Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 28, 2024 19:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Apostazja- przepisy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post Apostazja- przepisy
Gdzie można uzyskać informację( najlepiej , żeby dostać ją na piśmie), że podczas dokonywania aktu apostazji nie trzeba już obecności dwoch świadkow?
Wiem skądinąd, że nie trzeba, ale proboszcz to człowiek starej daty i się może domagać. A ja nie mam skąd ich brać, bo większość mocih przyjaciół to protestanci, rodzina jest niewierząca, a zwykli znajomi nie chcą, móią, że nie ich sprawa.
Może jest jakiś zapis w prawie kościelnym?

Po drugie- ile się czeka na odpowiedz w sprawie uzyskania wypisu z księgo chrztów? Oddałam stosowne pisemko do Kurii, do parafii, w któej byłam chrzczona i nic. Są na to jakieś przepisy?


Śr lip 25, 2007 18:55
Zobacz profil
Post Re: Apostazja- przepisy
Berea napisał(a):

Po drugie- ile się czeka na odpowiedz w sprawie uzyskania wypisu z księgo chrztów? Oddałam stosowne pisemko do Kurii, do parafii, w któej byłam chrzczona i nic. Są na to jakieś przepisy?


Chrzest jest sakramentem "nieodwracalnym"- dlatego nie można mówić o żadnym wypisie- najwyżej o adnotacji o dokonanej apostazji.


Śr lip 25, 2007 19:58

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Racja, nie jest odwracalny, jak dla mnie jest w ogóle nieważny. W końcu o niczym nie miałam pojęcia i nikt mnie o zgodę nie pytał!

Zresztą - mniejsza z tym, chodzi mi o przepisy albo jakiś link, gdzie prawo waszego kościoła coś o tym mówi( np. o anluowaniu koniecznej obecności świadków).
Nie chcę rozmawiać z proboszczem, wolałabym to załatwić drogą listowną.


Śr lip 25, 2007 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Acha..jeśli chodzi o chrzest, to słyszałam, ze mogę ubiegać się o wykreślenie moich danych z księgi chrztu. W końcu- mam chyba do tego prawo?


Śr lip 25, 2007 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Nie mozesz sie ubiegac o wykreslenie z ksiegi chrztu. Tam moze byc jedynie zrobiona adnotacja o Twoim wystapieniu z Kosciola.
Poniewaz temat ten powraca co jakis czas, wiecej mozesz poczytac i prowadzic dalsza rozmowe tutaj. By jednak nie mnozyc niepotrzebnie watkow dotyczacych tego samego tematu, ten zostaje zablokowany.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr lip 25, 2007 23:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL