Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 02, 2024 17:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?> 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 8:29
Posty: 68
Post 
z zawarciem malzenstwa w kosciele nie powinno byc problemu chodzi tu o co innego. bardzo czesto z takich zwiazkow, gzie istnieje jakies pokrewienstwo rodzinne rodza sie niezdrowe dzieci


Wt cze 23, 2009 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 21:49
Posty: 2
Post 
Witam, nie będę oryginalny i od razu powiem że mam podobny problem.
(może się rozpisze ale proszę o wyrozumiałość i radę).
U mnie padło na siostrę stryjeczną. Zaraz ktoś powie że jestem zbok i zwyrodnialec, rozumiem... Dla mnie też takie było. Nigdy nie wyobrażałem sobie takiego związku, wszystkie siostry mnie obrzydzały ona jedna nie.

Napisałem bo jestem rozdarty na pół. Do dzisiejszego dnia raczej żałowałem i twierdziłem że i tak nic z tego nie będzie. Cały czas zastanawiało mnie czy czymś takim nie "obrażę Boga"
jednak pojawiła się iskierka nadziei. W poszukiwaniu odpowiedzi w PS trafiłem na fragment z księgi Tobiasza. Gdzie Tobiasz po podróży z aniołem miał pośubić Sarę, która to została jemy przeznaczona przez Boga. Jak się okazuje jej ojciec i ojciec Tobiasza byli braćmi, co więcej z ust ojca sary padają słowa:Także i ja nie mam władzy dać jej innemu mężowi oprócz ciebie, ponieważ ty jesteś najbliższym krewnym.
Na dodatek dowiaduje się o możliwości dyspensy w takim przypadku i zalegalizowaniu związku.

Teraz trochę o sytuacji.
Jest to miłość z wzajemnością (trwająca od kilku lat). Jesteśmy na takim etapie w którym musimy sobie jasno odpowiedzieć czy brnąć w to dalej czy definitywnie zakończyć. Ze strony rodziny problemu by raczej nie było. W kwesti kościelnej też bym mógł powalczyć o dyspensę, problem leży gdzie indziej.

Otóż ja jestem katolikiem a ona jest prawosławna. Żyjemy w rodzinie, która jest raczej otwarta na te 2 bratnie wyznania, święta obchodzimy podwójnie nie było by u nas konfliktu wiary z racji tego że traktuje się to jako "jedno i to samo wyznanie". Moja matka jest prawosławna a ojciec katolik nigdy nie było między nimi z tego powodu problemów. Mówi się o całym ekumeniźmie a jednak wydaje mi się że póki co jest to bariera nie do pokonania.
Myślimy o poważnym związku i dzieciach. Co do genetyki to wyczytałem że prawdopodobieństwo chorób potomstwa jest tylko o 2% większe niż w normalnych związkach. W naszych rodzinach nigdy nie było raka ani innych chorób w tym genetycznych, wszyscy byli i są sprawni w 100%.
Co do chrztu dzieci doszli byśmy jakoś do porozumienia, dziwi mnie trochę kwestia tego że chrzest w jakimkolwiek wyznaniu chrześcijańskim jest wiążacy w każdym innym, a jednak każde wyznanie wymaga aby małżonkowie ochrzcili i wychowali dzieci w swoim odłamie.
Nie będe wam truł i opowiadał o tym jak wierni sobie jesteśmy mimo że nie jesteśmy w oficjalnym związku i jak bardzo się kochamy. Chcę tylko zapytać jakie są szanse na stworzenie w takim wypadku normalnej rodziny w oczach Boga. Gdyby był choć cień nadziei to spróbowali byśmy na pewno. Życie nie jest proste i trzeba pokonywać różne przeszkody, nie chciał bym sobie później do końca życia pluć w brodę że być może zmarnowałem jedyną taką szanse w życiu.
Pozdrawiam!


Cz lip 02, 2009 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 21:49
Posty: 2
Post 
Dodam tylko że to nie jest jakaś tam młodzieńcza miłość czy przejściowe zauroczenie. Oboje mamy grubo ponad 20 lat (ja 26 ona 23). A ciągnie się to u nas od jakichś 5-6 lat. Myśleliśmy i rozmawialiśmy o tym wiele razy, osobiście jesteśmy zdecydowani, jednak wykluczamy życie na kocią łapę.
Nie można tego ciągnąć w nieskończoność i trzeba w końcu podjąć pierwsze kroki. Pytanie tylko w którym kierunku?


Cz lip 02, 2009 0:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2010 18:10
Posty: 3
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
del


Śr kwi 14, 2010 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 17:30
Posty: 1
Post 
Czy mogłabym prosić o informację, na temat tego, którym jesteśmy pokoleniem jeśli moja prababcia i jego dziadek są rodzeństwem; oraz czy w takim przypadku możliwy jest związek?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Pn lip 05, 2010 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 28, 2006 9:41
Posty: 1293
Lokalizacja: Łódź, Lódzkie
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
Jeśli dobrze liczę, to jest 7. stopień pokrewieństwa w linii bocznej nierównej. Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 1091) mówi o przeszkodzie w zawarciu małżeństwa od pierwszego do czwartego stopnia włącznie w linii bocznej.
Polecam też lekturę wątku pt. Które to pokolenie ?!

_________________
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...
Kochamy wciąż za mało i stale za późno...

Zajrzyj, zobacz, zapamiętaj ->
1) http://spotkania.wiara.pl/Chat
2) http://blog.wiara.pl/aprylka
3) http://picasaweb.google.com/aprylka


Pn lip 05, 2010 18:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 11:52
Posty: 5
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
mam pytanie jesli moja prababcia i mojego "znajomego" brababcia sa siostrami rodzonymi. czy sa jakies przeszkody zebysmy byli razem....?????


Wt lip 27, 2010 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 11:52
Posty: 5
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
i wogole jaki to jest stopien pokrewienstwa bardzo prosze o szybka odpowiedz!!! dziekuje


Wt lip 27, 2010 14:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
Szósty stopień linii bocznej. Nie ma w tej materii przeciwwskazań.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt lip 27, 2010 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 11:52
Posty: 5
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
ale masze rodziny sa przeciwni temu zwiazku poniewaz twierdza ze ze rodzina nie powinna zawierac zwiazkow i jesli kiedys bysmy mieli dzieci to beda chore.......wiec my juz nie wiemy jak mamy postapic....prosze o rade....


Wt lip 27, 2010 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 11:52
Posty: 5
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
czy moglby mi ktos na ten temat dokladnie napisac.....bardzo prosze...
moja prababcia i jego prababcia to siosrty rodzone....wiec nie ma zadnych przeszkod zebysmy byli razem i zostal nam udzielony slub tak???? bo tak sie pogobilam ze juz nie wiem co mam myslec:(:( i jaki jest stopien pokrewienstwa????? prosze jeszcze raz o dokladne wytlumaczenie:) dziekuje bardzo:))))


Wt lip 27, 2010 17:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
Już odpowiedziałem.
Szósty stopień pokrewieństwa w linii bocznej.
Nie ma prawnych przeciwwskazań w tej materii.

A o tym jak rozmawiać z rodziną prawo nic nie mówi. Jak wiele razy podkreślałem: tylko rozmowa może coś pomóc. Bez dialogu nie będzie porozumienia.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt lip 27, 2010 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 11:52
Posty: 5
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
dziekuje ci bardzo....poczulam duza ulge:)


Wt lip 27, 2010 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 06, 2010 21:50
Posty: 2
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
Witam ! Chciałabym zapytać o mój przypadek. Mój pradziadek był bratem jego dziadka. Przy czym mieli jednego ojca a różne matki. Bardzo proszę o odpowiedz i podanie stopnia naszego pokrewieństwa . Dziękuje za pomoc . Pozdrawiam :)


Pt sie 06, 2010 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: ślub zawierany w trzecim pokoleniu <?>
mam z mężem 7ro dzieci-łączy nas pokrewieństwo bardzo bliskie-jesteśmy rodzeństwem ciotecznym-moja mama i ojciec mojego męża są rodzonym rodzeństwem--przypadek chorego dziecka,jest możliwy w każdym małżeństwie-bez względu na pokrewieństwo--nasze dzieci sa zdrowe..rozwijają się normalnie jak każde inne w ich wieku


Pt sie 06, 2010 23:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL