Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 28, 2024 19:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Limit świadków na ślub 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 07, 2007 20:02
Posty: 2
Post Limit świadków na ślub
Hejka, mam problem z wyróżnieniem 2 osób na świadków, chcielibyśmy mieć ich więcej. Czy to jest możliwe??? :-D

jo_tka w temacie: kto moze zostac swiadkiem na slubie? pisze:

Zwykłych świadków powinno być dwóch i muszą być obecni przy zawieraniu małżeństwa (kan. 1108 § 1). Nie wymaga się, by byli wyznaczeni przez nupturientów lub przez świadka urzędowego, wystarczy ich faktyczna obecność nawet przypadkowa. Ich nazwiska zapisuje się w księdze zawieranych małżeństw, składają również podpisy w Protokole kanonicznego badania narzeczonych.


powinno, czy musi??[/u][/b]


N paź 07, 2007 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Oj Malin... wszyscy goście i nie tylko, wszystkie osoby obecne w tym czasie w kościele są świadkami :] Chcesz więcej światków - poszukaj większego kościoła ;) :]

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn paź 08, 2007 9:14
Zobacz profil
Post 
Moja przyjaciółka rozwiązała kłopot w ten sposób, że za nią, na środku kościoła, były krzesła dla 2 par świadków :) - z tego tylko pierwsza para była "urzędowa", tzn. musiała się podpisywać w księdze. Proboszcz kłopotu nie robił- starczyło powiedzieć, że tak chce i poprosić o dodatkowe krzesla.
Ja byłam w tej drugiej parze :)- stało się tak dlatego, że miałam kawał drogi i nie było wiadomo, czy zdążę dojechać, więc na wszelki wypadek poprosiła 2 pary :)

Na zdjęcia poszliśmy wszyscy razem :) - Swoją drogą fajne takie zdjęcia, jak jest więcej osób- można np. pozować figury poloneza ;)


Pn paź 08, 2007 10:19
Post 
Jeśli chodzi Ci o drużbów takich co to "stoją i ładnie wyglądają" ;) to możesz ich miec tyle ile tylko chcesz: dwie pary, pięć, dziesięć. Przy czym żadna z nich nie musi byc formalnie świadkami podpisującymi dokumenty.
U mojej przyjaciółki były dwie pary druzbów (siedzieli w kościele za nowożeńcami) oraz osobna para świadków którzy podpisywali dokumenty (siedzieli normalnie w ławce razem z resztą gości). Oczywiście para swiadków musi byc fizycznie obecna na ceremonii (a nie wpaść tylko na samo złożenie podpisów ;) )


Pn paź 08, 2007 10:50

Dołączył(a): N paź 07, 2007 20:02
Posty: 2
Post 
Dziękuję kochani za odpowiedzi. kolejne pytanko brzmi: czy w księdze może podpisać się więcej osób niż 2?:)

pozdrawiam serdecznie!


Pt paź 12, 2007 19:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL