Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 masoneria 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
Bla bla bla to tylko gadanie takie ale skoro ich atakują znaczy że kościół czymś musiał sobie zawinić. :)


Cz lip 26, 2012 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria
pająk napisał(a):
Jakoś nie widać ostatnio by walczyli z kościołem i w ogóle z tymi masonami bardziej taki mit niż prawda.

albo ślepy, albo mason lub ich friend (czyli poplecznik szatana)

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz lip 26, 2012 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
noOne napisał(a):
pająk napisał(a):
Jakoś nie widać ostatnio by walczyli z kościołem i w ogóle z tymi masonami bardziej taki mit niż prawda.

albo ślepy, albo mason lub ich friend (czyli poplecznik szatana)


Serio to jesteś zabawny widząc wszędzie masonów tam gdzie ich nie ma. Jeszcze zabawniejsze jest to iż uważasz że ja sam jestem masonem czy tam wyznawcą szatana. Nie masz nic innego do roboty tylko zajmowaniem się spiskowaniem a może sam jesteś masonem. :D


Cz lip 26, 2012 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: masoneria
On się tłumaczy - to COŚ znaczy...

Przestań. Nie udało Ci się. Jesteś nieudolny. Zamilcz. Wyjdź. Wróć ze zdjęciem w fartuszku. Wszyscy już wiemy, że jesteś MWR (Masonem Wysokiej Rangi). Uważaj się za zdekonspirowanego. Możesz się tylko przyznać, to nam wszystkim ułatwi życie.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lip 26, 2012 8:29
Zobacz profil
Post Re: masoneria
Nic tak dobrze nie mobilizuje i nie spaja szeregów jak wróg. Powinien być podstępny i potężny, wpływowy. Dobrze, żeby szczególnie groźny i wpływowy był zakamuflowany, niełatwy do rozpoznania i wskazania palcem. Jeśli by wroga nie było, należałoby go wymyślić.


Cz lip 26, 2012 8:50
Post Re: masoneria
wroga trzeba znac.

pająk napisał(a):
Bla bla bla to tylko gadanie takie ale skoro ich atakują znaczy że kościół czymś musiał sobie zawinić. :)

swoja droga, zadziwiający jest taki sposób postrzegania świata jak twój pająk,
a raczej stopień ignorancji historycznej chociażby.
no ale ludzie są różni...
dla mnie oczywiste jest, ze masoneria istnieje, maja nawet oficjalne strony w internecie.
wiadomo, ze tam nie wpisuje wszystkiego, ale kontakt można znaleźć łatwo.
..miałam zamieścić link ale nie będę im potencjalnych klientów przysparzać.

nie dam linku, ale zasady skopiowałam:



12 Zasad Wolnych Mularzy Regularnych

1. Wolnomularstwo jest braterskim związkiem inicjacyjnym, który za swój fundament ma wiarę w Boga, Wielkiego Budownika Wszechświata.

2. Wolnomularstwo opiera się na Dawnych Obowiązkach i Landmarkach oraz respektuje inne tradycje właściwe dla Zakonu, szczególnie zaś te, które dotyczą regularności jego Jurysdykcji.

3. Wolnomularstwo jest Zakonem, do którego należeć mogą wyłącznie osoby wolne, niezależne i dobrych obyczajów, które zobowiązują się wypełniać ideały Pokoju, Miłości i Braterstwa.

4. Wolnomularstwo ma na celu doskonalenie moralne jego członków, a poprzez nich doskonalenie całej Ludzkości.

5. Wolnomularstwo nakazuje swym członkom skrupulatne stosowanie rytuałów i symboli, oraz właściwych tylko jemu, środków duchowych i inicjacyjnych, prowadzących do osiągnięcia Wiedzy i Prawdy.

6. Wolnomularstwo nakazuje swym członkom respektować przekonania i wiarę bliźnich. W swym gronie zabrania wszelkich dyskusji lub polemik politycznych i religijnych. Dzięki temu może pozostawać stałym i pewnym Centrum Braterskiego Związku, w którym panuje zrozumienie, tolerancja oraz owocna harmonia pomiędzy ludźmi, trudna do osiągnięcia w innych warunkach.

7. Wolni Mularze gromadzą się poza zasięgiem świata profanów, w lożach, w których zawsze obecne są i widoczne trzy Wielkie Światła Zakonu, Księga Świętego Prawa, Węgielnica i Cyrkiel - aby pracować rytualnie, godnie, gorliwie i zgodnie z zasadami przepisanymi w Konstytucji i Regulaminie Obediencji.

8. Wolni Mularze składają przysięgę na Księgę Świętego Prawa; dlatego przysięga ta posiada charakter wzniosły, uświęcony i niepodważalny w jej trwaniu.

9. Wolni Mularze mogą przyjąć do swych lóż wyłącznie osoby pełnoletnie, prawe i dyskretne, będące ludźmi honoru, wysoko ceniące swe miano Brata Wolnego Mularza, zdolne ocenić możliwości innych ludzi oraz nieskończonych sił Wieczności.

10. Wolni Mularze kultywują w swych Lożach Miłość Ojczyzny, poszanowanie Prawa i szacunek dla konstytucyjnej władzy. Uznają i honorują pracę we wszystkich jej formach jako najwyższy obowiązek istoty ludzkiej.

11. Wolni Mularze dają innym ludziom aktywny przykład swym stosownym zachowaniem, dzięki czemu Zakon promieniuje na zewnątrz. Czynią to wszakże z zachowaniem tajemnicy wolnomularskiej.

12. Wolni Mularze winni są, w sposób honorowy, okazywać sobie wzajemną pomoc i obronę braterską, nawet z narażeniem własnego życia. Kultywują sztukę zachowania spokoju i równowagi we wszystkich sytuacjach.

Zasady powyższe przyjęte zostały przez główny, zwany regularnym nurt wolnomularstwa, wywodzący się z tradycji najstarszej organizacji wolnomularskiej świata - Wielkiej Loży Anglii. W 1991 roku uznane zostały przez odrodzoną Wielką Lożę Narodową Polski. Wzmiankowane w artykule 2 Dawne Obowiązki to kanon przepisów i zwyczajów utrwalonych w angielskich Konstytucjach stowarzyszenia wolnych mularzy z 1723 i 1738 roku. Landmarkami z kolei nazywane są narodowe lub lokalne tradycje wolnomularskie, akceptowane w masonerii regularnej.


----------------------

..zaznaczyć trzeba, ze Wielki Budownik (Architekt) Wszechświata,
o którym mowa w punkcie pierwszym, to nie jest bynajmniej Bóg w Trójcy Jedyny i w tym cały problem.
a w punkt 6-ty osobiscie nie wierze,
uważam, ze tak piszą żeby ładnie wyglądało, bo jak mogliby zaakceptować takiego katolika,
który ma zupełnie innego Boga i to na dodatek takiego,
który zabrania człowiekowi mieć innych bogów niż On sam.


Ostatnio edytowano Cz lip 26, 2012 9:08 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lip 26, 2012 9:00

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
A czy gdzieś napisałem że nie istnieją? Pisałem tylko że to mit z tym rzekomym atakowaniem kościoła a to różnica. Wiem że również w Polsce są masoni ale nie mają takich wpływów jak jeszcze przed wojną.


Cz lip 26, 2012 9:07
Zobacz profil
Post Re: masoneria
skoro jakaś organizacja, wyznaje Boga, ale nie Boga w Trójcy Jedynego,
to myślisz, ze nie będzie stała w opozycji do Niego i jego wiernych, do Jego Kosciola,
który głosi zupełnie inne zasady?
Pan Jezus podkreślał, ze On naucza jawnie!
ta organizacja, naucza w sekrecie, a o kontrowersyjność inicjacji przy poszczególnych stopni wtajemniczenia,
są dosyć znane, słyszałam o nich już jako nastolatka.


Cz lip 26, 2012 9:11

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
Cytuj:
skoro jakaś organizacja, wyznaje Boga, ale nie Boga w Trójcy Jedynego,
to myślisz, ze nie będzie stała w opozycji do Niego i jego wiernych, do Jego Kosciola,
który głosi zupełnie inne zasady?
Pan Jezus podkreślał, ze On naucza jawnie!
ta organizacja, naucza w sekrecie, a o kontrowersyjność inicjacji przy poszczególnych stopni wtajemniczenia,
są dosyć znane, słyszałam o nich już jako nastolatka.

Bla bla mnie masoneria to nie religia. Masonami bywają zarówno katolicy jak i wyznawcy innej religii.


Cz lip 26, 2012 9:15
Zobacz profil
Post Re: masoneria
a skąd to wiesz?


Cz lip 26, 2012 9:18

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
Chyba każdy to wie.

Wolnomularstwo samo w sobie nie uważa się za religię i akceptuje jako członków wyznawców wszystkich wyznań. Dokładne zasady przystąpienia (inicjacji) zależą od loży. Niektóre tradycyjne loże nie przyjmują członków niemonoteistycznych odłamów hinduizmu i buddyzmu. Loże rytu szwedzkiego przyjmują wyłącznie mężczyzn, wyznających wiarę w Jezusa Chrystusa, przy czym te loże mają charakter gnostycki. Najszerzej rozpowszechniona masoneria anglosaska wymaga jedynie wiary w Wielkiego Budowniczego Wszechświata, nie przyjmuje jednak – w przeciwieństwie do masonerii francuskiej – zdeklarowanych ateistów.


Cz lip 26, 2012 9:21
Zobacz profil
Post Re: masoneria
to są właśnie jakieś sorry! ale bzdury...

- jak katolik może być w loży masońskiej,
skoro Papieże wyraźnie zabronili katolikom pod kara ekskomuniki wstępowania do lóż
i tego zakazu nigdy nie cofnęli ?

- jak katolik może być w loży i wyznawać wiarę w Boga (Wielkiego Architekta itp),
który nie ma nic wspólnego z Bogiem, o którym naucza Kościół Katolicki?


Cz lip 26, 2012 9:34

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):
- jak katolik może być w loży i wyznawać wiarę w Boga (Wielkiego Architekta itp),
który nie ma nic wspólnego z Bogiem, o którym naucza Kościół Katolicki?


Nie w każdej loży są przysięgi na Wielkiego Architekta to tylko jedna z możliwych przysięg.

Cytuj:
- jak katolik może być w loży masońskiej,
skoro Papieże wyraźnie zabronili katolikom pod kara ekskomuniki wstępowania do lóż
i tego zakazu nigdy nie cofnęli ?


Może być, papieże tylko gadają a i tak wielu katolików jest w lożach masońskich. Kilku biskupów także należało do masonerii.

Cytuj:
to są właśnie jakieś sorry! ale bzdury...


To nie są bzdury masoneria to nie religia jest tylko bractwem którego celem jest doskonalenie. Masoneria skupia ludzi różnych poglądów, wyznań czy narodowości.


Ostatnio edytowano Cz lip 26, 2012 9:45 przez pająk, łącznie edytowano 1 raz



Cz lip 26, 2012 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):
skoro jakaś organizacja, wyznaje Boga, ale nie Boga w Trójcy Jedynego, 
to myślisz, ze nie będzie stała w opozycji do Niego i jego wiernych, do Jego Kosciola,
który głosi zupełnie inne zasady


To proste, dla mkb każdy kto myśli inaczej jest wrogiem i śmiertelnym zagrożeniem...

Wilki Wschód jest ateistyczny, nurt szkocki zakłada Wielkiego Architekta. Od strony masońskiej, każdy monoteistyczny bóg, osobowy, bądź nie, nadaje się na Architekta. Architekt to nie konkretny bóg, tylko pewna założenia co do boga. Dla masonów, katolik wolnomularzem może być, dla Kościoła nie.


Cz lip 26, 2012 9:43
Zobacz profil
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):
skoro jakaś organizacja, wyznaje Boga, ale nie Boga w Trójcy Jedynego,
to myślisz, ze nie będzie stała w opozycji do Niego i jego wiernych, do Jego Kosciola, który głosi zupełnie inne zasady?
Skoro ktoś wierzy w innego (choćby potencjalnie) Boga (lub bogów) to tym samym jest wrogiem, który atakuje Kościół.

Piękny przykład mentalności.


mkb napisał(a):
Pan Jezus podkreślał, ze On naucza jawnie!

Och, czyżby? Może jakąś inną Biblię czytałaś?

"Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: 'Ty jesteś Syn Boży'. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały."

"On ich zapytał: 'A wy za kogo Mnie uważacie?' Odpowiedział Mu Piotr: 'Ty jesteś Mesjasz'. Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili."

"A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych."

"W wielu takich przypowieściach głosił im [ludziom] naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom."

"A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: 'Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach, aby patrzyli oczami, a nie widzieli, słuchali uszami, a nie rozumieli, żeby się nie nawrócili i nie była im wydana tajemnica".



mkb napisał(a):
słyszałam o nich już jako nastolatka.
Za to ja już jako nastolatek słyszałem, że zielone ludziki z latających talerzy porywają ludzi i dokonują na nich eksperymentów medycznych. A co słyszałem później o Opus Dei... aż hadko przytaczać.


Ostatnio edytowano Cz lip 26, 2012 9:48 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 3 razy



Cz lip 26, 2012 9:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL