Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 15:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 masoneria 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria
niezle :
http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/07 ... ego-masona

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lip 19, 2011 14:03
Zobacz profil
Post Re: masoneria
http://prawda-o-masonerii.blogspot.com/ ... bloga.html


Wt lip 24, 2012 6:28

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: masoneria

nowy link
http://www.nacjonalista.pl/2011/01/22/j ... go-masona/

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lip 24, 2012 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
O i w końcu akcenty nacjonalistyczne. Tego mi na tym forum zdecydowanie brakowało...


Wt lip 24, 2012 9:29
Zobacz profil
Post Re: masoneria
cytat z linku od noOne:
"Tak jak masoneria widzi wszystkich bogów jako równych Trójcy, tak widzi wszystkie pisma religijne jako równe Biblii. I to jest kolejna rzecz sprzeczna z rozumem. Pismo Święte potwierdza boskość Chrystusa, Koran odrzuca boskość Chrystusa, a wolnomularstwo twierdzi, że oba pisma odzwierciedlają wolę Bożą. Na pewno autorem tego jest sam diabeł."
(...)
"Myślę, że wolność religijna jest sercem problemów Kościoła i leży dokładnie w sercu nauczania wolnomularstwa. I faktycznie, mamy masonów chwalących nauki Drugiego Soboru Watykańskiego. Francuski mason Yves Marsaudon napisał książkę pt. L‘écuménisme vu par un Franc-Maçon de Tradition, w której pisze on: “Wszystkie drogi prowadzą do Boga, wszystkie te wolnomyślicielskie, pochodzące z lóż masońskich, które rozprzestrzeniły się wspaniale nad gmachem Św. Piotra.” Kiedy masoni chwalą nauki rady ekumenicznej, coś musi być nie w porządku z radą ekumeniczną."
(...)
"Podsumowując, wiemy już dlaczego Matka Boska ostrzegała nas przed masonerią; te przesłania leżą w sercu Quito i Fatimy. Wiemy także, że jest część tekstu, który nie został ujawniony. To nie podlega dyskusji. Znamy też, nie tylko naturę tego tekstu, ale i jego charakterystykę: 25 wersów z trudną portugalską frazeologią. Wiele usłyszycie w tym tygodniu, ale ostrzeżenia pochodzą z Fatimy i Quito. Ostrzeżenia, które mówią, że masońska ideologia wejdzie do Kościoła, prawdopodobnie przez radę ekumeniczną i zainspiruje jej liderów by porzucić tradycję i zaprowadzić dusze na potępienie. Mamy też spójne i wyraźne świadectwa wielu o tym, co oznacza Trzeci Sekret."


Wt lip 24, 2012 9:57
Post Re: masoneria
Chciałem zapytać przy okazcji dlaczego Kościół tak bardzo był przeciwny masonerii? Co oni takiego robili?
Ja nie miałem nigdy kontaktu z żadnymi masonami ,wiec trudno mi ocenić jacy są. Ja to bym nie demonizował współczesnych lóż.Są to obecnie towarzystwa wzajemnej adoracji gdzie zasiadają podstarzali panowie


Wt lip 24, 2012 9:59

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
@mkb ja Cie proszę, Ty nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie.
mykitos napisał(a):
Chciałem zapytać przy okazcji dlaczego Kościół tak bardzo był przeciwny masonerii? Co oni takiego robili?

Masoneria odwołuje się do nurtów myślowych, które były opozycyjne do chrześcijaństwa od jego zarania. W pewnym sensie można by rzecz (tylko w pewnym, bo masoneria w dzisiejszym kształcie powstała dużo później), że chrześcijaństwo nie ma starszego przeciwnika niż masoni. Historia Kościoła i masonerii często miały wspólne punkty co prowadziło do spięć. Oprócz tego wyłoniła się gałąź masonerii, która jest wprawdzie zdecydowaną mniejszością, ale jest ostro antykościelna. Do tego dochodzi osławiona tajność, co w zrozumiały sposób budzi pewną rezerwę i różne dodatki polityczne.

Aktualnie nie ma już tak surowego stanowiska Kościoła jak kiedyś, zrozumiale się jednak wydaje, że z punktu widzenia Kościoła, katolik masonem być nie może. Doktryny są po prostu niespójne. Masoni, jako wolnomysliciele, propaguja tez często pomysły niezgodne z nauczaniem moralnym Kościoła. Masonom i Katolikom na pewno nie jest po drodze, wcale to jednak nie musi oznaczać wrogości.

mykitos napisał(a):
Ja to bym nie demonizował współczesnych lóż. Są to obecnie towarzystwa wzajemnej adoracji gdzie zasiadają podstarzali panowie

Tutaj się mylisz, są loże na świecie, które zrzeszają młodych, aktywnych i wpływowych ludzi. Ogólnie znacznie masonerii spadło, gdyż rzadziej biorą oni udział w aktywnej polityce. Często jednak zajmują się lobbingiem, a oprócz strony filozoficzno-mistycznej, organizują też różne akcje, nierzadko bardzo pożyteczne społecznie.


Wt lip 24, 2012 10:37
Zobacz profil
Post Re: masoneria
silgar, jak masz lepsze linki niż noOne to dawaj. dokształcam się.

mykitos, twoja wypowiedz jest dla mnie pełna sprzeczności.
wpierw mówisz, ze nic o nich nie wiesz, a potem piszesz, ze to jacyś starsi panowie..niegroźni.


Wt lip 24, 2012 10:41
Post Re: masoneria
silgar napisał(a):

że chrześcijaństwo nie ma starszego przeciwnika niż masoni.

Ale co takiego robili? Mordowali? Kradli? Podpalali świątynie?

silgar napisał(a):
Historia Kościoła i masonerii często miały wspólne punkty co prowadziło do spięć.

Kościół (katolicki) miał spięcia z wieloma organizacjami i religiami. Choćby z protestantami i z innymi heretykami,z niewygodnymi władcami
silgar napisał(a):
co w zrozumiały sposób budzi pewną rezerwę i różne dodatki polityczne.

To co? nie wolno zajmować się polityką?

W dowolnej partii politycznej, czy innej organizacji też mogą spotkać się ludzie różnych poglądów i religii. Ba, nawet na ulicy narażamy się na ryzyko spotkania tak różnorodnego tłumu! I co teraz? Według Twojej logiki, prawdziwemu katolikowi pozostaje chyba tylko nie wychylać nosa z domu, a nawet wręcz zamieszkać w jakiejś odległej pustelni.


silgar napisał(a):
Tutaj się mylisz, są loże na świecie, które zrzeszają młodych, aktywnych i wpływowych ludzi.

Nawet jeśli to dzisiaj nie mają już większego znaczenia.
silgar napisał(a):
Często jednak zajmują się lobbingiem


Na czyją rzecz lobbują?


Ostatnio edytowano Wt lip 24, 2012 10:51 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt lip 24, 2012 10:45
Post Re: masoneria
mkb napisał(a):


mykitos, twoja wypowiedz jest dla mnie pełna sprzeczności.
wpierw mówisz, ze nic o nich nie wiesz, a potem piszesz, ze to jacyś starsi panowie..niegroźni.


Chciałem tylko zapytać co oni takiego złego zrobili że porównuje się ich niemal z diabłem?
A skąd wiem o współczesnych lożach? J. Korwin Mikke pisał o nich niedawno


Wt lip 24, 2012 10:47
Post Re: masoneria
Korwin Mike nie jest dla mnie wiarygodny.
z reszta trudno o wiarygodne opinie na ten temat.
ale w linkach, podawanych w tym temacie jest trochę informacji, które się pokrywają.
jak cie to interesuje to poczytaj.
ja się tym tematem zainteresowałam bliżej bo uważam,
ze ideologia lóż masońskich jest nakierowana na walkę z Kościołem Katolickim,
Jestem katoliczka i ważne jest dla mnie kto występuje przeciwko Kościołowi w tym świecie..
Kościołowi, do którego sama należę.


Wt lip 24, 2012 10:58

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
mykitos napisał(a):
Ale co takiego robili? Mordowali? Kradli? Podpalali świątynie?

Takie rzeczy zapewne też się w przeszłości zdarzały, jak sądzę z obu stron zresztą :)
mykitos napisał(a):
Kościół (katolicki) miał spięcia z wieloma organizacjami i religiami. Choćby z protestantami i z innymi heretykami,z niewygodnymi władcami

Bez wątpienia, a o co chodzi?
mykitos napisał(a):
silgar napisał(a):
co w zrozumiały sposób budzi pewną rezerwę i różne dodatki polityczne.

To co? nie wolno zajmować się polityką?

Miałem ma myśli politykę, która wpływała na stanowisko kościoła, a nie politykę uprawianą przez masonów.
mykitos napisał(a):
Na czyją rzecz lobbują?

Raczej za określonymi rozwiązaniami prawnymi.
mykitos napisał(a):
Nawet jeśli to dzisiaj nie mają już większego znaczenia.

To nie jest takie proste. To, że nie podejmują decyzji w ramach organów rządowych nie oznacza jeszcze, że nie maja znaczenia. Udział w dyskusji publicznej i propagowanie różnych idei na zasadzie „pracy u podstaw” efekty może przynieść, choć zapewne nie tak spektakularne jak niegdyś.

Łatwiej byłoby się odnieść do Twoich wypowiedzi, gdybyś konkretnie opisał na czym polega ten negatywny stosunek Kościoła do masonerii. Sięgasz po mordowanie i palenie świątyń, ale właściwie dlaczego? Dlaczego szukasz tak drastycznych przykładów? Jeżeli są różnice doktrynalne, różnice w postrzeganiu zasad etycznych, to oczywiste jest, że dwie organizacje będą dla siebie przeciwnikami w różnych sferach publicznych. Ale dlaczego od razu mordowanie?

mykitos napisał(a):
silgar, jak masz lepsze linki niż noOne to dawaj. dokształcam się.

Przypomnij mi na pw przed weekendem :)


Wt lip 24, 2012 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: masoneria
@mykitos nie zauważyłem, że dopisałeś post. To tylko niektórzy porównują ich z diabłami, głównie Ci co potrzebują wykazać działanie owego diabła w świecie, aby uzasadnić jakieś swoje, często zupełnie głupie, poglądy. Nie ma to nic wspólnego z aktualnym, oficjalnym stanowiskiem Kościoła, ani poglądami większości wiernych (tutaj mam nadzieję, bo badań nie robiłem :) ).


Wt lip 24, 2012 11:21
Zobacz profil
Post Re: masoneria
a jakie jest to ostatnie stanowisko Kościoła, na które się powołujesz?
najlepiej zacytuj z podaniem źródła :-)


Wt lip 24, 2012 11:27
Post Re: masoneria
mykitos napisał(a):
Kościół (katolicki) miał spięcia z wieloma organizacjami i religiami. Choćby z protestantami i z innymi heretykami,z niewygodnymi władcami

silgar napisał(a):
Bez wątpienia, a o co chodzi?

że nie tylko z lożami masońskimi miał spięcia

silgar napisał(a):
Miałem ma myśli politykę, która wpływała na stanowisko kościoła, a nie politykę uprawianą przez masonów.

Kto może wpływać na politykę Kościoła? Wyłacznie papież i Sobór a nie organizacje z zewnątrz

silgar napisał(a):
Raczej za określonymi rozwiązaniami prawnymi.

Jakimi? Proszę o przykłady
mykitos napisał(a):
Nawet jeśli to dzisiaj nie mają już większego znaczenia.


silgar napisał(a):
Udział w dyskusji publicznej i propagowanie różnych idei na zasadzie „pracy u podstaw”

I bardzo dobrze. Kościół też się tym zajmuje

silgar napisał(a):
Ale dlaczego od razu mordowanie?

Jeśli nie mordowanie to co takiego złego robili? Nadal nie uzyskałem odpowiedzi

mykitos napisał(a):
silgar, jak masz lepsze linki niż noOne to dawaj. dokształcam się.
- ja tego nie napisałem! To mkb


Wt lip 24, 2012 11:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL