Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 masoneria 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 29, 2010 15:47
Posty: 10
Post masoneria
Jezeli ten watek juz byl - to przepraszam. Mam znajomego - jest masonem. Zaprasza mnie na spotkania... Jaki jest stosunek Kosciola Katolickiego do wolnomularstwa - tzn. jednym slowem - isc czy nie isc?


Śr sie 18, 2010 11:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: masoneria
Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
Kan. 1374 - Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr sie 18, 2010 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 29, 2010 15:47
Posty: 10
Post Re: masoneria
tylko czy oni dzialaja przeciw Kosciolowi? :)
Dzieki kolego za odpowiedzi w tym posci i o intencjach.
Pozdrawiam z Wilna. :)


Śr sie 18, 2010 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: masoneria
szumi napisał(a):
Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
Kan. 1374 - Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą;
Czy loża masońska niedziałająca przeciw Kościołowi (możliwe że takowa istnieje),
nie jest potępiana za swoją działalność?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr sie 18, 2010 13:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: masoneria
Tak jak inne stowarzyszenie nie działające przeciw Kościołowi.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr sie 18, 2010 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 29, 2010 15:47
Posty: 10
Post Re: masoneria
a co nazywamy dzialaniem przeciw kosciolowi?


Śr sie 18, 2010 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 09, 2010 0:50
Posty: 3
Post Re: masoneria
Pytanie z innej bajki...Czy to prawda ze masonowie xxx lat wstecz poswiecali swoje dzieci w jakis tam rytualach dla swoich korzysci majatkowych? Czy to prawda ze masoni sprowadzili do Europy leki homeopatyczne? Czy to prawda ze wspolczesne firmy farmakologiczne produkujace leki homeopatyczne zatrudniaja spirycystow? Jesli to wszystko prawda to z pewnoscia dzialaja przeciw kosciolowi a nawet przeciw Bogu.


So paź 09, 2010 1:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 14:29
Posty: 262
Post Re: masoneria
Faktycznie z innej bajki.

"Mam znajomego - jest masonem. Zaprasza mnie na spotkania"

O ile mi wiadomo te zasadnicze organizacje wolnomularskie są wybitnie ekskluzywne i nie organizują spotkań powszechnych.
Członkowie też się nie chwalą przynależnością do tej organizacji jak harcerze.
Wiec dobrze wybadaj z czym tak naprawdę masz do czynienia,ale obawiam się że tylko z jakaś tam "organizacją pod wezwaniem" typu New Age.
"Masoneria" jest tak fajną tajemniczą i kuszącą nazwą że łatwo coś sklecić pod ta egidą.
Prawdziwe organizacje nigdy nie interesowały się ani opiniami o nich samych ani tym czy ktoś używa czy też nie ich nazw i symboliki, wiec nie będą "certyfikować" prawdziwości jakieś tam organizacji bo im to mówiąc kolokwialnie "zwisa".

No chyba że się mylę.


So paź 09, 2010 20:56
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: masoneria
Bigmac napisał(a):
Czy to prawda ze masonowie xxx lat wstecz poswiecali swoje dzieci w jakis tam rytualach dla swoich korzysci majatkowych? Czy to prawda ze masoni sprowadzili do Europy leki homeopatyczne? Czy to prawda ze wspolczesne firmy farmakologiczne produkujace leki homeopatyczne zatrudniaja spirycystow? Jesli to wszystko prawda to z pewnoscia dzialaja przeciw kosciolowi a nawet przeciw Bogu.

Nie wiem skąd ci takie bajki przyszły do głowy.

Nithael napisał(a):
Członkowie też się nie chwalą przynależnością do tej organizacji jak harcerze.

Nie do końca. Przynajmniej nie wszystkie zakony.

Nithael napisał(a):
Prawdziwe organizacje nigdy nie interesowały się ani opiniami o nich samych

Tutaj wielki błąd. Oczywiście że interesowały się. Gdyby nie to to nie ukrywały by się (między innymi dla tego), by stać się "tajemniczym" ugrupowaniem, przez co ludzie boją się jej, jeśli nie wiedzą co to. To im daje pewnego rodzaju przewage/potęge.


N paź 10, 2010 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 14:29
Posty: 262
Post Re: masoneria
Nie ma innych zakonów.
Są tylko Loże krajowe, o ile mówimy o zasadniczej organizacji.
Dbałość o zasadnicze cele organizacji i nieafiszowanie się medialne(reklama) wcale nie musi oznaczać ukrywania się przed opinią publiczną.
Podam tu prosty przykład : elitarne oddziały wojskowe i policyjne.
Istnieją,ale są "ukryte" i nie podlegają takiej reklamie i opisowi jak klasyczne wojsko i policja.
Raczej się dba o to aby informacji w mediach było jak najmniej i ma to swoje uzasadnienie praktyczne.
Dlaczego nie może istnieć organizacja cywilna niechcąca wcale reklamy ? Przyzwyczailiśmy się do czegoś odwrotnego i zaraz w wyobraźni pojawia się "tajemniczość" ;)
Biorąc pod uwagę listę osób będących (prawdopodobnie,w przeszłości i teraźniejszości) w tej organizacji to "ukrycie się" wydaje mi się całkowicie zasadne.
Po to właśnie aby zniwelować do minimum teorię spisku która może być (i na pewno będzie ) łączona z tymi osobami,a ta która jest budowana mimo to ,jest tak wątła ze sama powstaje co jakiś czas i sama się rozwiewa ponieważ...brak informacji.


N paź 10, 2010 16:08
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: masoneria
Nithael napisał(a):
Nie ma innych zakonów.

Są. Są różne inne zakony odwołujące się do masońskich rytuałów. Między innymi zakony Thelemiczne, których członkowie (niektórzy) również siedzą w polityce.
Nithael napisał(a):
Podam tu prosty przykład : elitarne oddziały wojskowe i policyjne.

Nie porównuj tu wojska i policji, (instytuacji państwowych) do nie zarejestrowanych organizacji.
Nithael napisał(a):
Po to właśnie aby zniwelować do minimum teorię spisku

Teorię spisku ludzie sami stworzyli, dzięki strachowi przed nieznaną i tajemniczą organizacją, nie wiedząc do czego jest zdolna.


N paź 10, 2010 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 14:29
Posty: 262
Post Re: masoneria
"...zakony odwołujące się do masońskich rytuałów" a wiec nie organizacja zasadnicza.
Kiwi też jest ptakiem ale nie lata ;)
A ja o takiej mówię.Zorganizować ,nazwać i "urytualić" "na wzór" możesz wszystko,o ile ktoś nie zgłosi pretensji do tego (kopia).
Zdaje się że kolega wchodząc tu z pytaniem ma na myśli organizacje zasadniczą która swoim istnieniem wykreowała pewien mit przyciągający...z którego się korzysta.
I mnie się wydaje że będzie miał do czynienia z tym co napisałeś.

Ja nie porównuje, podaje jedynie przykład zastosowania przemyślanej "niemedialności".


N paź 10, 2010 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 14:29
Posty: 262
Post Re: masoneria
"...zakony odwołujące się do masońskich rytuałów" a wiec nie organizacja zasadnicza.
Kiwi też jest ptakiem ale nie lata ;)
A ja o takiej mówię.Zorganizować ,nazwać i "urytualić" "na wzór" możesz wszystko,o ile ktoś nie zgłosi pretensji do tego (kopia).
Zdaje się że kolega wchodząc tu z pytaniem ma na myśli organizacje zasadniczą która swoim istnieniem wykreowała pewien mit przyciągający...z którego się korzysta.
I mnie się wydaje że będzie miał do czynienia z tym co napisałeś.

Ja nie porównuje, podaje jedynie przykład zastosowania przemyślanej "niemedialności".


N paź 10, 2010 17:02
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: masoneria
Nitchael napisał(a):
"...zakony odwołujące się do masońskich rytuałów" a wiec nie organizacja zasadnicza

A jednak tak, cała struktura opiera się na masonerii oraz masonskiej inicjaci, takie zakony jak np. Ordo Templi Orientis.
Nitchael napisał(a):
Kiwi też jest ptakiem ale nie lata

A chrześcijaństwo jest sektą a nie jest potępiane (przez większość).

Widze mało wiesz o Masonach a się o nich tak dużo wypowiadasz. Polecam książke Ludzie z Cienia oraz list do brazylijskiego masona.


N paź 10, 2010 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 14:29
Posty: 262
Post Re: masoneria
Nie wiem wszystkiego,większości się domyślam, i szczerze wątpię czy ktoś wie poza nimi.
A jeśli wie ,a wystąpił z organizacji to czy wie wszystko,albo mówi wszystko lub mówi prawdę.
Zatem owszem, moją wiedzę (lub "wiedzę) tu przedstawioną można potraktować dowolnie.


N paź 10, 2010 17:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL