Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Watykan zakazał mszy nad urną 
Autor Wiadomość
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Do tego dochodzi martyrologia duchowieństwa....i pisze to osoba, która non stop podnosi problem martyrologii o. Rydzyka, ks. Małkowskiego, ks. Natanka...
W Kościele ukrywa się wstydliwie istnienie mistyków....no tak, dowodem ustanowienia patronką misji teolożkę św. Teresę od Dzieciątka Jezus, albo św E. Stein patronką Europy.


Pn lis 14, 2011 16:31
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Koziołku - woda święcona nie jest zabobonem ustanowionym przez KK.
Następnie nalej kapłan wody świeconej do naczynia glinianego, weźmie nieco pyłu znajdującego się na podłodze przybytku i rzuci go do wody (Lb 5,17).
Prawdopodobnie była to woda z naczynia stojącego na dzidzińcu świątyni i stad jej nazwa moze pochodzić (Wj 30, 18-20), albo też woda oczyszczająca ( Lb 19,2-9).
Była to woda służąca do celów liturgiczny, a chrześcijanie przejęli ten rytuał.


Pn lis 14, 2011 16:50
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Alus napisał(a):
Do tego dochodzi martyrologia duchowieństwa....i pisze to osoba, która non stop podnosi problem martyrologii o. Rydzyka, ks. Małkowskiego, ks. Natanka...
W Kościele ukrywa się wstydliwie istnienie mistyków....no tak, dowodem ustanowienia patronką misji teolożkę św. Teresę od Dzieciątka Jezus, albo św E. Stein patronką Europy.

Alus,
jak się Ciebie czyta to czasem aż ręce opadają.
Co mają wspólnego wymienieni przez Ciebie duchowni z wymordowaniem tysięcy duchownych katolickich i chrześcijańskich w Rewolucji Francuskiej, Rewolucji Październikowej, w czasach hitleryzmu i stalinizmu?

Zapewniam Cię ponadto, że święta Teresa od Dzieciątka Jezus, moja patronka i opiekunka na niniejszym forum jest Doktorem Kościoła, jednak to nie oznacza, że była teolożką. Była święta Tereska jedną z najwybitniejszych mistyczek w historii Kościoła i właśnie dlatego została uznana za Doktora Kościoła, a nie z powodu bycia "teolożką". Z kolei święta Edyta Stein była wybitną uczoną, filozofem i teologiem, a nie mistykiem.

Ufff....

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pn lis 14, 2011 17:24
Zobacz profil
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Alus napisał(a):
Koziołku - woda święcona nie jest zabobonem ustanowionym przez KK.

Oczywiście, ze jest to woda do celów liturgicznych. Nie chodzi o sama wodę lecz o właściwości jakie ludowo jej się przypisuje. Teraz mieszkam na wsi, mam oczy szeroko otwarte i podziwiam bogactwo zwyczajów.


Pn lis 14, 2011 17:25
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Cytuj:
Alus,
jak się Ciebie czyta to czasem aż ręce opadają.
Co mają wspólnego wymienieni przez Ciebie duchowni z wymordowaniem tysięcy duchownych katolickich i chrześcijańskich w Rewolucji Francuskiej, Rewolucji Październikowej, w czasach hitleryzmu i stalinizmu?

I tamta martyrologia tak wystraszyła Kosciół przed pozbawienien władzy i majątków?


Cytuj:
Zapewniam Cię ponadto, że święta Teresa od Dzieciątka Jezus, moja patronka i opiekunka na niniejszym forum jest Doktorem Kościoła, jednak to nie oznacza, że była teolożką. Była święta Tereska jedną z najwybitniejszych mistyczek w historii Kościoła i właśnie dlatego została uznana za Doktora Kościoła, a nie z powodu bycia "teolożką". Z kolei święta Edyta Stein była wybitną uczoną, filozofem i teologiem, a nie mistykiem.

Ufff....

To zdecyduj w końcu - Kosciół ukrywa mistyków czy nie ukrywa....bo stwierdziłeś ukrywanie, co jest wierutnym bzdetem.


Pn lis 14, 2011 18:05
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Pozostawię Tobie prawo do epitetowania działań kościelnych, choć czyta się Ciebie nieraz z przykrością, gdy piszesz o Kościele Katolickim.

Innych zainteresowanych zapraszam do lektury wątku zapoczątkowanego, przez niezapomnianą baranek. To był watek, z którym zderzyłem się boleśnie gdy po raz pierwszy wszedłem na niniejsze forum. Inicjując wątek, baranek zwróciła uwagę czytelników, że duchowieństwo katolickie odradza wiernym lekturę mistyków, uważając, że z tego może płynąc zło.

Stąd proste skutki. Wiernym wydaje się, że Kościół to dawno zmarły Pan Jezus i mniej lub bardziej przekonująco przekazujący wiarę ksiądz z parafii plus nie zawsze w pełni ogarnięta ze wszystkim, katechetka. Mistyków i świętych nie zna prawie nikt. Dopóki żył Jan Paweł II i ludzie słyszeli od Niego wprost co innego, to jeszcze jakoś się świadomie w miarę żyło. Jednak Jan Paweł nie żyje już 6 lat.

baranek napisał(a):
Wspomniałam raz w luźnej rozmowie znajomemu księdzu, że czytam pisma św. Jana od Krzyża. Zdziwiła mnie reakcja księdza . Pytał, czy mój kierownik duchowy mi na to pozwolił . Tłumaczył, że nie można samemu czytać tekstów mistyków, ponieważ czytając je trudno uniknąć pokusy porównywania swojej drogi duchowej z drogą przebytą przez nich oraz pychy w razie odkrycia, że coś co opisują też przeżyliśmy. A skoro doświadczyliśmy tego, co oni , to musimy być blisko Jezusa.... Bo wtedy zamiast się dalej rozwijać kontemplujemy swoją rzekomą doskonałość ....


viewtopic.php?f=31&t=2367

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pn lis 14, 2011 18:22
Zobacz profil
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
W gloryfikowaniu Koscioła - Z panicznego strachu, że Kosciół będzie musiał ograniczyć swoje wpływy i oddac majątki....zamiłowanie duchownych do dóbr ziemskich....odtąd w Kosciele liczą się tylko mądrale....przykazania Miłości Jezusa - odrzucono, bo są nieracjonalne....w Kosciele ukrywa się wstydliwie mistyków.....biskupi, którzy zapomnieli o podstawowej powinności wobec naszych drogich Zmarłych, o uszanowaniu ich ziemskich ciał - jesteś niedościgły.
Więc mnie pozostaje epitetowanie.


Pn lis 14, 2011 18:51

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Ja myślę, że opory przed kremacją ciał pochodzą z niechęci do krematoriów, w których jak pamiętamy hitlerowcy palili ciała więźniów w tym św Maksymiliana Kolbe.


Pn lis 14, 2011 20:48
Zobacz profil
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
mareta napisał(a):
Ja myślę, że opory przed kremacją ciał pochodzą z niechęci do krematoriów, w których jak pamiętamy hitlerowcy palili ciała więźniów w tym św Maksymiliana Kolbe.

Tylko że kremacja była w KK zakazana przed istnieniem hitlerowskimi obozami śmierci, a dopuszczona po IIWŚw a dokładnie po SW2.


Pn lis 14, 2011 22:23

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Podaj źródła twoich informacji. Trudno się Ciebie czyta kiedy piszesz skrótami. Pozdrawiam


Wt lis 15, 2011 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Źródła?
zobacz instrukcje Św. Oficjum De crematione cadaverum z 19 czerwca 1926, oraz szerokie komentarze które pojawiły się po jej opublikowaniu w AAS: C.S. De crematione corporis humani praesens quaestio, w Periodica 18 (1929), ss. 62*-82*; V. DALPIAZ, De cadaverum crematione, w Apollinaris 7 (1934), ss. 246-254.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Wt lis 15, 2011 21:35
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Mnie np. jakieś obrzydzenie bierze jak widzę nieboszczyka w trumnie. Kremacja to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, ale musi minąć jeszcze ze 100 lat zanim KK pójdze po rozum do głowy, tak samo jak i w sprawie prezerwatyw.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Śr lis 16, 2011 16:39
Zobacz profil
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
gargamel napisał(a):
Mnie np. jakieś obrzydzenie bierze jak widzę nieboszczyka w trumnie. Kremacja to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, ale musi minąć jeszcze ze 100 lat zanim KK pójdze po rozum do głowy, tak samo jak i w sprawie prezerwatyw.

Obrzydzenie to bierze gdy człowiek uświadomi sobie jakie ohydne......brrrrrrrrrrr...robale go skonsumują :(


Śr lis 16, 2011 16:57
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Alus napisał(a):
Obrzydzenie to bierze gdy człowiek uświadomi sobie jakie ohydne......brrrrrrrrrrr...robale go skonsumują :(
Żywcem?


Cz lis 17, 2011 0:41
Post Re: Watykan zakazał mszy nad urną
Cawilian napisał(a):
Alus napisał(a):
Obrzydzenie to bierze gdy człowiek uświadomi sobie jakie ohydne......brrrrrrrrrrr...robale go skonsumują :(
Żywcem?

Żywcem.....bo świadomość nie zniknie w momencie obumarcia ciała, choć będę poza ciałem.


Cz lis 17, 2011 15:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL