Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Przykazania Boże ską się wzięły 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 12:49
Posty: 2
Post Przykazania Boże ską się wzięły
witajcie wszyscy
od jakiegos czasu nasuwaja mi sie pytania dotyczace naszej wiary a mianowicie o ile w Pismie Swietym jest napisane ze Bóg dał mojżeszowi tablice kamienne z dekalogiem wiec takim oto sposobem mamy podstawowe nakazy i zakazy przeslane od samego Stwórcy ale skad wziely sie inne tzn. prawdy wiary, grzechy główne, itd..., pozatym kiedys bedac zaczepionym przez przedstawiciela innej wiary (swiadek jechowy) zapytał mnie czy rozumiem o czym mówi nasz dekalog a konkretnie 10 przykazanie gdyby rozpatrywac je wszystkie indywidualnie to o czym mowi 10 przykazanie "ANI ŻADNEJ RZECZY KTÓRA JEGO JEST" swoja droga zastanawiam sie czy na wlasne potrzeby cały klerykat nie pomajstrował sobie za barrdzo przy prawach Bożych ?
co o tym sadzicie?


Cz sie 18, 2011 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Przykazania Boże ską się wzięły
to sa przykazania miłości


Cz sie 18, 2011 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Przykazania Boże ską się wzięły
To o czym piszesz to nic nowego na tym forum. Zerknij w wyszukiwarce a sam zobaczysz ile o dekalogu było już dyskusji. O Dekalogu warto wpierw poczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego aby wiedzieć czego naucza Kościół, zamiast szybko ulegać jakimś ludziom z własną nauką. Przykre że od razu pojawia się standardowe podejrzenie o celowe mieszanie w Dekalogu przez jakichś tam księży.

Nie jestem pewny czy nie mieszkasz tego co Boskie i tego co ludzkie. Pewne rzeczy jak np Grzechy główne to pewien katalog, który ma ułatwić rozeznanie, ale nie musiał mieć statusu objawionego. Wynika jednak z Tradycji i Biblii.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz sie 18, 2011 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Przykazania Boże ską się wzięły
DAX76 napisał(a):
witajcie wszyscy
od jakiegos czasu nasuwaja mi sie pytania dotyczace naszej wiary a mianowicie o ile w Pismie Swietym jest napisane ze Bóg dał mojżeszowi tablice kamienne z dekalogiem wiec takim oto sposobem mamy podstawowe nakazy i zakazy przeslane od samego Stwórcy ale skad wziely sie inne tzn. prawdy wiary, grzechy główne, itd..., pozatym kiedys bedac zaczepionym przez przedstawiciela innej wiary (swiadek jechowy) zapytał mnie czy rozumiem o czym mówi nasz dekalog a konkretnie 10 przykazanie gdyby rozpatrywac je wszystkie indywidualnie to o czym mowi 10 przykazanie "ANI ŻADNEJ RZECZY KTÓRA JEGO JEST" swoja droga zastanawiam sie czy na wlasne potrzeby cały klerykat nie pomajstrował sobie za barrdzo przy prawach Bożych ?
co o tym sadzicie?

Niedawno dołączyłeś a już pozwalasz sobie na inwektywy i lekceważące nazwanie duchownych , nie za wcześnie młody człowieku ?


Cz sie 18, 2011 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL