Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ceny za kolumbarium w Tczewie - za niszę w kolumbarium na dwie urny opłata wynosi 1500 zł brutto za dwadzieścia lat. Za grób ziemny za ten sam okres to jedynie 173 zł brutto. To co jest tańsze?

Płacisz na nisze na dwie trumny 1500 zł na 20 lat.
A ile kosztuje miejsce pod grób ziemny na 20 lat w chwili pochówku?....z podawanych cenników od 1000 do 2000 tys zł.
Po 20 latach rodzina płaci na kolejne 20 lat owe 173 zł lub inne kwoty, zależy od właściciela cmentarza.


Wt sty 14, 2014 13:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Podsumuj komplet kosztów dla tradycyjnego pogrzebu i kremacji. Ten sam cmentarz, ten sam proboszcz itd.


Ech, przecież to zrobiłem

stały wielomiejscowy grób tradycyjny murowany 3240
stały wielomiejscowy grób urnowy murowany 1400

pochowanie trumny 940
pochowanie urny 350

dochowanie trumny 1250*
dochowanie urny 660*


użycie sali na ceremonię, kwiatki są w tej samej cenie dla obu przypadków
Ile bierze dobrodziej za rytuał pogrzebowy - tego nie wiem, wyliczenie na podstawie cennika z cmentarza komunalnego. Na kościelnym chyba dobrodziej powinien brać jednakowe "co łaska ale nie mniej niż..." w obu przypadkach? No chyba, że jakieś opłaty zaporowe wprowadzi dla "nowoczesnych" zmarłych...

Do tego należy doliczyć koszt kremacji i urny ok 700 zł
albo koszt przygotowania zwłok i trumny od 1000 zł.

O czymś zapomniałem?


* nie rozumiem dlaczego pochowanie jest tańsze od dochowania, ale to szczegół

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 13:39
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jajko napisał(a):
* nie rozumiem dlaczego pochowanie jest tańsze od dochowania, ale to szczegół
Bo jest przy tym mniej pracy i jeszcze możliwość dodatkowego zarobku.


Wt sty 14, 2014 13:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jakie dodatkowe prace warte 300 zł (sic!) trzeba przeprowadzić przy wkładaniu urny nr 2 do grobu, których nie prowadzi się przy wkładaniu urny nr 1?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 13:53
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jajko napisał(a):
Jakie dodatkowe prace warte 300 zł (sic!) trzeba przeprowadzić przy wkładaniu urny nr 2 do grobu, których nie prowadzi się przy wkładaniu urny nr 1?

Wpierw trzeba go otworzyć, no i nie machać łopata jak popadnie aby urna nie wystrzeliła kilka metrów w powietrze, a takie dziobanie może trwać.


Wt sty 14, 2014 14:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
W grobie murowanym żadną łopatą się nie macha. Odstawia się nową urnę na półeczkę i już.
W cenniku czytamy co wchodzi w skład dochowania:

Czynności kancelaryjne i terenowe oraz wykorzystanie mienia komunalnego, związane z wykonaniem pogrzebu
Użycie udostępnionego stałego miejsca grzebalnego celem dokonania następnego pochowania urny z prochami


Dziwnie ten cennik wygląda...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Chodzi zwłaszcza o groby murowane na Powązkach. Każdy taki grób kosztuje, o ile znajdzie się miejsce. Pogrzeb teraz dla Polaków to wielki koszt, zasiłek pogrzebowy to mała część kosztów. Czasem trzeba brać pożyczki a skąd, z parabanków?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 14:20
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jajko napisał(a):
W grobie murowanym żadną łopatą się nie macha. Odstawia się nową urnę na półeczkę i już.
W cenniku czytamy co wchodzi w skład dochowania:

Czynności kancelaryjne i terenowe oraz wykorzystanie mienia komunalnego, związane z wykonaniem pogrzebu
Użycie udostępnionego stałego miejsca grzebalnego celem dokonania następnego pochowania urny z prochami


Dziwnie ten cennik wygląda...
Bo te czynności muszą być dokonane przez certyfikowanego pracownika certyfikowanym sprzętem. Papierków też nie może byle kto wypełniać. Do tego jeszcze niedobrowolne wsparcie na zabiegi konserwacyjne całego cmentarza.
Od wszystkiego nalicza się podatek: od czynności wykonanych, nagrody dla czyniących, właścicieli, całego cmentarza i gminy, na terenie której ów leży.
Jak będziesz się ciskał, to sprawa się odwlecze, a ty zapłacisz za przechowywanie prochów w miejscu do tego nie przeznaczonym. A może i procesik się da jakiś wytoczyć o profanację...


Wt sty 14, 2014 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Niestety masz rację. Jak będę chciał kogoś pochować i w kancelarii cmentarnej po chamsku przywitam się "dzień dobry" zamiast "pochwalony", to zaraz wyciągną cennik dla niewiernych :(

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Wnioskując z ostatnich wypowiedzi - najważniejsza jest kasa. Czy to na komunalnym, czy na parafialnym, liczy się tylko kasa. Aby taniej. A potem wystawienie pomnika. Oczywiście lepszego niż sąsiednie. Tu już kasa się nie liczy. Bo nie da się opluć księdza, że za drogo bierze.

Rada dla oszczędnych: Przekazać swoje ciało akademii medycznej. Najpierw się pobawią, potem pochowają na koszt akademii.

Tylko co to ma wspólnego z pierwotnym wątkiem?


Śr sty 15, 2014 15:43
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jajko napisał(a):
Niestety masz rację. Jak będę chciał kogoś pochować i w kancelarii cmentarnej po chamsku przywitam się "dzień dobry" zamiast "pochwalony", to zaraz wyciągną cennik dla niewiernych :(

Chyba sporo przesadziłeś.
Po pierwsze przywitanie "dzień dobry", czy "witam" nie jest wcale chamskie. Jezeli by się witał "pochwalony.." jakis ateista, to wtedy jest dziwne ale tez z założenia nie chamskie. Chamem moze byc dana osoba i ksiądz, jak kazdy człowiek tez ma próg cierpliwości i może zechcieć takiego chama za drzwi wyprosić. A chamem moze byc każdy bez względu na swiatopogląd, kolor skóry, czy ... jajowatość.
Po drugie nie słyszałem aby były jakieś podwójne cenniki. Choć nie wykluczam, ze proboszcz łatwiej i chętniej pomoże w potrzebie znanej sobie rodzinie w obnizeniu kosztów, niz komus kogo pierwszy raz na oczy.


Śr sty 15, 2014 16:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Koszty zakładów pogrzebowych zależą od zakładu i wszędzie są tańsze i droższe firmy pogrzebowe, jak to normalnie w życiu bywa.
Natomiast ja nigdy, w żadnej z kilku parafii przez całe moje życie nie spotkałam się z jakimkolwiek narzuceniem "ceny" za cokolwiek! Nigdy i u żadnego księdza. Czy to w przypadku chrztu dzieci, czy pogrzebu, czy naszego ślubu, czy zwykłego zamówienia mszy, zawsze jeśli zostawiałam coś na ofiarę to w zamkniętej kopercie i nikt nigdy się jej nie domagał, nigdy nikt nie zaglądał, wręcz przeciwnie, nieraz było tak że ksiądz nie chciał przyjąć wcale nic. W moim najbliższym sąsiedztwie ksiądz chodząc po kolędzie nie przyjął nic od samotnej matki i nie było szans, nie wziął i już, od nas też się wzbraniał ale ja go wyśmiałam i powiedziałam że umówimy się tak że nie weźmie od kogoś kto naprawdę nie ma, a od nas niech weźmie i się nie wygłupia. Oczywiście absolutnie nie zaglądał. Jeśli zamawiałam mszę, to po zapisaniu terminu mszy w księdze, poprostu zostawiałam zwykle kopertę na stole, ksiądz nigdy w życiu nie powiedział po zapisaniu że cokolwiek "się należy". Nigdy. A zamawiamy mszę regularnie, przynajmniej 2 razy w roku.

_________________
Ania


Pt sty 17, 2014 12:07
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
kropeczka_ns napisał(a):
Natomiast ja nigdy, w żadnej z kilku parafii przez całe moje życie nie spotkałam się z jakimkolwiek narzuceniem "ceny" za cokolwiek! Nigdy i u żadnego księdza. Czy to w przypadku chrztu dzieci, czy pogrzebu, czy naszego ślubu, czy zwykłego zamówienia mszy, zawsze jeśli zostawiałam coś na ofiarę to w zamkniętej kopercie i nikt nigdy się jej nie domagał, nigdy nikt nie zaglądał, wręcz przeciwnie, nieraz było tak że ksiądz nie chciał przyjąć wcale nic.
A ja byłem swiadkiem zarówno bardzo pozytywnych, jak i negatywnych przykładów. Pozytywne wymieniłas. Do negatywnych zaliczam m.in. taki, gdy ksiądz wyjął pieniądze z koperty i je przeliczył (to była spora suma dla tej pary), a potem narzekał, ze przeważnie dają dwa razy więcej, ale rozumie, ze są na dorobku i następnym razem dadzą więcej.
Księza bywaja rózni, a ich system wynagrodzeń w KRK w Polsce sam prowokuje niejasne sytuacje.
O tym rozmawialiśmy juz w innych miejscach.

Co do pochówku, to spotkałem się z "podatkiem" w wysokości 10% kosztów nagrobka. Taka nowoczesna dziesięcina, podobno powszechna. Alternatywą jest goła ziemia i krzyż.


Pt sty 17, 2014 12:19

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
A po co zmarłym piękne pomniki...... Nic im po nich czyż nie?


Pt sty 17, 2014 12:24
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
olijula napisał(a):
A po co zmarłym piękne pomniki...... Nic im po nich czyż nie?

Nic im po nim, podobnie jak nabożeństwo nad ciałem, prochami i cały ceremoniał pogrzebowy. Ale ważne to jest dla żyjących.


Pt sty 17, 2014 12:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL