Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Napisałem: Policz.
Czyli przedstaw konkretne koszty dla kremacji i tradycyjnego pogrzebu.


Wt sty 14, 2014 11:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Weżmy przykład: jeden grób wykupiony np. na Powązkach. Bardzo trudno o miejsce. Nawet po 20 latach nie usuwamy "lokatora" ze względów sentymentalnych. Teraz tradycyjny pogrzeb wymaga następnego grobu, nagrobka, pomnika, a urny starczą dla całej rodziny.
Zamiast konkretnycdh kosztów - oczywiste jest że odpada kolejne miejsce na cmentarzu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 12:00
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Mnie interesują konkretne koszty przeciętnego pogrzebu i kremacji, a nie jednostkowe przypadki na bodaj najdroższym cmentarzu w kraju tworzone na zasadzie "na pewno drogo". Potraficie je przedstawić i wykazać, że kremacja rzeczywiście wychodzi taniej?


Wt sty 14, 2014 12:03

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
My na przykład stosujemy kremację i chowamy na cmentarzu Powązkowskim, ponieważ jest już tam sporo mojej Rodziny i warto by wszyscy byli razem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Yarpen: kremacja ciała kosztuje około 600 zł. Urna 100. Odsunięcie płyty, wstawienie urny i zasunięcie płyty - ile to może kosztować? Niech będzie to godzina pracy grabarza. Ile 20 zł? Zaokrąglmy do 100, bo u nas nikt za mniej palcem nie kiwnie. Razem 800 zł. I tak przez naście pokoleń. Bez konieczności kupowania miejsc na cmentarzu. Oczywiście zaraz pazerni zarządcy cmentarzy (nie chcę pisać proboszczowie, żeby nie było, że znów się czepiam) wymyślą jakąś opłatę admnistracyjną albo zasadę, że na miejsce jednej trumny można wstawić 4 urny (choć zmieści się 10 razy tyle), żeby tylko nie stracić źródła dochodu.... Dlatego wolałbym trzymać zmarłego w urnie na półce w domu. Komuś by to szkodziło (poza pazernymi zarządcami)?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
A ja jestem przeciwny trzymaniu prochów w domu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Andy, pytałem CIe już wielokrotnie i nigdy nie dostałem odpowiedzi. Rozumiem, że sam nie chcesz trzymać prochów w domu czy też zrobić ze zmarłego brylant by nosić w szyi, ale czy jesteś przeciwny regulacjom prawnym umożliwiającym to osobom chętnym? I jeśli tak, to dlaczego?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jestem przeciwny aby prochy trzymać w domu, to obrzydliwe. Jakiś rockmen opowiadal że kiedyś wciągnął nosem prochy dziadka zamiast kokainy. Możę to i tańsze ale po co? Z brylantem to chyba fizycznie niewykonalne - prochy wyrzucają dają inny brylant,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 12:34
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jajko napisał(a):
Yarpen: kremacja ciała kosztuje około 600 zł. Urna 100. Odsunięcie płyty, wstawienie urny i zasunięcie płyty - ile to może kosztować? Niech będzie to godzina pracy grabarza. Ile 20 zł? Zaokrąglmy do 100, bo u nas nikt za mniej palcem nie kiwnie. Razem 800 zł. I tak przez naście pokoleń. Bez konieczności kupowania miejsc na cmentarzu. Oczywiście zaraz pazerni zarządcy cmentarzy (nie chcę pisać proboszczowie, żeby nie było, że znów się czepiam) wymyślą jakąś opłatę admnistracyjną albo zasadę, że na miejsce jednej trumny można wstawić 4 urny (choć zmieści się 10 razy tyle), żeby tylko nie stracić źródła dochodu.... Dlatego wolałbym trzymać zmarłego w urnie na półce w domu. Komuś by to szkodziło (poza pazernymi zarządcami)?

Pominąłeś, niestety, tak samo jak autor wskazanego przeze mnie bloga, elementy wspólne dla obu wersji pogrzebu. Nie stać cię na tę odrobinę uczciwości i podliczenie wszystkich kosztów?


Wt sty 14, 2014 12:34

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wszystkie wymienione przez Ciebie osoby "skasują" swoją "działkę", bo i trumna jest potrzebna (ciała nie poddaje się kremacji w worku), i miejsce oraz pomnik na cmentarzu.

Niezupełnie... trumna jest tekturowa, o ile wiem, by się łatwo paliła, a urny raczej nie chowa się w grobie , tylko zamurowuje w ścianie pamięci, co jest znacznie tańsze, bo mniejsze ( są oczywiście różne sytuacje, jeśli rodzina ma grób, to urnę chowa pod płytą).

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt sty 14, 2014 12:38
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Ceny za kolumbarium w Tczewie - za niszę w kolumbarium na dwie urny opłata wynosi 1500 zł brutto za dwadzieścia lat. Za grób ziemny za ten sam okres to jedynie 173 zł brutto. To co jest tańsze?


Wt sty 14, 2014 12:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Jakie wspólne? Kwiaty? Opłatę za mszę i kondukt? Nie grzebałem nikogo jeszcze (chwalić bogów), więc nie orientuję się do końca jakie są te wspólne opłaty.

Ale poszperałem i znalazłem taki cennik: http://www.mementis.pl/porady/137,oplat ... szawa.html
Cmentarz komunalny, nie wiem jak jest na koscielnych.

Udostępnienie stałego miejsca grzebalnego na na grób murowany wielomiejscowy:

03. w kwaterach grobów tradycyjnych murowanych rodzinnych:

od B VI 1 do B XVII 1 oraz D I 3, D I 4, D I 17/18 5 616,00

02. pozostałych - 3 240,00

04. w kwaterach grobów urnowych murowanych rodzinnych - 1 404,00


Użycie udostępnionego stałego miejsca grzebalnego celem dokonania następnego pochowania:

01. urny z prochami - 345,60

02. trumny ze zwłokami - 939,60

Korzystanie z urządzeń i mienia w domu przedpogrzebowym:

05. za przechowanie trumny ze zwłokami w chłodni za każdą rozpoczętą dobę, liczoną od godziny przyjęcia zwłok - 32,40


06. za przechowanie trumny ze zwłokami w komorze zamrażarki za każdą rozpoczętą dobę, liczoną od godziny przyjęcia zwłok - 64,80


07. za przechowanie urny z prochami w chłodni za każdą rozpoczętą dobę, liczoną od godziny przyjęcia urny - 14,04


08. za przechowanie urny z prochami w pomieszczeniu spopielarni zwłok za każdą rozpoczętą dobę, liczoną po upływie 24 godzin od rozpoczęcia kremacji, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
- 11,88


09. za przyjęcie i przetransportowanie trumny ze zwłokami do ceremonii w sali - 32,40


10. za przyjęcie i przetransportowanie urny z prochami do ceremonii w sali - 21,60


Dochowanie do murowanego tradycyjnego trumny

Czynności kancelaryjne i terenowe oraz wykorzystanie mienia komunalnego, związane z wykonaniem pogrzebu
Użycie udostępnionego stałego miejsca grzebalnego celem dokonania następnego pochowania trumny ze zwłokami

Koszt: 1252,80 zł

Dochowanie do murowanego tradycyjnego urny

Czynności kancelaryjne i terenowe oraz wykorzystanie mienia komunalnego, związane z wykonaniem pogrzebu
Użycie udostępnionego stałego miejsca grzebalnego celem dokonania następnego pochowania urny z prochami

Koszt: 658,80 zł


No i jak to wygląda?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 12:52
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Wygląda na to, że dalej nie zrobiłeś tego, o co prosiłem.


Wt sty 14, 2014 13:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Bo nie wiem o co mnie prosisz.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 13:15
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Podsumuj komplet kosztów dla tradycyjnego pogrzebu i kremacji. Ten sam cmentarz, ten sam proboszcz itd.


Wt sty 14, 2014 13:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL