Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Nie będą miały. Przykładowo miasto Meksyk zajmuje powierzchnię 1479 km². Czyli w przeliczeniu kwadrat o boku 38 km. Stambuł to 1538 km² - 39x39 km. Delhi - 1483 km² - 38,5x38,5 km. Szanghaj - 6341 km² - 79x79 km. Karaczi - 3527 km² - 59x59 km.
Nawet gdyby jednorazowo pochować wszystkich ludzi, to jeszcze bardzo daleko do tego, aby powierzchnia cmentarzy była większa od powierzchni wszystkich miast na świecie.


Pn sty 13, 2014 13:34
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
W tych szacunkach należy także uwzględnić, że raz pochowany trup zajmuje miejsce (w Polsce) minimum 20 lat [1], a okres ten można zwiększać. W wypadku naszego kraju musiałbyś zatem uwzględnić wszystkie osoby zmarłe w przeciągu 20 lat, wraz z ich przyrostem, co wymagałoby nieco bardziej zaawansowanych metod obliczeniowych. Należy też uwzględnić szczegółowe przepisy dotyczące sposobu ustalania powierzchni cmentarza [2] oraz własne regulaminy cmentarzy, które definiują wielkość alejek, odstępy między poszczególnymi grobami itd.
_____________
  1. Ile kosztuje miejsce na cmentarzu, bankier.pl
  2. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych, art.20, lex.pl


Pn sty 13, 2014 15:47
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
To jest szacunek, a nie dokładne obliczenie. Nawet jak podwoimy liczbę potrzebnego miejsca, to i tak nadal jest to niewiele w porównaniu z powierzchnią lądów na Ziemi. Miejsca na cmentarze ciągle nie brakuje.
Prawda jest taka, że jest to tak naprawdę sztuczny problem, a jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Te, które właściciele krematoriów zarobią na paleniu zmarłych.


Pn sty 13, 2014 15:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Ale miasta to nie tylko cmentarze:
- sklepy - uilice - muzea - więzienia - szkoły - boiska - uczelnie - domy mieszkalne - fabryki - parki
- kościoly i zakony
itd
Jednym z przeznaczeń są cmentarze, już i tak nieproporcjonalnie duże.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 13, 2014 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Andy72 napisał(a):
Uważam za niedopuszcalne aby zmuszać do chowania ciała w całości zamiast kremacji.

Kto zmusza? :x


Pn sty 13, 2014 18:17
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Andy72 napisał(a):
Ale miasta to nie tylko cmentarze:
- sklepy - uilice - muzea - więzienia - szkoły - boiska - uczelnie - domy mieszkalne - fabryki - parki
- kościoly i zakony
itd
Jednym z przeznaczeń są cmentarze, już i tak nieproporcjonalnie duże.

Raczej proporcjonalnie duże, bo rozrastają się wraz ze wzrostem populacji w mieście.


Pn sty 13, 2014 18:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Promowane jest chowanie całego ciała. Są utrudnienia, np. dwa razy ksiądz, raz na ciałem niespalonym drugi raz przy chowaniu prochów

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 13, 2014 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 852
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To jest szacunek, a nie dokładne obliczenie. Nawet jak podwoimy liczbę potrzebnego miejsca, to i tak nadal jest to niewiele w porównaniu z powierzchnią lądów na Ziemi. Miejsca na cmentarze ciągle nie brakuje.
Prawda jest taka, że jest to tak naprawdę sztuczny problem, a jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Te, które właściciele krematoriów zarobią na paleniu zmarłych.

... których nie zarobią producenci trumien, pomników, proboszczowie nie skasują za wykup miejsc pod groby na zarządzanych przez nich cmentarzach, itd...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt sty 14, 2014 8:56
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Wszystkie wymienione przez Ciebie osoby "skasują" swoją "działkę", bo i trumna jest potrzebna (ciała nie poddaje się kremacji w worku), i miejsce oraz pomnik na cmentarzu.


Wt sty 14, 2014 9:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
A po co ? Gdyby prochy rozsypywać, nie było by potrzeby

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 10:45
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Polskie prawo zabrania rozsypywania prochów po kremacji ludzi.


Wt sty 14, 2014 10:49

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
No właśnie - jakim prawem? Aby firmy pogrzebowe miały więcej kasy? Mam nadzieję że kiedyś to zmienią, bo ja bym wolał aby moije prochy były rozsypane.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 10:52
Zobacz profil
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Andy72 napisał(a):
No właśnie - jakim prawem?

Polskim prawem.

Andy72 napisał(a):
Mam nadzieję że kiedyś to zmienią, bo ja bym wolał aby moije prochy były rozsypane.

Powiedz mi: Co tak naprawdę przeszkadza ci w tradycyjnym pogrzebie?


Wt sty 14, 2014 10:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
Dużo przeszkadza: koszty pogrzebu, to że się rozkłada w trumnie, to że rodzina musi przychodzić na grób, tak jakby nieboszczyk był bardziej skoncentrowany w miejscu gdzie leżą jego prochy niż gdzielokwiek indziej.
Poza tym jest to kult ciała. Cały czas słyszymy że ciało (zdrowe i sprawne!) jest niczym tylko należy dbać o dusżę, a tymczasem robi się kult zużytego ciała nieboszczyka!. Jezus powiedział "zostawcie grzebanie umarłych umarłym"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kremacja gorsza aniżeli pochowanie ciała?
A co komu przeszkadza kremacja i przechowywanie prochów w urnie w domu czy też rozsypywanie ich (najczęściej w górach, na morzu)?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 14, 2014 11:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL