Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 15:20
Posty: 1
Post Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Moj byly maz zlozyl wniosek o uniewaznienie slubu koscielnego, przesluchano swiadkow ( z mojej strony tylko mnie i moja mame , z jego strony siostre i dwie prawie obce mi osoby)
Caly proces trwa juz kilka lat, maz sie odwoluje od wyroku poniewaz dostal odmowe uniewaznienia z braku dowodow. Dodam ze byly maz oskarza mnie o to ze oklamalam go przed slubem co do checi posiadania potomstwa.. co oczywiscie jest nie prawda. Chcialam dzieci, bardzo chcialam, jednak uwazalam ze najpierw powinnismy dorobic sie czegos , mialam dobra prace, bardzo dobrze platna- praktycznie moja pensja byla wieksza od meza dwokrotnie..
Potem doszla do tego wszystkiego chorobliwa zazdrosc meza i naciski tesciowej..
Swiadkowie bylego meza wszyscy jak z kartki zeznawali to samo, ze nie chcialam dzieci, ze bylam nie czula do dzieci, nie mam instynktu maciezynskiego itp co takze jest nie prawda bo kocham dzieci. Ich zeznania strasznie mnie zabolaly i rozzloscily poniewaz dwie z tych osob tak naprawde mnie nie znaly , widywalismy sie dwa razy w roku - doslownie DWA.
Niewiem co z tym wszystkim zrobic.. jestem juz zmeczona tymi oskarzeniami . Dostalam tydzien temu pismo ze maz poraz kolejny sie odwoluje od wyroku, i ze moge zglosic swoje zastrzezenia co do tego wszystkiego co on napisal i jego swiadkowie.. tylko czy jest sens? Nie chce byc postrzegana jako nie czula , bez serca kobieta ktora klamala podczas przysiegi malzenskiej, ale nie jestem osoba ktora jest zlosliwa i msciwa..

Byly maz ma juz nowa zone i dwojke dzieci, jego obecna zona nalega na rozwod koscielny ..
Prosze o porade, czy walczyc o swoje dobre imie czy po prostu zamknac ten rozdzial zycia..


Cz wrz 26, 2013 15:33
Zobacz profil
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
am1979 napisał(a):
..
Prosze o porade, czy walczyc o swoje dobre imie czy po prostu zamknac ten rozdzial zycia..

Z Twojego posta wynika, że szukasz pocieszenia. W końcu wiesz, że to Twoje życie i Twoje decyzje. Często się zdarza, że ktoś chce naginać rzeczywistość do swoich życzeń i nie chce przyjąć do wiadomości, że po prostu czasem się mu coś zwyczajnie nie należy. Tacy ludzie są trudni i potrafią skutecznie uprzykrzyć innym życie, nie bacząc na to jak bardzo ich krzywdzą.
Ale czy uleganie im jest rozwiązaniem? Moim zdaniem nie. Trzeba znaleźć wsparcie u innych, aby wspierali Cię w tych trudnych dla Ciebie chwilach. Może jakiś duchowny by się podjął takiego wsparcia, skoro sprawa jest związana z Kościołem? Mogłabyś mu relacjonować przebieg procesu i uzyskać wsparcie. To by wiele Ci pomogło, bo czy warto kłamać, tylko dlatego, że tak sobie były mąż życzy? Żeby miał satysfakcję, że wszystko układa się tak, jak sobie wymarzył?
Dużo emocji angażujesz w tą sprawę, a to jest przyczyna wypalenia, które odczuwasz. Łatwiej by Ci było, gdybyś się odcięła emocjonalnie od całej sprawy, ale to wymagałoby pomocy terapeuty. Taka jest moja propozycja.

Życzę Ci, abyś w tej sytuacji odnalazła siły do walki o prawdę, abyś była uczciwa wobec siebie, wbrew naciskom byłego męża.


Cz wrz 26, 2013 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 21:36
Posty: 62
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Na świecie żyje siedem a może już osiem miliardów ludzi. W europie a nawet i w Polsce ''dobrych parę'' milionów. Odpowiem Tobie pytaniem: Czy aż tak bardzo zależy Tobie na tych ''czterech'' osobach? Czy Ich opinia jest aż tak bardzo ważna dla Ciebie? Czy Ty pragniesz uchodzić za ''nieskazitelną'' wśród całych tych ośmiu miliardów żyjących na świecie, by nie ''odpuścić'' tym czterem?

Sama sobie musisz odpowiedzieć i poradzić.

A tak na poważnie; to dla mnie małżeństwo to sacrum dusz. Sacrum Dusz nie związek Ciał. Gdy rzeczywiście dochodzi do zjednoczenia dusz między małżonkami; jakiekolwiek rozdzielenie ICH, jest IM Niewyobrażalne. A co dopiero jak napisałaś ''krętactwo''.

Sama Siebie musisz ''przebadać''. Co tak naprawdę czujesz, Czy to Miłość, czy coś przeciwnego? Aby w końcu podjąć właściwą decyzję. Aby ujrzeć tę ''relację'' na właściwym poziomie. Dopiero taka analiza jak myślę; uspokoi Ciebie wewnętrznie. Przywróci ''spójność''. Upór?, Pycha?
A może tuż za ''rogiem'' czekają Anioł z Bogiem by spełnić Twoje marzenie o prawdziwej MIŁOŚCI?

Życzę spokoju i Pozdrawiam;


Cz wrz 26, 2013 20:05
Zobacz profil
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Spokoju nie osiagnie nikt, kto bedzie dla "swietego" spokoju klamal.
Moim zdaniem pozostanie przy prawdzie (faktach, bez komentarzy) jest nie najwygodniejszym, ale na dalsza mete najlepszym wyjsciem. Zawsze.


Pt wrz 27, 2013 7:50

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2019 8:30
Posty: 2
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Dzień dobry.
Wczoraj otrzymałem orzeczenie wraz z notyfikacją o nieważności małżeństwa z Sądu Biskupiego z Torunia. To jest I instancja, orzeczono że byłem niezdolny do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej.
Szczerze nie chce już więcej mieć z eks żoną do czynienia, chciałbym natomiast wziąć ślub z obecną partnerką.
Jeśli możecie opisać co krok po kroku teraz powinienem uczyć ile trwają poszczególne kroki i jak wyglądają ewentualne przesłuchania czy rozmowy (z Waszego doświadczenia), będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Liczę na Państwa pomoc i pozdrawiam serdecznie


Wt kwi 02, 2019 8:31
Zobacz profil
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Obawiam się, że ślub kościelny z takim uzasadnieniem stwierdzenia nieważności poprzedniego i to jeszcze szybko, jest niezbyt możliwy.


Wt kwi 02, 2019 11:18

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2019 8:30
Posty: 2
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Przepraszam jestem rozgoryczony :(


Wt kwi 02, 2019 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uniewaznienie slubu koscielnego zeznawanie nie prawdy
Kael napisał(a):
Obawiam się, że ślub kościelny z takim uzasadnieniem stwierdzenia nieważności poprzedniego i to jeszcze szybko, jest niezbyt możliwy.


To zależy, jak dawno temu ten pierwszy ślub miał mieć miejsce. Może być przecież tak, że tamten ślub był parę dekad temu, w końcu same procesy przed biskupimi trybunałami mogą trwać lata.

_________________________

WINDOWS napisał(a):
Dzień dobry.
Wczoraj otrzymałem orzeczenie wraz z notyfikacją o nieważności małżeństwa z Sądu Biskupiego z Torunia. To jest I instancja, orzeczono że byłem niezdolny do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej.
Szczerze nie chce już więcej mieć z eks żoną do czynienia, chciałbym natomiast wziąć ślub z obecną partnerką.
Jeśli możecie opisać co krok po kroku teraz powinienem uczyć ile trwają poszczególne kroki i jak wyglądają ewentualne przesłuchania czy rozmowy (z Waszego doświadczenia), będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Liczę na Państwa pomoc i pozdrawiam serdecznie


Sam na szczęście nie miałem do czynienia, ale z nauk przedślubnych i z pewnych obserwacji forumowych zostało mi w pamięci, że akurat to uzasadnienie wśród samych księży (i nie tylko) cieszy się niską renomą. Jeżeli więc sąd biskupi stwierdził, że zbyt szybko wszedłeś w pierwszy związek małżeński a teraz chcesz pospiesznie (?) wstąpić w drugi związek małżeński... no po prostu zastanów się, najpierw przed sobą, co tak naprawdę chcesz. Bo przecież przed księdzem też będziesz szczerze mówił, dlaczego wtedy - nie a teraz - tak.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 02, 2019 15:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL