Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Orgazm bez masturbacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 27, 2018 14:00
Posty: 1
Post Orgazm bez masturbacji
Witam
Pisze w delikatnej sprawie ktora mnie meczy. Tydzien temu bylam u spowiedzi woec powstrzymywalam sie od masturbacji mimo ze mam z tym duzy problem bo jestem uzalezniona ale szlo mi niezle. Dzisiaj podczas krotkiej drzemki mialam erotyczny sen i lezac na brzuchu prostowalam z calej sily noge gdyz zlapala mnie skurcz i wtedy poczulam tak jakby orgazm a raczej skurcze pochwy. Nie bylo to zaplanowane bo nie chcialam tego i nie wiem czy jest to grzech ciezki? Nie dotykalam sie w zaden sposob gdyz rece mialam na poduszce. Bardzo zle sie czuje ze swiadomoscia tego. Prosze o pomoc


Wt mar 27, 2018 14:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Nic, co się robi niechcący nie może być grzechem. Grzech to w pełni świadome działanie wbrew woli Boga

Aczkolwiek grzechem jest niedbanie o swoje zdrowie i nieleczenie chorób. To znaczy, jeśli ktoś jest uzależniony, powinien to leczyć. Jednak pytanie, czy naprawdę jesteś uzależniona, czy po prostu czasem ciężko się powstrzymać? To drugie dotyczy niemal każdego zdrowego człowieka.

Nie zawsze łatwo to odróżnić. Uzależnienie z definicji jest czymś, co szkodzi. To znaczy wpływa negatywnie na życie i coś się przez to traci.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 27, 2018 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Orgazm bez masturbacji
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).

W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.


Nie pobudzałaś dobrowolnie narządów płciowych, więc nie ma o czym mówić. Jeśli miałaś sen, nie ma grzechu, niezależnie od tego, co robiłaś w tym śnie. Jeśli miałaś orgazm, ale nie doprowadziłaś do niego, nie ma grzechu. Jeśli wystąpiło w Twoim organizmie cokolwiek, to nigdy nie jest to grzech, jeśli dobrowolnie i świadomie nie doprowadziłaś do tego. Świadomość zakłada Twoją wolę i myślenie: "Wiem, że to niestosowne i prowadzi do orgazmu", "Wiem, że narkotyki szkodzą, bo prowadzą do uzależnienia", "Wiem, że kiedy obejrzę ten film, to on mnie pobudzi". Dobrowolność: "Wiem, że do grzeszne, ale to zrobię", "wiem, że to mi zaszkodzi, ale to zrobię".

W Twoim przypadku nie ma tych dwóch przesłanek.
W przypadku uzależnienia tych dwóch przesłanek też może nie być, więc pogadać ze spowiednikiem. W ogóle: warto chodzić do tego samego spowiednika.

_________________
MODERATOR


Pt maja 25, 2018 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Wydaje mi się, że nadmierne roztrząsanie tematu seksualności w sposób: czy już zgrzeszyłam , czy jeszcze nie, i biczowanie się tymi myślami, nieuchronnie prowadzi do nerwic, i z seks w małżeńskiej sypialni też nie będzie radosny.


Pt maja 25, 2018 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Orgazm bez masturbacji
W ogóle: zastanawia mnie podejście do seksu - "przyjemny seks jest grzeszny. Można uprawiać seks, ale najlepiej bez przyjemności". Coraz częściej spotykam się z takim podejściem. Dlaczego?
Dlaczego w środowiskach Katolickich przyjemność cielesna jest traktowana tak często z dezaprobatą i potępieniem?

_________________
MODERATOR


Śr maja 30, 2018 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Nie wiem gdzie znalazłeś takie opinie, ale posłuchaj sobie o. Szustaka a zmienisz zdanie.
Tutaj masz coś na dobry początek: https://www.youtube.com/watch?v=kP5gEb27a2A
Jak ci się spodoba, to na pewno coś sobie jeszcze znajdziesz.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 05, 2018 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Widziałem Szustaka.

_________________
MODERATOR


Wt cze 05, 2018 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Orgazm bez masturbacji
I nadal twierdzisz, że dla kościoła seks jest czymś złym?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 05, 2018 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Nie stwierdziłem nigdzie, że seks dla Kościoła jest czymś złym, ale uważam, że według niektórych narracji przyjemność płynąca z seksu jest zła. Spotykam takie narracje w Kościele i poza Kościołem.

_________________
MODERATOR


Wt cze 05, 2018 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Orgazm bez masturbacji
To ich nie słuchaj bo to bzdura.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr cze 06, 2018 6:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Soul33 napisał(a):
Nic, co się robi niechcący nie może być grzechem. Grzech to w pełni świadome działanie wbrew woli Boga

Niestety jest to nieprawda.
18 to przyniesie kapłanowi baranka bez skazy, wziętego spośród drobnego bydła, według twojego oszacowania, jako ofiarę zadośćuczynienia. Wtedy kapłan dokona przebłagania za jego winę, którą tamten zaciągnął przez nieuwagę, nieświadomie, i będzie mu grzech odpuszczony(Kpł 5)
Jak już widzisz można nieświadomie złamać Prawo Boże
a co do samego prolemu po prostu niech znajdzie dobrego chłopa jak ją tak "pali" :-D
9 Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć.(Kor 7)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Cz lip 12, 2018 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie stwierdziłem nigdzie, że seks dla Kościoła jest czymś złym, ale uważam, że według niektórych narracji przyjemność płynąca z seksu jest zła. Spotykam takie narracje w Kościele i poza Kościołem.


To nie narracje ale mity antyklerykalne.

Cytat z KKK dla rozwiania wątpliwości:

KKK 2362 "Akty... przez które małżonkowie jednoczą się z sobą w sposób intymny i czysty, są uczciwe i godne; a jeśli spełniane są prawdziwie po ludzku, są oznaką i podtrzymaniem wzajemnego oddania się, przez które małżonkowie ubogacają się sercem radosnym i wdzięcznym" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 49). Płciowość jest źródłem radości i przyjemności:

Sam Stwórca sprawił... że małżonkowie we wspólnym, całkowitym oddaniu się fizycznym doznają przyjemności i szczęścia cielesnego i duchowego. Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca. I w tym jednak powinni małżonkowie umieć pozostawać w granicach słusznego umiarkowania (Pius XII, Przemówienie (29 października).

KKK 2363 Przez zjednoczenie małżonków urzeczywistnia się podwójny cel małżeństwa: dobro samych małżonków i przekazywanie życia. Nie można rozdzielać tych dwóch znaczeń, czyli wartości małżeństwa, bez naruszenia życia duchowego małżonków i narażenia dobra małżeństwa oraz przyszłości rodziny.

Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.


Pt lip 13, 2018 10:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Mario_007 napisał(a):
Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.
Czyli mężatki po menopauzie baraszkujące z mężem grzeszą? :twisted:
Wiesz, to tak z ciekawości, w swietle prawa kanokocznego (potrafi byc na swoj sposób pasjonujace).

No i kiedy jest to słuszne umiarkowanie w seksie? Dwa razy dziennie, raz dziennie, dwa razy w tygodniu, raz w tygodniu, dwa razy w miesiącu?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lip 13, 2018 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 18, 2018 14:39
Posty: 33
Post Re: Orgazm bez masturbacji
Kozioł napisał(a):
Mario_007 napisał(a):
Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.
Czyli mężatki po menopauzie baraszkujące z mężem grzeszą? :twisted:
Wiesz, to tak z ciekawości, w swietle prawa kanokocznego (potrafi byc na swoj sposób pasjonujace).


Napiszę jeszcze raz bo nie doczytałeś : "Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca".

Płodność realizuje się przez nie zakłócanie natury ludzkiej antykoncepcją, tak więc okres niepłodny cyklu i po menopauzie jest zjawiskiem naturalnym i spełnia ten warunek.

Kozioł napisał(a):

No i kiedy jest to słuszne umiarkowanie w seksie? Dwa razy dziennie, raz dziennie, dwa razy w tygodniu, raz w tygodniu, dwa razy w miesiącu?


Umiarkowanie w seksie to takie postępowanie, które szanuje partnera. Ja na urlopie, jak jestem zrelaksowany to kocham się 5 razy dziennie, a jak przychodziły na świat moje dzieci to bywało i klika miesięcy wstrzemięźliwości. Te liczby, o które pytasz wynikają z prostej zasady miłości dwojga ludzi, swoją drogą polecam również ateistom - szacunek do partnera to wartość uniwersalna.

A jak to u ciebie z wygląda liczbami? Wyczuwam w pytaniu, że masz jakiś plan ilościowy na udany seks?


Pt lip 13, 2018 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Orgazm bez masturbacji
@Mario_007
1) Zrobiłeś unik, dokonałeś manipulacji. Nagle zgubiłeś KKK 2363 z m.in. którego wyciągnąłeś wniosek :
"Miłość małżeńska mężczyzny i kobiety powinna więc spełniać podwójne wymaganie: wierności i płodności.".
Co więc, gdy spełnia tylko jedno wymaganie?
Wycofujesz się z twojego twierdzenia, czy chcesz jakoś inaczej uzasadnić?

Mario_007 napisał(a):
Umiarkowanie w seksie to takie postępowanie, które szanuje partnera. Ja na urlopie, jak jestem zrelaksowany to kocham się 5 razy dziennie, a jak przychodziły na świat moje dzieci to bywało i klika miesięcy wstrzemięźliwości. Te liczby, o które pytasz wynikają z prostej zasady miłości dwojga ludzi, swoją drogą polecam również ateistom - szacunek do partnera to wartość uniwersalna.

1)Uważasz, że niewierzący nie szanują swoich współmałżonków, wymuszają, gwałcą, biją? Bo taki jest wydźwięk twoje wypowiedzi.
2) Jeżeli tak interpretujesz "słuszny umiar", to znaczy, że katolicy wymuszali, gwałcili swoje żony skoro takie zastrzezenie wniesiono?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lip 13, 2018 17:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL