Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Slub koscielny z buddysta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Palmer napisał(a):
Argumenty?
W buddyzmie istnieje takie pojęcie jak łaska wiary?


Czyli argumentów nie będzie, OK.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 18, 2018 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
Litości! O jakim cudzołóstwie mówisz?
W Twoim przekonaniu ślub cywilny to cudzołóstwo?
Dlaczego się dziwisz? Przeciez KrK pewnego dnia powiedział: teraz tylko slub przed kapłanem sie liczy, żaden inny bo idziesz do piekła.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
A jak zbadać/dowieść, że jedna strona jest "mocno wierząca a druga niekoniecznie"?

A dlaczego chcesz to badać? Może zostawić to do rozeznania narzeczonym.
Believing napisał(a):
Litości! O jakim cudzołóstwie mówisz?
W Twoim przekonaniu ślub cywilny to cudzołóstwo?

Jesteś na katolickim forum, więc nie próbuj wciskać katolikowi swojej doktryny niezgodnej z nauczaniem KRK.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 10:16
Zobacz profil
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Kozioł napisał(a):
Dlaczego się dziwisz? Przeciez KrK pewnego dnia powiedział: teraz tylko slub przed kapłanem sie liczy, żaden inny bo idziesz do piekła.

A jakby KRK powiedział, że jutro będzie koniec świata to też w to uwierzysz?

Dobrze wiesz, że jest jeden Pan i tylko Jego słowu należy wierzyć.


Wt gru 18, 2018 10:18
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Padre77 napisał(a):
Believing napisał(a):
A jak zbadać/dowieść, że jedna strona jest "mocno wierząca a druga niekoniecznie"?

A dlaczego chcesz to badać? Może zostawić to do rozeznania narzeczonym.
Believing napisał(a):
Litości! O jakim cudzołóstwie mówisz?
W Twoim przekonaniu ślub cywilny to cudzołóstwo?

Jesteś na katolickim forum, więc nie próbuj wciskać katolikowi swojej doktryny niezgodnej z nauczaniem KRK.


Padre77 jestem na forum wiara.pl

I nie o tym mowa.

Dlaczego nie odpowiesz merytorycznie na zadane pytania?

Co do cudzołóstwa i doktryny KRK. Jak określisz księdza który ma dziecko z cudzą żoną?

Jeśli chcesz przykład takiego bardzo znanego księdza to ci podeślę ciekawy link.
Powiem tylko, że przez 25 lat był w Watykanie.


Wt gru 18, 2018 10:23

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
Co do cudzołóstwa i doktryny KRK. Jak określisz księdza który ma dziecko z cudzą żoną?

Nie do mnie należy ocenianie tego księdza. Nie do mnie należy ocenianie polityków pod względem ich moralności. Nie do mnie należy oceniać morderców chrześcijan. Nie do mnie należy oceniać każdego innego człowieka.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
Co do cudzołóstwa i doktryny KRK. Jak określisz księdza który ma dziecko z cudzą żoną?
Nieczystość seksualna. Jak masturbacja. 8)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 18, 2018 10:31
Zobacz profil
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Padre77 napisał(a):
Believing napisał(a):
Co do cudzołóstwa i doktryny KRK. Jak określisz księdza który ma dziecko z cudzą żoną?

Nie do mnie należy ocenianie tego księdza. Nie do mnie należy ocenianie polityków pod względem ich moralności. Nie do mnie należy oceniać morderców chrześcijan. Nie do mnie należy oceniać każdego innego człowieka.

Każdy inny człowiek jest w oczach Boga takim samym człowiekiem jak ksiądz czy morderca.
Zatem, pochyl się nad prawdą, że każdy w oczach Boga jest tak samo ważny.

Rozpatrując grzech cudzołóstwa, tak po ludzku, to według ciebie, który bardziej dotyka Boga:
Cudzołóstwo człowieka wyświęconego na kapłana, czy dwoje ludzi biorący ślub cywilny i będących sobie wiernym przez całe życie?


Wt gru 18, 2018 10:37

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
Każdy inny człowiek jest w oczach Boga takim samym człowiekiem jak ksiądz czy morderca.
Zatem, pochyl się nad prawdą, że każdy w oczach Boga jest tak samo ważny.

Rozpatrując grzech cudzołóstwa, tak po ludzku, to według ciebie, który bardziej dotyka Boga:
Cudzołóstwo człowieka wyświęconego na kapłana, czy dwoje ludzi biorący ślub cywilny i będących sobie wiernym przez całe życie?

Dlaczego miałbym wydawać wyroki kto bardziej zawinił? To jest prawo sędziego, a nie moje. Jedynym sędzią sprawiedliwym jest Bóg i to przed nim wszyscy staniemy i odpowiemy za swoje życie.
Kto dał ci prawo osądzania innych?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 10:46
Zobacz profil
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Padre77 napisał(a):
Dlaczego miałbym wydawać wyroki kto bardziej zawinił?

Dlatego też, zastanów się i rozważ, zanim powiesz, że ślub cywilny jest cudzołóstwem.

Inaczej będzie to, delikatnie mówiąc, hipokryzja, o czym wspomina kozioł:
Kozioł napisał(a):
Believing napisał(a):
Co do cudzołóstwa i doktryny KRK. Jak określisz księdza który ma dziecko z cudzą żoną?
Nieczystość seksualna. Jak masturbacja. 8)


Wt gru 18, 2018 10:52

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Believing napisał(a):
Inaczej będzie to, delikatnie mówiąc, hipokryzja

Każde współżycie pozamałżeńskie jest cudzołóstwem. Znasz takie słowa: "Słyszeliście, że powiedziano: "Nie cudzołóż". A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 10:58
Zobacz profil
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Padre77
Powtórzę, za:

Mt 7, 1-3
Cytuj:
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?


I po temacie.


Wt gru 18, 2018 11:07

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Odpowiedź całkowicie nieadekwatna. Nigdzie nikogo nie osądziłem. Stwierdziłem tylko, że seks pozamałżeński jest grzechem.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt gru 18, 2018 11:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Slub koscielny z buddysta
Przypominam, że temat został założony w dziale "Prawo Kościelne" i dotyczy kwestii, czy autorka może wziąć ślub kościelny z buddystą. Gdyby wystarczyłby ślub cywilny, nie zakładałaby tematu na katolickim forum, więc proszę nie rozwadniać tematu, bo dalsze offtopy będę usuwała. Jeżeli chcecie kontynuować, proszę o info, wydzielę wątek.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt gru 18, 2018 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Slub koscielny z buddysta
JedenPost napisał(a):
Palmer napisał(a):
Argumenty?

Czyli argumentów nie będzie, OK.
Kozioł napisał(a):
Palmer napisał(a):
Argumenty?
W buddyzmie istnieje takie pojęcie jak łaska wiary?

Czyli wg ciebie nie można np. w Tajlandii być katolikiem, czy protestantem? To farbowane lisy?


W chrześcijaństwie istnieje takie niepuste pojęcie jak Łaska Wiary. Czy w buddyzmie też?

Czy przykładowy 20-letni Polak-półateista-półagnostyk-newage'owiec, który pewnego dnia przechodzi na buddyzm otrzymał naglą Łaskę Wiary, Objawienie z Niebios, czy może sam kucał 40 tygodni pod drzewem i zaznał Oświecenia?

Jeżeli ani nie otrzymał Łaski (w buddyzmie bezosobowym nie ma od kogo!), ani nie wymedytował Personalnego Oświecenia (a to bardzo trudne), to jaki niby może być z niego buddysta?

Buddyzmu nie otrzymuje się znikąd, a tylko z głębi siebie po wieloletnim, wielopiętrowym wyzbywaniu się pragnień.


Cz gru 20, 2018 15:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL