Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wstrzemięźliwość piątkowa. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wstrzemięźliwość piątkowa.
szumi napisał(a):
@Padre77 - może z ciekawości? Nie zabraniamy pytać i dociekać nawet tym, którzy bezpośrednio nie stosują w życiu udzielanych porad czy wskazówek.

A jak się @IrciaLilith nawróci to już będzie wiedziała, o co chodzi z tą wstrzemięźliwością piątkową ;)


Szumi - nic to nie zmieni, jak nie jem mięsa i twierdzę że rybie mięso to mięso tak zapewne to zostanie, dlatego serio trudno mi pojąć jakim problem jest nie jeść mięsa w piątek z przyczyn religijnych, szczególnie że z zasady cała rodzina jest katolicka i nie je w piątek mięsa, w każdej knajpie znajdzie się obecnie danie nawet wegańskie, więc jedzenie na mieście to nie wyzwanie.

Zmagam się z tym na co dzień, bo nie jem zwierząt z nakazu sumienia, że tak to powiem, a do tego uważam że nie mam prawa zmuszać mojej rodziny do mojej diety i to da się pogodzić, co dodając że mały nie może glutenu a ja mam niedobór sacharazy wymaga kombinacji iście alpejskich...

Co do postów to może i niewierząca, ale wiem jak działa uczciwy post 40dniowy ( serio sensowna ilość dni z przyczyn fizjologicznych) - wpływ na duchowość wręcz nieziemski, gdy się rozumie jaki jest cel postu, to co się powinno jeść i jak, przychodzi naturalnie i nikt nie wpadnie na to że skoro mięsa nie, to będzie się objadał krewetkami a na deser tortem i lodami... Rozumie się że rosół odpada, tak samo sos na mięsie...

Post ma wymiar duchowy przekładający się na pewne działania fizyczne,które jakby nakręcają wymiar duchowy, samo ograniczenie diety bez wymiaru duchowego jest jak... zjedzenie andruta do świadomego przyjęcia komunii...
Sorki musiałam to napisać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 10, 2018 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wstrzemięźliwość piątkowa.
Padre77 napisał(a):
Równie dobrze można zapytać ciebie dlaczego udzielasz się w temacie dotyczącym prawa kościelnego skoro masz gdzieś nakazy Kościoła.
Masz rację, prawo kościelne tylko dla wybranych. Zrobiłem błąd, że się wypowiedziałem, wtrącając się w czyjąś dyskusję. Postaram się już tego nie czynić.


Śr paź 10, 2018 9:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL