Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wbrew naturze 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wbrew naturze
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Jeżeli tak, to wiecie czego ode mnie żądają, mam wyrzec się swojej rodziny, porzucić prawowitą żonę, pożegnać się ze swoimi dziećmi i opuścić na zawsze własny dom.


Nikt tu nie jest jasnowidzem, więc nie wiemy, co tak Ciebie gnębi. Jedyne, co może być powodem takich rozterek, jest IMHO poprzednie sakramentalne małżeństwo. Cała reszta nie podchodzi. Jeżeli tak, to:

Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Nikt nigdy ze mną nie rozmawiał oprócz jednej rozmowy z proboszczem, nikt nigdy oficjalnie mnie o nic nie oskarżył ale też nie dał prawa do obrony.


... to rozmowa tylko z jednym proboszczem jest aktem braku rozsądku. Zaden proboszcz nie zna całego prawa kanonicznego, każdy duchowny ma też prawo do błędu. Skąd wiesz, że w czasie tej jednej rozmowy opisałeś wszystko poprawnie? Ze ksiądz wszystko zrozumiał? Ze ty zrozumiałeś poprawnie, co ksiądz powiedział?

Jeżeli od 30 lat tkwisz w jakim moralnym dylemacie, bo nie chciało Ci się drugiego księdza spytać, to popełniasz taki sam błąd, jak osoba chorująca na jakieś poważne doleglilwości, która nie chce spytać drugiego lekarza o opinię. Nie zwalaj winy na jednego, omylnego księdza, bo się do drugiego pofatygować nie chciałeś.

Cytuj:
To ponad moje siły. Łatwiej by mi było przytulić jadący pociąg. Poddaję się, Niech się dzieje wola nieba. To ostatni mój post. Kasuje profil i dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.
Zetor.


Może już tu nigdy nie zaglądniesz, ale skomentuję powyższe. Może przeczytasz. Grożenie rozmówcom samobójstwem a potem zrywanie kontaktu to najgorsze, co możesz nam zrobić. Niezależnie od przyczyn i motywacji, nie próbuj zwalać winy na innych na Twoje czyny i Twoje zaniedbania. Było tutaj wystarczająco dużo osób, które były gotowe podać Ci dłoń. Jeżeli je odtrąciłeś, to tylko TWOJA decyzja. Nikogo innego.

I z Bogiem, może on Ciebie natchnie, żebyś poszedł po rozum do głowy. I nie robił głupot, których odwrócić się nie da.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 28, 2019 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wbrew naturze
W tym wątku zastanawia mnie, co jest problemem autora. Czy chodzi tu o życie z kobietą bez ślubu kościelnego? Czy o coś innego?

Jeżeli miałoby chodzić o to pierwsze, to dlaczego po prostu autor wątku nie zawarł ślubu kościelnego? Z treści enigmatycznych postów założyciela wątku wynika, że prawdopodobnie to właśnie życie "na kocią łapę" jest tak wielkim problemem w tym przypadku.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt gru 15, 2020 22:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL