Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Wiatm.
Napisze w skrucie bo tylko chce uzyska odpowiedz na jedno pytanie. Czy jesli mi sfalszowano w psychiatryku rozpoznanie na psychotyczne zeby wymusic refundacje NFZ a ja kiedys bede chcial zawrzec zwiazem malzenski to czy jak ksiedzu o tym powiem to moze on sie przestraszyc i mi nie dac zgody na slub??? Wiem ze jak chodze do lekarzy i o tym mowie to albo odmawiaja mi leczenia albo chca wyslac do szpitala chociaz nie ma do tego powodow... sa tez tacy ktorzy jednak mnie lecza uczciwie ale jest ich nie duzo... wiekszosc sie boi podwazyc ta diagnoze i mowia ze mam brac neuroleptyki... boje sie ze jak ksiedzu o tym powiem to tez bedzie sie bal mi dac zgode na slub bo moze ich tez jakies kwestie prawne ograniczaja tak jak lekarzy...???


N gru 13, 2020 1:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Ksiądz leczy twoją duszę, a lekarze ciało. Ksiądz odmówi ci ślubu, jeżeli pod ołtarz bez kobiety przyjdziesz sam, jeżeli jednak uda ci się jakąś przyprowadzić to myślę, że nie będzie problemów, pod warunkiem, że ona będzie o tobie wszystko wiedzieć, jeżeli coś przed nią ukryjesz, a później się dowie, to może wykazać, że wszystkich oszukałeś i żadnego ślubu nie było.


Pn gru 14, 2020 0:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ksiądz leczy twoją duszę, a lekarze ciało. Ksiądz odmówi ci ślubu, jeżeli pod ołtarz bez kobiety przyjdziesz sam, jeżeli jednak uda ci się jakąś przyprowadzić to myślę, że nie będzie problemów, pod warunkiem, że ona będzie o tobie wszystko wiedzieć, jeżeli coś przed nią ukryjesz, a później się dowie, to może wykazać, że wszystkich oszukałeś i żadnego ślubu nie było.


Masz jakias wiedze prawna na ten temat? Co do lekarzy tez kazdy mnie tak zapaewnial ze kazdy lelarz zdiagnozuje mnie od poczatku uczciwie a jam mowie o falszerstwie to od razu mowia shizofrenia bez zawachania...


Pn gru 14, 2020 0:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Tomkris, na ten temat pisałeś już w innym wątku.

Ksiądz się nie wystraszy Twoja diagnozą tylko mając wątpliwości będzie musiał wysłać protokół przedmałżeński wraz z diagnozą do kurii biskupiej a tam specjaliści wydadzą opinię i na tej podstawie biskup może zezwolić lub zabronić zawarcia małżeństwa.

Nie wiem czy Twoja diagnoza jest prawdziwa czy sfałszowana, nie znam stanu faktycznego a to co wiem pochodzi tylko z Twojej relacji.

Prosiłem Cię abyś udał się na terapię, tutaj nikt Ci nie jest w stanie pomóc.

_________________
ksiądz


Pn gru 14, 2020 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Tomkris
Nie powielaj całej ostatniej wypowiedzi bo robi się bałagan, zob. regulamin:"W przypadku odnoszenia się do całej ostatniej wypowiedzi w temacie nie należy jej powielać cytowaniem". bramin

No ale jak będzie wysyłał diagnozę skoro ona jest fałszywa, biskup będzie orzekał na podstawie fałszywej diagnozy???


Pn gru 14, 2020 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Masz wątpliwości co do Twojej diagnozy, możesz iść do innego lekarza.

Ponadto możesz to powiedzieć proboszczowi i wysyłając dokumenty może on poprosić o zbadanie Ciebie przez psychiatrę, który pracuje przy sądzie biskupim.
Zresztą zawsze w przypadkach budzących wątpliwości powołuje się biegłych, którzy wydają opinię.

_________________
ksiądz


Pn gru 14, 2020 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
bramin napisał(a):
Masz wątpliwości co do Twojej diagnozy, możesz iść do innego lekarza.

Ponadto możesz to powiedzieć proboszczowi i wysyłając dokumenty może on poprosić o zbadanie Ciebie przez psychiatrę, który pracuje przy sądzie biskupim.
Zresztą zawsze w przypadkach budzących wątpliwości powołuje się biegłych, którzy wydają opinię.



Tak tylko kazdy biegly psyhiatra boi sie podwazyc csyjas diagnoze tym bardziej jesli wie ze zostala ona sfalszowana... wiem to z doswiadczenia.


Pn gru 14, 2020 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Prosiłem Cię aby nie powielać całego cytatu. Jeszcze raz i będzie ostrzeżenie.
Proszę tez o zwracanie uwagi na to co piszesz. Masz w "word" korektor i proszę przed wysłaniem sprawdzić pisownię.

_________________
ksiądz


Pn gru 14, 2020 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Coś mi się wydaje ze zaden obłudnik(ksiądz) nawet z samego episkopatu nie da mi zgody na ślub... Jak z lekarzami mam taki problem to to samo bedzie z ksieżami z biegłymi psychiatrami
[...] Nie używamy wulgaryzmów, bramin

Przepraszam za wyrazenie ale przeciez to jest chore, łaże po lekarzach i sa takie cyrki ze szkoda gadac... prawnik mi mowil ze w prokuraturze nie mam zadnych szans, chociaz pewna placówka psychiatryczna najwieksza chyba w europie( wiecie pewnie ktora) mi to podwazyla ale oni tez sie boja pewne rzeczy robic bo cos im ostatnio nagadalem o psychotykach i juz nie chca tak latwo tego podwazac... a wczesniej powoedzieli ze mam odstawic cqlkiem neuroleptyki...


Pn gru 14, 2020 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Nie chcę Cię niepokoić, ale nie trzeba mieć schizofrenii czy psychozy, aby nie móc zawrzeć małżeństwa z powodów psychicznych, chociaż uważam, że nie powinno się uznawać małżeństw za nieważne przy zaburzeniach czy problemach psychicznych, które nie są jakieś ciężkie (nie są na tyle poważne, że powodują przyznanie renty czy zasiłków).

Brak żony w moim przypadku może być bardzo szkodliwy dla mojego zdrowia psychicznego. Mam ponad 29 lat i nigdy nie miałem sympatii, a partnerkę chciałem mieć już na początku chodzenia do szkoły podstawowej, ponad 20 lat temu. Jestem już w takim wieku, że jeżeli miałbym mieć biologiczne potomstwo, to powinienem ewidentnie "pospieszyć się" z jego spłodzeniem. Nie chcę się ożenić dopiero około czterdziestki czy wtedy zacząć płodzić dzieci. Mój ojciec miał około 21,5 roku, gdy się urodziłem. Już jestem o około 7,5 lat starszy.

Ja jednak rzeczywiście mogę być na tyle zaburzony, że nie będę nigdy w życiu doczesnym zdolny do małżeństwa (mam rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, całkowitą niezdolność do pracy i umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na dwa schorzenia specjalne - całościowe zaburzenia rozwoju i choroby psychiczne). Biorę trzy leki psychiatryczne, jeden na natręctwa i dwa przeciwpsychotyczne (te na szczęście w małych dawkach). Religijność jest dla mnie bardzo trudna. Około 12 lat temu jedna z lekarek potwierdziła, że mam książkowy przypadek zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (dotyczyły religii szczególnie), miałem wtedy też diagnozę zespołu Aspergera (praktycznie rodzaj autyzmu), kilka lat temu dodatkowo stwierdzono u mnie zaburzenia ze spektrum schizofrenii. W Twoim przypadku może nie być tak źle.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn gru 14, 2020 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
A na co ksiadz patrzy badajac chorego psychicznie czy jest zdolny do malzenstwa??? Przeciez czasami ludzie z zespolem downa moga sie zenic a co dopiero ludzie chorzy psychicznie ale z drugiej strony jak ktos robi awantury w domu rodzinnym to jak ma byc zdolny do malzenstwa...? Ja mam zniszczone nerwy i nie wiem co robic teraz? Ale najpierw trzeba sobie znalezc kobiete a dopiero potem zastanawiac nad zdolnoscia do malzenstwa, nie wspominajac juz o sprawach seksualnyh ktore po lekach leza w kwicza(PSSD)...

@barmin gdzie ja uzylem wulgaryzmu???😯😯😯 Obludnik to nazwa rodzaju czlowieka ktorej uzywal Jezus...


Pn gru 14, 2020 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Falszerstwo dokumentacji psychiatrycznej a malzenstwo.
Biorę leki psychiatryczne i raczej nie mam PSSD, czasem myśli czy reakcje seksualne pojawiają się nawet wtedy, kiedy ich nie powinno być w moim przypadku.

Może te osoby z zespołem Downa mają śluby cywilne, a nie kościelne, może są to osoby w krajach niekatolickich? Lekka niepełnosprawność intelektualna nie musi wykluczać z małżeństwa kościelnego, bo nawet lekkiego stopnia za nią samą nie dają. Problemy zaczynają się chyba od umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej.

Ktoś, kto robi awantury w domu rodzinnym, raczej nie jest niepełnosprawny ze względu na zaburzenia psychiczne... Może musi tylko panować nad pokusami? Może więc wtedy nie być większego problemu ze zdolnością do małżeństwa.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn gru 14, 2020 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL