Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:57



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Co zrobić? (Oszczerstwa,kradzieże, zniszczenia) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Co zrobić? (Oszczerstwa,kradzieże, zniszczenia)
Witam! Mam pewien dylemat ostatnio ponieważ nie wiem już sam co mam zrobić w tej sprawie.

Porzucilem naprawianie szkod, kradziezy i odwolywania oszczerstw bo tylko mi to szkodzilo (jestem skrupulantem). Jednak znow we mnie uderzyla ta choroba i sklonila mnie do pytania czy moze jednak nalezy odwolac niektore sprawy i naprawic szkody materialne.. ale do rzeczy. Najpierw napisze co ja mysle na ten temat.

Ja po prostu nie widze sensu odwolywania oszczerstw i naprawiania kradziezy, zniszczen (oczywiscie w moim przypadku nie we wszystkich!). Najswiezsze oszczerstwo pochodzi z 0,5 roku wstecz. Odwolalem je. Ale teraz nie wiem czy musialem. Kolega za pewne odczytal na komunikatorze co mu napisalem ale ma to gdzies bo nie interesuje go to, jaka byla prawda. Drugi powiedzial ze nawet o tym nie pamietam. Gdy odwolalem u mojej matki oszczerstwo sprzed ok 4-5 lat to powiedziala nawet nie interesujac sie zbytnio tym: i co z tego?. Nie dosc ze ja sie stresuje i staram odwolywac to ludzie i tak maja daleko gdzies jaka to byla prawda bo sprawa juz ich nie interesuje i jest przedawniona. W skrócie? To nie ma zadnych skutkow. Podobnie z kradziezami, zniszczeniami. Nie moglem jesc przez te sprawy, tak mnie zzeral stres, ze co ja zrobie itp itd. Otoz nic. Zniszczylem i porysowalem lawki - mamy konserwatora i on naprawil, a dyrektor nie kaze odkupywac lawek. Zniszczylem cos u sasiada? On ma to gdzies i dalej jest dla mnie mily. No to moze... znisczylem sciane osrodka zdrowia? Kamera jest skierowana na tamta strone, nie wiem czy mnie ujela, w kazdym razie nikt z tego powodu nie robi afery, a ja sam wczoraj bedac tam nie widzialem tego z daleka. (szkody). Dalej.. okradlem kolege jakies 4-5 lat temu na uwaga! - 7 złoty z resztą. Czy na prawde o tak małą kwote mam sie stresować, ronić łzy i denerwować? Na tym to polega? Albo zniszczylem z kolegami beton kolo kratki sciekowej kolo szkoly. Tyle ze.. ona dalej pelni swoja funkcje i to chyba jeszcze lepiej przez to ze to zrobilismy bo woda scieka jeszcze bardziej.

Czy jest wiec sens odwolywania i meczenia sie z oszczerstwami, kradziezami i zniszczeniami? Co moglbym zrobic w tej sytuacji? Ja mialem swoje zdanie zreszta nikt mi nie zwrocil uwagi, ze jest bledne. Zostało mi jeszcze to do odwołania:

-Kiedys naklamalem w internecie (5 lat temu) ze to moja siostra przeklinala a nie ja. Nie wiem czy napisanie do tej osoby ktora oklamalem cos da bo watpie ze w sumie dalej uzywa tego samego profilu. Rownie dobrze moglem powiedziec ze siostry nie mam, bo nikt mnie, ani jej nie znal.

-Oklamalem kolegow ze dalej okradam pewnego wirtualnego kolege, a ten wierzy w to ze jestem inna osobą. Tzn. ten kolega istnial, ale oni go w prawdziwym zyciu nie znali, a nawet nie mieli do niego kontaktu. Jedyne co mogli znac to chyba jego nazwe na platformie. To bylo z ok. 1,5 roku temu. Watpie zeby ktos to pamietal.

-Powiedzialem koledze, ze drugi dal mi elektrycznego papierosa zebym sobie zapalil. Tyle, ze on jakos w to niespecjalnie wierzyl bo mi mowil "taa.. ty bys sie zadusil".. wiec ja nie wiem czy jest sens odwolywania tego. A on sam zapomnial pewnie o tym.


Wt cze 26, 2018 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co zrobić? (Oszczerstwa,kradzieże, zniszczenia)
A znasz pojęcie rozgrzebywania starych ran? Moim zdaniem ma sens wrócić do tematu gdy są choćby przesłanki świadczące o tym że jeśli za coś przeprosisz coś zmieni się na lepsze, że tamto wydarzenie wywarło skutek który ciągnie się do dzisiaj i przeprosiny mogą mieć wpływ na obecną sytuację, powiem szczerze gdyby mnie ktoś dziś próbował przeprosić za coś czego już nie pamiętam, co w sumie nie wywarło jakiegoś długoterminowego skutku w moim życiu to wątpię abym uznała że zrobił dobrze, prędzej poczułabym się głupio i niezręcznie... Po prostu wybacz sam sobie i napraw to co ma sens naprawiać, skup się na tym aby każdy następny dzień był lepszy, jeśli czujesz się winny przez akty wandalizmu i widzisz że naprawa tej konkretnej szkody nie ma sensu może pomyśl o jakimś wolontariacie w ramach którego to co zrobisz serio się komuś przysłuży. Nie znam też Twoich pobudek przez które chcesz obecnie naprawić całe zło jakie kiedyś zrobiłeś, np w programie 12 kroków jest punkt który mówi o zadośćuczynieniu za wyrządzone zło, ale podkreśla się że należy to zrobić wtedy gdy ma to sens, gdy nie spowoduje jeszcze większego cierpienia...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 26, 2018 14:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Co zrobić? (Oszczerstwa,kradzieże, zniszczenia)
Dość spowiedzi na forum. Z problemem skrupulanctwa proszę zgłosić się do specjalisty. Forum nie jest tez konfesjonałem i pytania o to co jest, a co nie jest grzechem kieruje się do kompetentnych osób, kapłanów.
Zamykam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt cze 26, 2018 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL