Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sakrament Bierzmowania z grzechem na sumieniu :( 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 11, 2008 18:33
Posty: 7
Post Sakrament Bierzmowania z grzechem na sumieniu :(
W 6 klasie szkoły postawowej pod wpływem złego towarzystwa dopuściłam się ciężkiego grzechu kradzieży... było to kilka spinek do włosów... zataiłam ten grzech w spowiedzi :( Dziś na rekolekcjach dowiedziałam się, że żadna spowiedź od tamtej chwili nie była już ważna ;(... czytałam na innych stronach internetowych, że jest to świętokradztwo i jak należy się z tego wyspowiadać.. jednak to nie wszystko ;( W tym stanie przyjmowałam świętą Komunię, a w 2 klasie gimnazjum przystąpiłam do sakramentu bierzmowania... Jaką karę mogę ponieść za przystąpienie do Komunii świętej w grzechu? :( czy sakrament bierzmowania jest ważny? Jeśli nie, co powinnam zrobić, aby naprawdę go dostąpić?
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi!


Pn lut 11, 2008 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sakrament bierzmowania był przyjęty ważnie. Nie trzeba go powtarzać.

Jeśli ktoś zataił grzech ciężki w trakcie spowiedzi, powinien przystąpić do spowiedzi generalnej i wyznać grzechy od ostatniej ważnej spowiedzi (przed zatajeniem). Tak zwyczajnie, do jakiegokolwiek księdza i gdziekolwiek.

I nie trzeba się bać :-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lut 11, 2008 20:22
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
Sakrament bierzmowania był przyjęty ważnie. Nie trzeba go powtarzać.


Ważnie, ale niegodnie.


Wt lut 12, 2008 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: Sakrament Bierzmowania z grzechem na sumieniu :(
domi91 napisał(a):
W 6 klasie szkoły postawowej pod wpływem złego towarzystwa dopuściłam się ciężkiego grzechu kradzieży... było to kilka spinek do włosów... zataiłam ten grzech w spowiedzi



No, nie wiem, ale spinki są raczej niedrogie to może grzech nie były ciężki :)
Chyba, że ukradłaś złote spinki ....

Jeżeli więc nie było grzechu cieżkiego to bierzmowanie zostanie "i ważnie i godnie " przyjęte :)

_________________
zielony anioł


Wt lut 12, 2008 21:47
Zobacz profil
Post 
Teoretycznie masz rację puella :)
Ale nie każdego stać nawet na spinki- czasem jest to chleb, no i pytanie o świadomość pytającego w tamtej chwili :)- bo czasem zapominamy, że na grzechy z przeszłości trzeba patrzeć nie "teraz" ale "dawniej" i zastanowić się, na ile miałam wtedy świadomość, że to był grzech (ciężki) ? - Na te pytania raczej tylko domi zna odpowiedź :)

- Ja odpisałam w oderwaniu od konkretnego grzechu, kierując się tylko sytuacją grzechu cięzkiego :)

A bać się naprawdę nie trzeba :)


Wt lut 12, 2008 22:00

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 6:24
Posty: 5
Post 
Naprawe podziwiam twoją wiare.. kiedys tez tak miałem.. zjadłem siostrze batonik i naprrawde aż mnie serce bolało a teraz sumieniem ucichło... i już mi nic nie mowi....


Pt sie 15, 2008 8:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 14, 2010 18:29
Posty: 26
Lokalizacja: Polska
Post Re: Sakrament Bierzmowania z grzechem na sumieniu :(
najważniejsze że żałujesz tego i chcesz się poprawić . a teraz po prostu idż się szczerze wyspowiadać . o bierzmowanie się nie bój myślę że jest ważne . gdyby każdy nastolatek tak przejmował się swoją wiarą jak ty to byłoby świetnie . głowa do góry i powodzenia .


N maja 16, 2010 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 17, 2010 20:52
Posty: 3
Post Re: Sakrament Bierzmowania z grzechem na sumieniu :(
Miałem podbny problem. Ale spowiedż generalna była dla mnie wielką ulgą. Utopiłem się w Bożym Miłosierdziu...


N maja 23, 2010 7:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL