Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 22:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Mam problem... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 14, 2009 14:41
Posty: 5
Post Mam problem...
Witam,może zacznę od tego że na to forum trafiłem przypadkowo,nie wiem w ogóle czy na dobre forum trafiłem ,ale przejdźmy do sedna sprawy.Mam 16 lat chodzę do kościoła,nie co każda niedzielę,ale staram się jak najczęściej.Pewnego razu tzn w gwiazdkę roku 2008 pojechałem do cioci i poszedłem na msze specjalna gwiazdkową z wujkiem,ciocią oraz kuzynkiem.
Kiedy wszyscy szli do komunii ja poczułem się głupio i zrobiło mi się wstyd przed rodzina że w gwiazdkę nie idę do komunii (ale nie byłem wyspowiadany),tzn nie byłem u spowiedzi a miałem parę grzechów na sumieniu min:nie chodzenie parę razy do kościoła trucie rodziców itp ,nie odmawianie pacierza nie zawsze.Po krótkim na myślę kiedy ludzie wstawali do komunii ja wyszedłem z ławki i poszedłem przyjąć komunie co mi grozi?Kiedyś gdzieś czytałem że za profanację komunii św. grozi ekskomunika i wydalenie z kościoła.Więc sie bardzo przestraszyłem czy to właśnie jest profanacja komunii świętej to co zrobiłem?

:(


So lut 14, 2009 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Z tego co zrozumiałem, to nie profanacja, tylko grzech. Żadna ekskomunika Ci nie grozi, natomiast spowiedź jest bezwzględnie konieczna.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lut 14, 2009 16:03
Zobacz profil
Post 
Idź do spowiedzi i powiedz o tym kapłanowi i tyle.
Nie przesadzajmy, popełniłeś błąd, jest to grzech ale nie popadajmy w skrajności.
Nie ma mowy o ekskomunice.


So lut 14, 2009 16:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Po prostu idź do spowiedzi, i wyznaj ten grzech ( i przy okazji nie zapomnij o grzechu opuszczania Mszy Św. w niedziele - trzeba podać ile razy się opuściło, o ile się pamięta ). I się nie stresuj, bo ekskomunika Ci nie grozi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lut 14, 2009 16:29
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
to nie profanacja tylko albo AŻ grzech - świętokradztwo.
wyspowiadaj się z tego i już :)


So lut 14, 2009 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
trucie rodziców itp-że, co przepraszam? :o


So lut 14, 2009 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
Awa napisał(a):
trucie rodziców itp-że, co przepraszam? :o

Pewnie żadna makabra tylko błąd językowy. Taką przynajmniej mam nadzieję ;)

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


So lut 14, 2009 20:14
Zobacz profil
Post 
Awa napisał(a):
trucie rodziców itp-że, co przepraszam? :o


no przcież pisze wyraznie, że - trucie rodziców.

dodawanie fluoru do tego co spożywają
namawianie do kupowania żywnosci GMO
itd. :-D


So lut 14, 2009 20:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 04, 2008 11:40
Posty: 39
Post 
Nie wiem, ale mi to brzmi jak jakaś prowokacja.


N lut 15, 2009 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Każdy człowiek, który był kiedyś młody, doskonale wie co oznacza "trucie rodziców". Wie też, że kiedy używa takich słów to tak naprawdę nie ma niczego złego na myśli ; wiadomo, "trują " bo muszą :).

A dla tych, którzy młodymi byli dawno i już nie pamiętają :

Trucie to np. powtarzanie milion razy żeby być grzecznym, uważać na ulicy, nie ufać obcym , ubierać czapkę w zimie i odpowiadać na pytanie "co było w szkole ? " .

No, to już wiadomo i proszę tu nie wypisywać jakichś strasznych podejrzeń bo wykasuję :)

_________________
zielony anioł


N lut 15, 2009 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 20, 2009 6:27
Posty: 4
Post 
Hmmm. Jeśli czuje się na prawde potrzebe pójścia do komunii niewyspowiadanym... Trzeba przed tym zrobić rachunek sumienia. Raz to przeszedlem na pogrzebie. Chciałem w pełniu uczestniczyć w tej uroczystości, chodź juz w ostatnią niedziele nie przystąpiłem do sakramentu. Więc przeprosiłem Boga za moje grzechy, za to co za chwilę miałem zrobić, a podczas następnej mszy sie wyspowiadałem. I gicik. A wyrzuty sumienia to dobry znak. :-)

_________________
Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.


N lut 22, 2009 16:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL