Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Hej! warto pomyśleć 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 14, 2008 11:02
Posty: 24
Post Hej! warto pomyśleć
hej co odpowiecie na taki temat; czy ludzie róznia sie od siebie wartoscia czy wszyscy sa tak samo duzo warci? bo mnie sie wydaje ze kazdy jest wart tyle samo co inny.

kiedys ksiadz powiedział ze ten jest wart wiecej kto lepiej sluzy Bogu. T o takie przedmiotowe spojrzenie. Kzdy jest tyle samo wart bo jest czlowiekiem.

ta wypowiedz Ksiedza wydaje mi sie z materialnym spojrzeniem: ta moneta ma wieksza wartosc bo mozna za nia wiecej kupic itd.

odp czekam na opinie wasze


So mar 21, 2009 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 14:35
Posty: 174
Post 
Tacy ludzie jak ów ksiądz są niebezpieczni. Ja również mogę stwierdzić, że "lepsi" i "więcej warci" są ateiści, a gdybyście dali mi wówczas władzę, to prawdopodobnie skończyłoby się w najlepszym przypadku skrajną dyskryminacją wierzących...

Powiedz księdzu ode mnie, że taboret z niego. (wybaczcie, ale gdy słyszę podobne bzdury, to mnie chwyta nerw...)


So mar 21, 2009 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
dla mnie każdy człowiek jest równy. no prawie :]
ksiądz ma nie po kolei w głowie coś..

btw. można skrócić nazwę tematu??


N mar 22, 2009 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
wiesz doskonala przedstawiła to Paulina siostra św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Gdy Tereska była mała to bała się że wielcy męczennicy będą mieli większe zasługi od niej takiej małej. Wtedy Paulina przyniosła małe naczynko i szklankę napełniła je wodą i powiedziała, że oba są warte tyle samo bo oba są pełne do granic swoich możliwości.

Poza tym można zapytac tego księdza o to czy Pasteż mając 99 super owieczek nie robi źle szukając tej zagubionej- która wg. myślenia księdza nie m a wartosci. Zeby się kiedys nie okazało, że to ten ksiadz zostanie poproszony o pójscie na lewo, za takie klasyfikowanie ludzi, Hitler umarł już dawno.

_________________
Cieszmy się z małych radości


N mar 22, 2009 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhej! warto pomyslec
kasia678 napisał(a):
............ bo mnie sie wydaje ze kazdy jest wart tyle samo co inny.



I dobrze Ci się wydaje. Wszyscy jesteśmy ludźmi.
Poza tym, w Polsce ludźmi wolnymi i równymi wobec prawa , zgodnie z art. 32 Konstytucji RP ( Dz.U. 1997 Nr 78, poz. 483).

kasia678 napisał(a):
.........kiedys ksiadz powiedział ze ten jest wart wiecej kto lepiej sluzy Bogu. T o takie przedmiotowe spojrzenie. Kzdy jest tyle samo wart bo jest czlowiekiem.


Jeżeli prawdziwy ksiądz tak powiedział to zapewne zastosował "skrót myślowy" żeby po prostu zachęcić do praktykowania wiary a nie miał zamiaru podważać wartości jakiegoś konkretnego człowieka ( np. słabo wierzącego lub ateisty).

Myślę, że nikt z ludzi nie ma prawa do wyceniania wartości innego człowieka.
Bo niby według jakich kryteriów należałoby to robić ?
Było wprawdzie w historii ludzkości kilku , którzy próbowali ale o ile wiem, wszyscy odeszli w złej sławie a ich "metody wyceny" obecnie są surowo zakazane.

_________________
zielony anioł


N mar 22, 2009 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Cytuj:
Jeżeli prawdziwy ksiądz tak powiedział to zapewne zastosował "skrót myślowy" żeby po prostu zachęcić do praktykowania wiary a nie miał zamiaru podważać wartości jakiegoś konkretnego człowieka ( np. słabo wierzącego lub ateisty).

- Szatan cię zje, jak nie będziesz chodził do kościoła! - to też jest skrót myślowy zachęcający do uczestnictwa we mszy świętej?

tak samo jak wypowiedź tego księdza - nie jest, jest to poniżanie ludzi mniej wierzących lub wcale nie wierzących. jeśli Autorka tematu wzięła by sobie do serca jego wypowiedź, miała by chore spojrzenie na świat. on nie jest katolikiem - więc jest gorszy ode mnie.
rozumiem słowa zachęcające lub motywujące do wiary, ale ksiądz w tym momencie mocno przesadził.


N mar 22, 2009 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Zwróć uwagę na słowo "prawdziwy".......

"Zjadający Szatan" to już Twój pomysł :)

_________________
zielony anioł


N mar 22, 2009 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
są nieprawdziwi księża?


N mar 22, 2009 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
A mogą , mogą być, np. przykładowi z literatury, wirtualni...., w ogóle nieistniejący , albo tacy jak w moim skrócie myślowym :).

W przyrodzie może też występować nieprawdziwy grzyb albo prawdziwy człowiek :).

Ale to oczywiście skrót myślowy, niedzielny żart.......

Każdy z nas w jakiś sposób ocenia ludzi i zjawiska , ważne chyba żeby nikogo przy tym nie skrzywdzić.

_________________
zielony anioł


N mar 22, 2009 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 11:02
Posty: 24
Post 
Poprawka, ten ksiadz powiedzial ze" kazdy kto dobrze zyje jest wart wiecej niz ten kto zyje zle". To troche inne slowa i inne znaczenie choc wglebiajac sie to wychodzi na jedno.

Przeciez kazdy czlowiek jako czlowiek ma swoja ogromna godność, bo jest czlowiekiem, a wiec stworzeniem posiadającym duszę. Rownoczesnie mozna powiedziec ze "jestes mało wart bo masz mniej zasług, bo ja jestem lepszy od ciebie, bo zyje lepiej"

A tę wypowiedz usłyszalam w programie "Raj" jakies 3 mies temu i nie spodobalo mi sie to i zniechecilo do tego ksiedza, bo moje doswiadczenia zyciowe nauczyly mnie ze trzeba naprawde uwazac na slowa, a szczegholnie w Kosciele, bo latwo w kims wywolac poczucie winy i nieakceptacje siebie jako osoby.

I sory za dlugosc tematu nie wiedzialam ze to tak dziala


N mar 22, 2009 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2004 5:59
Posty: 175
Post 
Kasiu odsyłam do Ewangelii , Jesus przychodził do prostytutek, celników, kalekich, chorych, któży właśnie byli w tamtych czasach traktowani za tych mniej wartościowych- gdyby było tak jak mówił ten ksiądz, Jezus nawet by na nich nie spojrzał, nie fatygowałby się też umierac za nas, dlatego, że nie ma 100% chrześcijanina,każdy z nas jest słaby a jeśli myśli inaczej jest jak modlący się faryzeusz ( pamiętacie jego modlitwę pozbawioną pokory) i żyje w zakłamaniu.

_________________
Cieszmy się z małych radości


N mar 22, 2009 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
kasia678 napisał(a):
Poprawka, ten ksiadz powiedzial ze" kazdy kto dobrze zyje jest wart wiecej niz ten kto zyje zle". To troche inne slowa i inne znaczenie choc wglebiajac sie to wychodzi na jedno.
...........
Przeciez kazdy czlowiek jako czlowiek ma swoja ogromna godność, bo jest
A tę wypowiedz usłyszalam w programie "Raj" jakies 3 mies temu i nie spodobalo mi sie to i zniechecilo do tego ksiedza, bo moje doswiadczenia zyciowe nauczyly mnie ze trzeba naprawde uwazac na slowa, a szczegholnie w Kosciele, bo latwo w kims wywolac poczucie winy i nieakceptacje siebie jako osoby.
.......

Zgadzam się, trzeba uważać na słowa :).
Ja bym jednak te słowa z "Raju" odczytała w ten sposób, że jakkolwiek każdy człowiek jest wartościowy to jednak ludzkie czyny (czyli w znaczeniu : konkretny sposób życia konkretnego człowieka) nie są już jednakowo wartościowe. Oceniamy(wyceniamy) uczynki , nie człowieka.
W przeciwnym razie byłoby wszystko jedno czy czynimy zło czy dobro.

Nie oglądałam tego programu, Ty Kasiu też nie pamiętasz dokładnie dlatego może odpuść już temu księdzu i pomyśl, że nie miał złych intencji nawet jeśli się pomylił i było jak piszesz :).
W końcu ksiądz też człowiek (ułomny)....

Szczęśliwa napisała świętą prawdę :)
Cytuj:
nie ma 100% chrześcijanina,każdy z nas jest słaby a jeśli myśli inaczej jest jak modlący się faryzeusz ( pamiętacie jego modlitwę pozbawioną pokory) i żyje w zakłamaniu.

_________________
zielony anioł


N mar 22, 2009 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 11:02
Posty: 24
Post 
nie moim celem nie jest oczywiscie nikogo wytykac za jego pomylki, ale dowiedzic sie czy inni mysla podobnie jak ja na ten temat;) i czy wogole mysle słusznie. Fajnie ze to sie dowiedzilam i to tyle cennych spraw


Pt mar 27, 2009 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 13:39
Posty: 16
Post 
Bardzo subiektywna opinia księdza, z którą niekoniecznie trzeba się zgadzać. Może w ten sposób ksiądz chciał pobudzić Was do dyskusji na temat czynienia dobra i zła.
Poza tym księża czasem mają odwagę na mówienie ostrych słów, z którymi nie zawsze trzeba się zgadzać. Jeżeli nasze poglądy są racjonalne, to trzeba je przedstawić.
Moim zdaniem ksiądz, o którym pisałaś nie ma racji. Każdy człowiek jest dużo wart. Owszem, można go utożsamiać z jego czynami, ale nie zawsze ten, co czyni źle jest świadomy tego, że czyni źle, a t chyba nie znaczy, że ma małą wartość. Dochodzi do tego wszystkiego jeszcze kwestia tego, o jakim złu mowa:)


Wt maja 26, 2009 14:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL