Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Świadome sny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 23:26
Posty: 5
Post Świadome sny
Witam wszystkich forumowiczów :-D
Nie mogłem znaleźć żadnego tematu "powitalnego" więc piszę w tym dziale.
Moja kategoria wiekowa, jakieś pytania z mojej strony także się pojawią więc temat chyba nie będzie zamknięty, ze względu na śmierć naturalną.
Ale do rzeczy-na imię mi Bartek [Bartosz, nie Bartłomiej :mrgreen:] mam 15 lat, interesuje się historią, archeologią, mitologią,-mógłbym siebie nazwać 100% humanistą gdyby nie zainteresowania matematyką...
Dużo czasu poświęcam na badanie "teorii spiskowych", zjawisk paranormalnych-sam ich czasem doświadczam, filozofii...przez co większość znajomych uważa mnie za lekko pomyloną osobę :?
Oczywiście nie trafiłbym tutaj gdybym nie interesował się religiami świata, dochodzę tutaj do miejsca gdzie muszę zdradzić czy jestem wierzącym czy nie i tu mam problem-bo nie wiem do końca kim jestem, można mnie określić jako poszukującego.Na samym początku-aż do 2 klasy gimnazjum byłem Katolikiem-wierzącym, praktykującym.
Potem naglę doznałem "przebudzenia" nie byłem dalej w stanie znieść życia w społeczeństwie robotów gdzie ludzie gonią za pieniądzem zapominając o wszystkim innym, w świecie niesprawiedliwym, podłym, przygnębiającym, pozbawionym ludzi myślących krytycznie.
Z kościoła odszedłem bo nie mogłem pojąć jego często sprzecznych nauk, pełnych pomieszania z poplątaniem i absurdów.
W tym momencie stałem się na krótko ateistą, następnie agnostykiem, tylko po to by zmienić się w deistę.Czuję się także buddystą-tylko ta...no może nie nazwałbym buddyzmu religią ale ta filozofia dała mi wewnętrzny spokój i rozjaśniła co nie co :).
Jak napisałem wcześniej katolikiem byłem do początku 2 klasy gimnazjum teraz wolałbym aby ktoś nazywał mnie chrześcijaninem-ze względu na to iż staram się wypełniać nauki Jezusa-przynajmniej jeśli chodzi o miłość do bliźniego i szacunek do wszystkich stworzeń.I nie obchodzi mnie nawet to czy ta osoba rzeczywiście istniała.

Wiem że w pewnym stopniu wchodzę do jaskini lwa, ale chcę zatrzymać się tutaj choć na chwile by poszerzyć swoją wiedzę, i co najważniejsze spojrzeć na cały świat z innego punktu widzenia.
Mam nadzieje że nie trafie tutaj na typowych "katoli" ale na wartościowych, akceptujących i posiadających dużą wiedzę ludzi;]

Mam pytanie do młodych użytkowników forum, aczkolwiek fajnie byłoby gdyby starsi, mający doświadczenie także się wypowiedzieli :D

Co sądzicie o LD i OOBE-świadomych snach i podróżach astralnym [wychodzeniu z ciała]?
Jestem przekonany o istnieniu tych zjawisk, ponieważ sam ich doświadczyłem-od LD nawet w pewnym stopniu się uzależniłem, czasem aż chcę się pofrunąć w prawdziwym życiu ;-)

Pozdrawiam wszystkich

_________________
"Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos"
"Cogito ergo sum"
Królestwo Boże jest w Tobie, pamiętaj jednak że znajdziesz tam także bramy piekła.


Cz cze 24, 2010 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: Świadome sny
Witaj Bartku Poszukujący :)

Zapewne wiesz, że to forum katolickie, chociaż oczywiście każdy kulturalny człowiek jest tutaj mile widziany :) , znasz oficjalne stanowisko KK w Polsce w sprawie LD, OoBE itp. ?
Wiesz, że w oficjalnym stanowisku KK w Polsce praktyki te są traktowane tak samo jak magia, czary, wywoływanie duchów i są sprzeczne z zasadami zawartymi w Katechizmie i są po to żeby katolikom wskazywać sposób postępowania i i chronić ich przed czymś niebezpiecznym lub nieznanym…..

Być może LD, OoBE to nie magia ale stan umysłu, wychodzenie z ciała, mistyka właściwie chrześcijańska, bo prorocy z Biblii też miewali prorocze sny , które miały wpływ na wielkie sprawy ówczesnego świata, może praktykowali nawet OoBE ? Był także św. Jan od Krzyża i jego przerażająca wiedza duchowa (poczytaj, polecam).

Bóg widać lubił przemawiać dawniej do ludzi przez sen , więc być może to Bóg wskazywał im w ten sposób drogę gdy zabierał ich w te podróże poza ciało ? Ale Bóg to Bóg – jemu wolno w ten sposób trafiać do ludzi :o .

Czy doświadczanie LD, OoBE itd. jest w sumie dobre czy złe ? - nie wiem , nie próbowałam za pomocą tych technik kształtować rzeczywistości.
Od znajomych wiem, że niektórzy lubią zabawiać się w ten sposób, że poprzez te eksperymenty zwiększają swoją wyobraźnie i wiedzę, są jakby bardziej świadomi siebie i ponoć szczęśliwsi.
Ale też częściej jest tak, że odfruwają na swoje życzenie już zupełnie od realnego świata i powrót do zdrowia jest długi i bardzo bolesny a bywa, że niemożliwy. Słyszałam o samobójstwach i innych strasznych zakończeniach tych podróży…..

Stąd uważam, że jest to zajęcie bardzo ryzykowne i wyłącznie dla ludzi w pełni dojrzałych i świadomych niebezpieczeństwa.

Ponieważ za osobę taką do końca nie uważam się i ogólnie to życie mi miłe :) więc wierzę, że moje wielkie marzenia mogą być spełnione w bezpieczny i bardzo miły i wygodny sposób - co zresztą nieraz ma miejsce.
Jeżeli chodzi zaś o to przekraczanie granic własnego ciała i świadome sny, które mogę sama kreować , to ja w tym celu bezboleśnie i zdrowo marzę :buja: sobie przed zaśnięciem, albo na jawie wędruję po górach i tam oglądam do woli niesamowite spektakle , które mój Bóg stworzył dla mnie ….I nie jest tak jak w LD, że trzeba będzie się zaraz obudzić, bo Góry zawsze stoją, serdecznie mnie witają i czekają na mnie :)

_________________
zielony anioł


Cz cze 24, 2010 11:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 23:26
Posty: 5
Post Re: Świadome sny
Cześć Puella :-)
Wiem że to forum katolickie, aczkolwiek gdzieś przeczytałem że także dla niewierzących i poszukujących:)
Znam stanowisko KK w sprawie wszystkiego co jest związane z tzn ruchem "new age".Sam "nju ejdzowcem" się nie czuje-bo to po prostu religia, mająca na celu zarobienie na naiwniaku, zniewolenie poprzez przywiązanie do jakiegoś guru i w ostateczności namieszanie w głowie dostatecznie aby został przy nim na zawsze a to jest przeciwne z moją ideologią, uważam że każdy człowiek powinien być wolny i niezależny.

Co do niebezpieczeństw-to jestem świadomy, głownie dzięki kumplowi, który miał raczej nieprzyjemne doświadczenia podczas OOBE.Jeśli chodzi o LD to uważam to zjawisko za całkowicie bezpieczne-duży procent osób doświadcza tego zjawiska, przejmujemy po prostu kontrole nad projekcją naszego mózgu co wydaje mi się naturalne i raczej nie wiąże się z żadnymi niebezpieczeństwami, przeciwnie mi nawet pomogło.
Sny prorocze uważam za mimowolny LD, nawet jeśli nie chcieliśmy świadomie śnić [najważniejszy warunek by uzyskać LD!] to i tak to robimy.Przeżywamy zdarzenia które ma się wydarzyć w przyszłości [o ile przyszłość w ogóle istnieje, lol] przy czym jesteśmy obserwatorami, cokolwiek robi nasze ciało albo ciało innego człowieka jesteśmy w stanie tylko zaobserwować, nie mamy nad tym kontroli.
Osobiście nie wiem czym były objawienia, które mieli prorocy.Myślę że jest bardzo nieprawdopodobne aby było to OOBE lub LD.

_________________
"Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos"
"Cogito ergo sum"
Królestwo Boże jest w Tobie, pamiętaj jednak że znajdziesz tam także bramy piekła.


Cz cze 24, 2010 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2010 14:20
Posty: 1
Post Re: Świadome sny
Cześć Bartek!

Mam 16 lat i niedawno przechodziłem ten sam problem co ty. Do pewnego czasu byłem katolikiem (nawet ministrantem), potem stałem się osobą dla której kościół był absolutnie obojętny. Nigdy jednak nie miałem odwagi w 100 % odrzucić Boga. Ten stan obojętności wobec Boga i Kościoła trwał jakiś dopóki Bóg nie trzepnął mnie swoim obuchem :-D. Podejrzenie poważnej choroby zupełnie zmieniło moje nastawienie, można powiedzieć, że zaliczyłem nawrócenie w trybie ekspresowym. Lepiej gdybyś zaczął wierzyć, zanim Bóg się o sobie przypomni, bo wtedy może być mniej ciekawie tak jak w moim przypadku. W tej kwestii wg mnie bardzo wymowny i symboliczny jest przypadek Nergala, wokalisty behemotha, sytuacja godna zastanowienia. Pzdr


Cz sie 12, 2010 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Świadome sny
Witam!
Co do Nergala... mam nadzieję, że Pan wybaczy mu Jego postępowanie, bo aż się nieprzyjemnie czyta te brednie, które zawarte są w Jego oświadczeniach... :(

Serku - tak jak napisała Puella, wszelkie praktyki powiązane z OOBE i LD są przez Kościół zakazane, uważane za niebezpieczne i otwierające furtkę Szatanowi (sama tego doświadczyłam, więc w pełni się z ową opinią zgadzam).
Jednak nawet ze strony ezoterycznej niesie to pewne niebezpieczeństwa. OOBE jest, jak sam stwierdziłeś - wychodzeniem z ciała. Więc może warto zadać sobie pytanie, gdzie to ciało wychodzi ? Zakładając istnienie innych planów astralnych, trzeba również pomyśleć o istnieniu bytów, które by te plany zamieszkiwały. Jestem pewna, że część z nich na pewno nie byłaby nastawiona do Ciebie przyjaźnie... przykładowo - sukkuby. :)

Pozdrawiam.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Pt sie 13, 2010 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Świadome sny
Serek, nie radzę eksperymentowania z OOBE ani z LD.

Dzięki "out of body experience" miałam do czynienia w pewnym okresie co noc z Szatanem - tak mi się wydaję, że to był on. Nawet raz poczułam i to wyraźnie, jak dostałam pięścią w nos w astralne ciało(nie bolało). Oszczędzę Ci opisów mojego strachu, który towarzyszył każdej nocy. Powstrzymaj ciekawość. Wyjdzie Ci to na dobre, pozdrawiam!


N sie 29, 2010 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 13:15
Posty: 46
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Świadome sny
Nie no ludzie, jak ktoś mi mówi, że LD jest czymś złym, to znaczy, że nie ma pojęcia na czym to tak naprawdę polega i nigdy tego nie doświadczył. Wiele osób miewa czasami koszmar senny tak straszny i niesamowity, że automatycznie uświadamia sobie, że jest to sen. I co? Zupełnie nieświadomie wchodzi w LD, może tego stanu nawet nie chcieć, może nawet nie być do końca świadomy stanu, w którym się znajduje. LD nie wpływa na osoby trzecie, nie wymaga również od osoby jakiejś pracy, czy "otwarcia" na różne energie. Co zatem jest w tym złego, że leży na jednej półce z magią i innymi praktykami okultystycznymi?

Jeżeli LD jest traktowany na równi z magią, to paraliż senny albo nawet zwykły sen również tak powinny być traktowane.

Tematu OOBE nie będę poruszał bo to temat rzeka.

p.s. proszę nie opowiadać głupot, że z punktu widzenia ezoteryki LD albo OOBE jest niebezpieczne. To całkowita nieprawda.


So wrz 18, 2010 19:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadome sny
lemoniada napisał(a):
Nie no ludzie, jak ktoś mi mówi, że LD jest czymś złym, to znaczy, że nie ma pojęcia
Czy Kościół nie ma pojęcia na ten temat kwalifikując to jako grzech?
http://www.oltarz.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=1899
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=3532&t=3447&v=f

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So wrz 18, 2010 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 13:15
Posty: 46
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Świadome sny
Twierdzisz, że Kościół nie może się mylić?


N wrz 19, 2010 11:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Świadome sny
W tym wypadku się nie myli. I wnioskuję, że to Ty nie wiesz o czym mówisz. :) LD to nie jest po prostu "uświadomienie sobie, że się śni", to coś bardziej złożonego. Miałam znajomą, która pewnej nocy, świadomie weszła w stan LD, a sen nie był zbyt miły. W efekcie obudziła się nieco obolała, bo "oberwała" podczas siedzenia w LD. To zapewne psychika, ale nie jest to stan naturalny.
LD należy do ezoteryki, a ezoteryka zakłada istnienie boskiej energii - Wszechświata. Włożyć do tego samego worka można również reinkarnację, wróżki , elfy, plany astralne <-- wiara w takie rzeczy gryzie się z wiarą chrześcijańską.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


N wrz 19, 2010 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadome sny
Aiveena napisał(a):
LD należy do ezoteryki, a ezoteryka zakłada istnienie boskiej energii - Wszechświata.
za wiki:
Cytuj:
Ezoteryka odnosi się do wiedzy dostępnej jedynie dla osób uprzywilejowanych, doświadczonych lub takich, które przeszły inicjację.
Jest to tzw. wiedza tajemna, czyli przeznaczona tylko dla grona wtajemniczonych, wybrańców.
Czy lunatycy też zajmują się ezoteryką?
Czy może to prowadzić do praktykowania okultyzmu?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N wrz 19, 2010 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: Świadome sny
Cytuj:
Czy lunatycy też zajmują się ezoteryką?

Nie.
Cytuj:
Czy może to prowadzić do praktykowania okultyzmu?

Nie.

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


Pn wrz 20, 2010 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 13:15
Posty: 46
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Świadome sny
Aivena wiem o czym mówię, gdyż doświadczałem wielokrotnie LD i OOBE. Tematu OOBE nie będę poruszał. A z LD jest właśnie tak jak mówisz, że nie jest. Miewałem LD podczas koszmarów i dzięki temu moje snu przeradzały się w fajne historie. Ze złymi potworami mogłem robić to, na co pozwalała mi wyobraźnia. Na domiar tego, jestem nawet skłonny sądzić, że LD może mieć działanie terapeutyczne jeśli się właściwie z niego korzysta (tak jak z czerwonego wina).


Pn wrz 20, 2010 15:33
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Świadome sny
Nie ma po co świadomie wywoływać LD. Niech was zadowalają sny, jakie macie. Nie ingerujcie w to. I nie mówię tu o niechcącym zdaniu sobie sprawy z tego, że to, co Cię otacza, to nie jest rzeczywtistość, tylko wytwór Twojego umysłu, kiedy śpisz.


Pn wrz 27, 2010 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Świadome sny
Tak, wiecie, ironizując, nawet OOBE może mieć działanie terapeutyczne, bo pochodzisz sobie swoim ciałkiem astralnym po świecie. Ot, tak. To nic innego jak otwarcie się na Szatana i jestem tego żywym przykłądem. Nie dotykajcie sfer, które Was nie dotyczą. Każdy z nas ma pracować w świątyni Ducha Świętego, nie wychodząc z niego.


Tyle z mojej strony na chwilę teraźniejszą


Pn wrz 27, 2010 21:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL