Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Gry o zabijaniu. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Przełamałem się idę z nimi zagrać. Tylko boję się, że jak pomyślę, że zabiłem Maksa i wyobraże sobie jego wygląd itp podczas zabijania postaci w grze to będzie to g.ciężki. Postaram sobie wmawiać nawet jak będe mówił ze zabilem Adama czy cos ze zabilem go tylko w grze.


Byłeś już z tym na spowiedzi?
Powiedziałeś księdzu, że zabijasz ludzi w grze komputerowej?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 02, 2018 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
Robek napisał(a):
Krystian13 napisał(a):
Przełamałem się idę z nimi zagrać. Tylko boję się, że jak pomyślę, że zabiłem Maksa i wyobraże sobie jego wygląd itp podczas zabijania postaci w grze to będzie to g.ciężki. Postaram sobie wmawiać nawet jak będe mówił ze zabilem Adama czy cos ze zabilem go tylko w grze.


Byłeś już z tym na spowiedzi?
Powiedziałeś księdzu, że zabijasz ludzi w grze komputerowej?


A czy możesz przestać?


Pt lut 02, 2018 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Robek napisał(a):
Krystian13 napisał(a):
Przełamałem się idę z nimi zagrać. Tylko boję się, że jak pomyślę, że zabiłem Maksa i wyobraże sobie jego wygląd itp podczas zabijania postaci w grze to będzie to g.ciężki. Postaram sobie wmawiać nawet jak będe mówił ze zabilem Adama czy cos ze zabilem go tylko w grze.


Byłeś już z tym na spowiedzi?
Powiedziałeś księdzu, że zabijasz ludzi w grze komputerowej?


A czy możesz przestać?


Co mam przestać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 02, 2018 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
Czemu mam się spowiadać z zabijania ludzi w grach komputerowych?


Pt lut 02, 2018 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Czemu mam się spowiadać z zabijania ludzi w grach komputerowych?


Przecież samemu już kilka razy powiedziałeś że to grzech.
A jeśli grzech, to trzeba sie z tego wyspowiadać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 02, 2018 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
W takim razie zacytuj mnie.


Pt lut 02, 2018 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
W takim razie zacytuj mnie.


Choćby tutaj

Krystian13 napisał(a):
Steruje on człowiekiem, którego ja zabijam.


A skoro zabijasz to musisz się z tego wyspowiadać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 02, 2018 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
Czy tam napisałem, że jest to grzech?


Pt lut 02, 2018 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Czy tam napisałem, że jest to grzech?


Skoro zabijasz, to chyba jest grzech?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 02, 2018 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
Robek napisał(a):
Krystian13 napisał(a):
Czy tam napisałem, że jest to grzech?


Skoro zabijasz, to chyba jest grzech?


Ale zabijam tylko wirtualne postacie znajomych, innych ludzi a nie ich samych.


Pt lut 02, 2018 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Robek napisał(a):
Krystian13 napisał(a):
Czy tam napisałem, że jest to grzech?


Skoro zabijasz, to chyba jest grzech?


Ale zabijam tylko wirtualne postacie znajomych, innych ludzi a nie ich samych.

Uprzedzałem ciebie, że nic dobrego tu na ciebie nie czeka. Wyloguj sie. W poniedzialek isz do psychologa szkolnego. A jezeli chcesz pomocy duchowej, to podaj miasto. Moze uda mi sie podac kontakt do cierpliwego i madreko księdza katolickiego.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 02, 2018 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Re: Gry o zabijaniu.
Napisałem w innym temacie na temat tej sprawy: "Dylemat z zabijaniem mam chyba za sobą - nie zabijam nikogo na prawdę, i jak nie będę wyobrażał sobie przy zabijaniu znajomego, że zabijam żywego człowieka to nie będzie to grzech. Aczkolwiek chciałbym zobaczyć nowe odpowiedzi pod tamtym tematem."


Pt lut 02, 2018 20:02
Zobacz profil
Post Re: Gry o zabijaniu.
Krystian13 napisał(a):
Napisałem w innym temacie na temat tej sprawy: "Dylemat z zabijaniem mam chyba za sobą - nie zabijam nikogo na prawdę, i jak nie będę wyobrażał sobie przy zabijaniu znajomego, że zabijam żywego człowieka to nie będzie to grzech. Aczkolwiek chciałbym zobaczyć nowe odpowiedzi pod tamtym tematem."
Nie chodzi o to, co sobie świadomie wyobrażasz na ten temat, bo gdyby ludzie stosowali się do tego co sobie wyobrażają, że w danej sytuacji uczynią, to na świecie byłoby dużo mniej zła, niż jest.
Chodzi o to, czego uczysz swoją podświadomość, jakie rodzaje reakcji sobie wbijasz w głowę.

Wiele osób sobie wyobraża, że umysł ludzki wchłania wiedzę niezależnie. W jednym pojemniku trzyma doświadczenia zebrane w grach komputerowych lub czytaniu powieści, w innym przepisy prawne a w jeszcze innym życiowe doświadczenia. I że zawartość tych pojemników miesza się ze sobą tylko wówczas kiedy tego chcemy i na świadomie przez nas wybranych zasadach.
Otóż to jest kompletna bzdura.
Podczas każdej nocy śnimy, a w trakcie tych snów zawartość naszego umysłu jest porządkowana i przekształcana w sposób, z którego świadomie nie zdajemy sobie sprawy (docierają do nas tylko migawki), nie mówiąc już o jakimkolwiek wpływie. Kiedy się obudzimy, jesteśmy już innymi ludźmi niż przed zaśnięciem i - na przykład - doświadczenia z gier mogą z nas wypłynąć w najmniej spodziewanym momencie.
Skoro sami nie wiemy co się dzieje, to skąd ja mogę twierdzić, że coś się dzieje lub nie. Otóż mogę - oczywiście w ograniczonym zakresie - wskazać na to, czym karmisz swój umysł. Bo w twoim umyśle nie znajdą się rzeczy (i ich pochodne), których sam do niego nie włożyłeś. A jeżeli coś do niego ładujesz często, po kilka godzin dziennie, to nie ma siły - będzie coraz bardziej dominować nad twoim postrzeganiem świata.

Zachowanie się namiętnego gracza w gry wojenne w realnym świecie, przypomina zachowanie się weterana wojennego z licznymi urazami psychicznymi. Typowymi objawami są: napięcie lękowe, uczucie wyczerpania, poczucie bezradności, doświadczanie nawracających, intruzywnych (nagłe, kompletnie obezwładniające myśli) wspomnień, flashbacków (krótkotrwałych omamów wzrokowych) lub koszmarów sennych (Wikipedia). Jeżeli paskudne sceny z gier zaczynają ci się śnić - to jest właśnie to. Jeśli w realu nagle zamierasz, bo coś ci się skojarzyło ze sceną z gry - to jest stan alarmowy. Tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem.


So lut 03, 2018 13:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Gry o zabijaniu.
Blaszak napisał(a):
Zachowanie się namiętnego gracza w gry wojenne w realnym świecie, przypomina zachowanie się weterana wojennego z licznymi urazami psychicznymi. Typowymi objawami są: napięcie lękowe, uczucie wyczerpania, poczucie bezradności, doświadczanie nawracających, intruzywnych (nagłe, kompletnie obezwładniające myśli) wspomnień, flashbacków (krótkotrwałych omamów wzrokowych) lub koszmarów sennych (Wikipedia).


Czy można prosić o namiary na badania z których wywiodłeś tezę, iż "zachowanie się namiętnego gracza w gry wojenne w realnym świecie, przypomina zachowanie się weterana wojennego z licznymi urazami psychicznymi [tutaj: PTSD]"?


So lut 03, 2018 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gry o zabijaniu.
Blaszak napisał(a):
Nie chodzi o to, co sobie świadomie wyobrażasz na ten temat, bo gdyby ludzie stosowali się do tego co sobie wyobrażają, że w danej sytuacji uczynią, to na świecie byłoby dużo mniej zła, niż jest.
Chodzi o to, czego uczysz swoją podświadomość, jakie rodzaje reakcji sobie wbijasz w głowę.

Wiele osób sobie wyobraża, że umysł ludzki wchłania wiedzę niezależnie. W jednym pojemniku trzyma doświadczenia zebrane w grach komputerowych lub czytaniu powieści, w innym przepisy prawne a w jeszcze innym życiowe doświadczenia. I że zawartość tych pojemników miesza się ze sobą tylko wówczas kiedy tego chcemy i na świadomie przez nas wybranych zasadach.
Otóż to jest kompletna bzdura.
Podczas każdej nocy śnimy, a w trakcie tych snów zawartość naszego umysłu jest porządkowana i przekształcana w sposób, z którego świadomie nie zdajemy sobie sprawy (docierają do nas tylko migawki), nie mówiąc już o jakimkolwiek wpływie. Kiedy się obudzimy, jesteśmy już innymi ludźmi niż przed zaśnięciem i - na przykład - doświadczenia z gier mogą z nas wypłynąć w najmniej spodziewanym momencie.


No tak! w końcu nie raz się zdarza że po całym dniu grania w strzelanki, gość wstaje od komputera, bierze broń palną i wychodzi na ulice żeby sobie do ludzi postrzelać.
I cała wina jest po stronie tych strasznych gier.

Blaszak napisał(a):
Jeżeli paskudne sceny z gier zaczynają ci się śnić - to jest właśnie to. Jeśli w realu nagle zamierasz, bo coś ci się skojarzyło ze sceną z gry - to jest stan alarmowy. Tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem.


To już tobie nawet sny przeszkadzają?
Widze że nawet z Krystianem, nie jest aż tak źle jak z tobą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 03, 2018 19:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL