Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Marnowanie czasu. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 12:07
Posty: 63
Post Marnowanie czasu.
Czy wszystko od razu musi być marnowaniem czasu?
Oglądam sobie bezsensowe, odmóżdżające filmiki w internecie żeby "zabić czas" załózmy przez kilka godzin to jest to marnowanie? Gdzie jest limit?
Gram sobie z wirtualnymi/prawdziwymi przyjaciółmi to jest to marnowanie?
Spędzam kilka godzin za zgodzą rodziców po za domem bawiąc się w różne, głupie bezsensowne zabawy lub grając w piłkę i miło spędzając czas to też jest grzech?
Dla mnie to rozrywka np granie przy laptopie, siedze sobie, zajadam sie czyms i tak po kilka jak nie więcej godzin.. na zdrowiu mi się to zbytnio nie odbija, za dużo do roboty zazwyczaj też nie mam, a nawet jak mam to i tak jakoś to zazwyczaj pójdzie..


So lut 03, 2018 9:30
Zobacz profil
Post Re: Marnowanie czasu.
Zwykle dzieci w wieku ok. 4 lat zaczynają się interesować tym, co się dzieje w domu, chcą pomagać rodzicom przy różnych pracach itd...


So lut 03, 2018 12:06
Post Re: Marnowanie czasu.
Mam wrażenie, że Twoje pytania są retoryczne. - Zachęcam do poszukania w Internecie, co to znaczy- przynajmniej będzie to czas spędzony sensownie.


Pn lut 12, 2018 11:05

Dołączył(a): N sty 03, 2016 22:44
Posty: 65
Post Re: Marnowanie czasu.
Samo granie przy komputerze nie jest złe. Inna rzecz, że jeśli miałeś np. posprzątać a to ignorujesz to już dobre nie będzie.
Ponieważ mam siostrzeńców w wieku 12 -14 lat to czasem też widzę jak spędzają czas przy laptopach czy komórkach.
Myślę, że sam sobie trochę w tym pytaniu odpowiadasz, pisząc, że oglądasz "bezsensowne filmiki" przez kilka godzin by zabić czas. Czy nie mógłbyś tego czasu przeznaczyć np. na naukę czegoś np w domu kultury?


Pn lut 12, 2018 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 11:42
Posty: 10
Post Re: Marnowanie czasu.
Warto zaplanować swój dzień, zgadzam się granie nie jest jakimś złem. Jednak wypada zaplanować dzień, ponieważ na wszystko można znaleźć czas wystarczy tylko chcieć. Dużą rolę odgrywają rodzice i dają przykład. Według mnie wypada zaplanować swój dzień, bo można to wyjść nam na prawdę na dobre w przyszłości. ;)


Pn paź 01, 2018 13:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL