Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Mama 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Uwielbiam moją mamę :!:
Uważam że jest najmądrzejszą, najzdolniejszą, najspokojniejszą.......... najładniejszą osobą na świecie :biggrin:

W sumie to mamy 3 mamy ;)
Tę w Niebie, Tę ktora nas urodziła, i chrzestną :lol:

_________________
Obrazek Obrazek


Wt gru 21, 2004 19:28
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Jesteś więc szczęśliwą posiadaczką skarbów :)
W moim życiu wypadło inaczej, aktualnie nie posiadam ani jednej mamy - ale mam Tatę, o którym mogę napisać posiłkując się Twoim tekstem :

Nutka napisał(a):
Uwielbiam moją mamę :!:
Uważam że jest najmądrzejszą, najzdolniejszą, najspokojniejszą.......... najładniejszą osobą na świecie :biggrin:


i tylko w miejsce "mama" po prostu muszę wpisać "tata".

Dla mojego Najwspanialszego Rodzica na świecie - który na pewno tego nigdy nie zobaczy
:piwko: :bukiet: :przytul:
KOCHAM CIĘ TATO


Cz maja 26, 2005 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Stonóżko przemila Mamę Niebieską mamy wszyscy :)
Kojarzysz scenę pod Krzyżem z Marią i Janem ?? Bóg dał nam swoją mamę żeby nami się opiekowała :yes:

Czyli conajmniej jedną masz ;) :przytul:

_________________
Obrazek Obrazek


Wt sie 23, 2005 14:53
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Nutka napisał(a):
Stonóżko przemila Mamę Niebieską mamy wszyscy :)


No nie przesadzaj, że wszyscy - chyba tylko katolicy :)
A może chrześcijanie w to wierzący?

P.S. Skąd masz takiego skrzydlatego kotka ?

_________________
zielony anioł


Wt sie 23, 2005 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 13:33
Posty: 56
Post mama
Mamo szukam ciebie wśród nocy
w ciemnej stronie księżyca wołam wciąż pomocy.
dziś rocznica, tylu już lat.
kiedy odeszłaś
po tobie został wspomnień na grobie
w tej ziemi twój ukochany kwiat

_________________
RTX


Pt wrz 23, 2005 15:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Dzisiaj – o Mamie- Sercu - Bogu w " Rozważaniach" na Portalu wiara.pl



(...)Twój Bóg wzrusza się tobą. On ma serce matki. A serce matki nigdy nie jest obojętne na cierpienie dziecka. Więcej: serce matki to jest nic, nic, nic w porównaniu w sercem Boga! – przekonuje o. Daniel Ange - Skoro matka jest poruszona, to o ileż bardziej Bóg! Miliony razy więcej! On nie jest odwrócony plecami, to człowiek odwraca się plecami od Stwórcy, pozostawia Boga na cmentarzu i traktuje Go jak osobę zmarłą. A to już początek piekła.(...)

http://arc.wiara.pl/tematcaly.php?curr_ ... 980674#sro


Czy znacie takiego Boga ?
Co to znaczy, że Bóg "się wzrusza" ?
Że mną się wzrusza ? Dziećmi wszystkimi ? Małymi i dużymi . Ale najbardziej tymi najmniejszymi ?
Czy tylko wzrusza ? Dlaczego nie może – jeżeli nie jest Mu to obojętne – zabrać cierpienia dziecka ?
I o co chodzi z tym „odwracaniem” – dzieci przecież proszą prawdziwie Boga, nie odwracają się plecami, raczej to On ich zostawia z ich cierpieniem.
Więc jak to Bóg może mieć „serce matki” ?
Mamy potrafią zrobić wszystko żeby ratować dziecko, nawet umrzeć, a Bóg – czy też robi wszystko czy raczej tylko wzrusza się ale nie ingeruje w sprawy świata ?

_________________
zielony anioł


Śr wrz 28, 2005 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Mama usiadła przy oknie.
Mama ma oczy mokre.
Mama milczy i patrzy w ziemię.
Pewnie ma jakieś zmartwienie...
Zrobiłam dla Niej teatrzyk,
A Ona wcale nie patrzy...
Przyniosłam w złotku orzecha,
A Ona się nie uśmiecha...

Usiądę sobie przy Mamie.
Obejmę Mamę rękami
I tak jej powiem na uszko:
"Mamusiu, moje Jabłuszko!
Mamusiu, moje Słoneczko!"
Mama uśmiechnie się do mnie
I powie: "Moja córeczko!"


Obrazek


Danuta Wawiłow

_________________
zielony anioł


Pt maja 26, 2006 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
_dzika_ napisał(a):
Wśród wielu różnych umiejętności mój tata nauczył mnie... sztuki przewracania się.


A mój , mnie , podnoszenia się z gleby :)

Właśnie, a dziś Dzień Ojca ...

Mój Tata jest Najlepszym Tatą na świecie bo :

potrafi zbudować dom - przy pomocy firmy budowlanej
polować - na ryby
hodować - pszczoły
uprawiać - jarzyny , turystykę i sport
naprawić - komputer i pralkę
bronić - wszystkich w domu przed wrogami i psem
uczyć - pomagać w nauce
śpiewać - na wycieczce i w garażu
tańczyć - na imieninach i ...
przekonać mnie, że jestem Jego najukochańsza córką.

Mojemu Tacie Obrazek

_________________
zielony anioł


Pt cze 23, 2006 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 14:36
Posty: 69
Post CO TAM U JANIELSKICH?
MAMA BARBIE?



„Na Małgosię z popielnika
iskiereczka mruga...
Chodź, opowiem ci bajeczkę...” – nuciła kołysankę Magda, ale to ona przy niej usypiała, a nie Małgosia, która szczypała ją w policzek
i dośpiewywała: „ble-be-be-le...” W końcu rozzłoszczona Magda odłożyła ją do łóżeczka i powiedziała: „Mam dość takich małych berbeci i dzieci w ogóle! Nigdy nie będę mamą. Nie będzie żadnych smoczków, soczków i wymoczków! Mam tego dość!” Kuba zerknął na nią z dziwnym uśmieszkiem i nagle wygrzebał z kufra lalkę Barbie, której Magda nie lubiła i położył jej na kolanach mówiąc: „To ją pobaw”. Magda wzięła Barbie, obejrzała i powiedziała: „Chcę być jak Barbie. Ona nie ma dzieci, nie chodzi w fartuchu, nie gotuje zupek, nie śpiewa głupich kołysanek... Będę taka szczupluteńka, piękna i ubrana jak modelka. Żadnych maluszków i wózków!” Popatrzyła na Mamę w kuchni zaglądającą do piekarnika i powiedziała: „Mamo, szkoda mi ciebie. Nie byłaś na balu. Tańczysz tylko z miotłą i koło łóżeczek Bliźniaków. Nie masz szałowych perfum ani sukni... Ja tak nie chcę! Koniec z bawieniem, pilnowaniem, robieniem zakupów. Nie chcę wyglądać, jak ty, Mamo!” Mama chciała coś powiedzieć, ale przypalały się ciastka, a za chwilę Magda wyszła oglądać kolorowe pisma z dziewczynami podobnymi do Barbie. Tylko Kuba puknął się w głowę i powiedział: „Ja z taką chudą poczwarą, jak Barbie, nigdy bym się nie ożenił. Wolałbym robota.” Magda prychnęła tylko jak kotka i zamknęła się ze swoimi marzeniami.

Na drugi dzień wpadła do domu ze szkoły, wołając od drzwi: „Głodna jestem jak smok! Kurtkę mi pochlapali – do prania. Mam kontener lekcji, Mamo...” I nagle zamilkła, bo prawie nie poznała Mamy, która stała w ślicznej sukni, apaszce, w szpilkach, pachnąc jak modelka. Bliźniaków nie było, Taty też, a Mama spojrzała na Magdę mówiąc: „Od dziś nie jestem twoją mamą. Zostaję modelką i dbam o figurę i cerę. Koniec z gotowaniem, praniem, sprzątaniem i pomaganiem w głupich lekcjach. Zaraz wybieram się do telewizji, a wrócę może nocą. Na obiad zjedz sucharka, bo chcesz być szczupła i nie odzywaj się do mnie, bo od nerwów będę miała zmarszczki... I żadnego przytulania się do mnie, bo ta suknia warta jest fortunę...”
Magda wytrzeszczała oczy, szczypiąc się, bo myślała, że to sen. Mama wyglądała jak figura z wosku...całkiem podobna do Barbie... – „Mamo – jęknęła Magda – ale to ja mam być Barbie, a nie ty.” Na to Mama: „Nie jestem żadną Mamą Barbie! Mam dość smoczków, soczków i wymoczków takich jak ty! A teraz pędzę do solarium, do kosmetyczki, fryzjerki... Papa, Barbie!”
Magda usiadła i nagle ryknęła płaczem: „Ja tak nie chcę! Ja chcę zwykłą Mamę, Matko Święta!” I wtedy wszedł Kuba. Przetarł oczy i wyszedł... Za chwilę wpadł z bukietem kwiatów, ukląkł przed obrazem Matki Boskiej i zaczął głośno: „Matko Boska, odczaruj nam Mamę, bo umrzemy z głodu, z brudu i z płaczu...” Magda padła na kolana przy nim chlipiąc i powtarzając: „Niech ona będzie taka jak Ty, a nie jak ta kukła Barbie...” I oboje ruszyli z bukietem do Mamy, która zaczęła się śmiać jak dawniej, rozmazując sobie szminkę i tusz, przytulając ich oboje, nie czując, że te kwiaty to róże i że kłują ... Na obrazku Matka Boska z Dzieciątkiem też wyglądała, jakby śmiała się razem z Mamą.

_________________
bratt


Śr sie 23, 2006 17:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: CO TAM U JANIELSKICH?
bratt napisał(a):
Mamo, szkoda mi ciebie. Nie byłaś na balu. Tańczysz tylko z miotłą i koło łóżeczek Bliźniaków. Nie masz szałowych perfum ani sukni... Ja tak nie chcę! Koniec z bawieniem, pilnowaniem, robieniem zakupów. Nie chcę wyglądać, jak ty, Mamo!”........... Na obrazku Matka Boska z Dzieciątkiem też wyglądała, jakby śmiała się razem z Mamą.


Wzruszające........
Z bajeczki wynika, że kobieta (matka) najszczęśliwszą i świętą może być tylko gdy swoje życie poświęca poświęcaniu się.

Doskonały sposób na zlikwidowanie bezrobocia.
Kobiety do domu !

Nie chciałabym takiem mamy. Mama z mojej bajki byłaby człowiekiem wolnym, tańczyłaby nie tylko z miotłą ale i na prawdziwym balu.

_________________
zielony anioł


Pn lut 19, 2007 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Dla Mamy Obrazek

_________________
zielony anioł


Pn maja 26, 2008 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
puella napisał(a):
Dla Mamy Obrazek

Rekin w osiej skórze :D


Pn maja 26, 2008 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
A nie :), nie poznałeś, to jest dobrze odżywiona złota rybka w gustowne paseczki - dla wszystkich Mam :).

Złote rybki - jakbyś nie wiedział - służą do spełniania 3 życzeń.

_________________
zielony anioł


Wt maja 27, 2008 8:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 17:36
Posty: 35
Post 
Właściwie to mamy spełniają więcej niż trzy nasze życzenia. Chyba, że chodzi o 3 życzenia dziennie :) Mama jest najwspanialsza osobą na świecie- zawsze jest z nami gdy tego potrzebujemy, kocha nas bez względu na to jacy jesteśmy, co zrobimy, co powiemy. Jest dla nas wszystkim, my dla niej też- nie wyobrazam dobie życia bez niej. wiem że czasem mam jej dośc, denerwuje mnie, ale tak naprawdę strasznie ją kocham :-) Niektórzy żyją bez mam i sobie radza, ja pewnie też bym sobie poradziła ale chcę żeby to nastapilo jak najpóźniej- nie chcę jej stracić...


Śr gru 03, 2008 15:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL