Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 20:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 czy Komunia święta na rękę jest powrotem do dawnego zwyczaju 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
tolkien napisał(a):
Czy smak kobiecego łona (żony) w ustach jest przeszkodą w przyjęciu Komunii?


Jeśli zachowa Pan godzinny post Eucharystyczny, to może Pan nawet obeżreć się w niedzielę rano krwawą kiszką.


So lis 18, 2006 22:57
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Jeśli zachowa Pan godzinny post Eucharystyczny, to może Pan nawet obeżreć się w niedzielę rano krwawą kiszką.


Czy ten post jest ścisle okreslony?
Godzina równa się 60 minutom..no i od którego momentu się zaczyna?
Od ostatniego przełknięcia "krwawej kiszki", czy od momentu wyjścia z domu na Mszę? Albo jest to liczone wraz z pierwszym dzwonkiem oznaczającym rozpoczecie mszy św.?
No jakieś niekonkretne te przepisy!

Może mógłbyś mnie uswiadomić. Bo wiesz jakbym tak sobie z żoną zafundował sex w Niedzielny poranek...to ile czasu musimy poczekać by godnie przyjąć Komunie? Podaj mi to w minutach i powiedz też od którego momentu ten czas mamy liczyć?


So lis 18, 2006 23:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Obawiam się, że to, co obserwuję w powyższych postach to już nie dyskusja, lecz kpina z dyskusji. :(

Przede wszystkim najpierw należało postawić pytanie, skąd post eucharystyczny? A tu znów należy wrócić do nielubianej przez wielu użytkowników tego forum starożytności. Był czas, gdy cząstki Pokarmu Eucharystycznego zabierano po Mszy św. do domu i dzień zaczynano w rodzinie od Komunii św. Później ten zwyczaj zaczął zanikać, ale nadal chciano, by Eucharystia była pierwszym pokarmem, przyjmowanym w ciągu dnia. Stąd post. Wcale nie wynikający z godności lub niegodności żołądka, czy innych części ciała. I dopiero zanik tej starożytnej motywacji sprawił, że nowy KPK wprowadził zapis: "...na godzinę przed przyjęciem Komunii św." (kanon 919&1)

Więc po co schodzić na poziom kiszki i sexu oralnego ??

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


N lis 19, 2006 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Więc po co schodzić na poziom kiszki i sexu oralnego ??


bo to łatwiejsze, niz poszukanie, poczytanie i dowiedzenie się czegoś więcej...
a nuż przy poważnym podejściu do tematu okazałoby się, że człowiek się myli i że ten drugi ma racje? a nikt nie lubi się mylic, wiec lepiej udowadniac swoje zdanie w absurdalny czasem sposob...

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N lis 19, 2006 13:35
Zobacz profil
Post 
To nie łatwizna,a tymbardziej nie absurd.
Chodzi o to co jest czyściejsze i godniejsze do przyjmowania Komunii - rece czy usta?

Bo wiele juz słyszałem argumentów wskazujacych na nieczystośc rąk. Ja podałem tym razem argument na nieczystośc języka...

Zgadzam sie jednak, że najwiekszym absurdem jest ogólnoświatowa dyskusja o sposobach przyjmowania Jezusa. Nic w człowieku nie jest tak czyste by Go przyjąc całkowicie godnie, a jednak On chce byśmy Go przyjmowali tacy jacy jesteśmy i to niezaleznie od tego czy do ust, czy do reki.

Czasem trzeba zejśc do niskiego poziomu, po to by wykazac bezsens nibyteologicznych rozważań.


N lis 19, 2006 13:47

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
tolkien napisał(a):
Ja podałem tym razem argument na nieczystośc języka...
Czyżby, Tolkienie?
Napisałeś przecież:

Cytuj:
Załóżmy, że mąż i żona mieli stosunek przed niedzielna msza (z rana). Lubia oboje sex oralny w granicach w których zgdadza sie Kościół.
...i w związku z tym w ich zachowaniu nie było niczego nieczystego ani grzesznego, bo seks małżeński w takich granicach nie ma żadnych znamion grzechu...
I zmykam z tematu, bo to nie mój konik
Pozdrawiam wszystkich :-)


N lis 19, 2006 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL