Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 21:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Modlitwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 06, 2004 3:15
Posty: 2
Post Modlitwa
hm

Troszke siee krepuje modlac siee codzien, klekalalem przed Krzyzem i klanialem siee, przed nim, (jaak muzulmanie) calowalem ziemie, I Ktos Mi Zwrucil Ze Taki Rodzaj Modlitwy Jest Niee Prawidlowy, I Chyba Ma Racje ?
Prosze Napiszcie Mi Jaak Modlic Siee Prawidlowo Kleknac Sobie I W Spokoju Odmowic Modlitwy Prubowac Rozmawiac Z Bogiem ?

I Co Jesli Przechodze Kolo Krzyza Przezegnac Siee Bo Zaraz Jesli Widze Jakis Kosciul Krzyz Sciagam Czapke Z Glowy Z Szacunku I Rozmyslam O Bogu


N cze 06, 2004 5:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 11, 2004 0:39
Posty: 63
Post 
Taki sposób modlitwy jest prawidłowy, jaki zbliża Cię do Boga i powoduje u Ciebie wzrost miłości.

A to, że dla kogoś coś jest niezrosumiałe, nie znaczy, że jest nieprawidłowe.:)

_________________
"oczami dziecka oglądać świat"


Pn cze 07, 2004 12:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt cze 22, 2004 10:20
Posty: 4
Post 
Nasza modlitwa przede wszystkim powinna być moja prywatna rozmową z Bogiem. Powinna ona być moim osobistym, subtelnym spotkaniem z Jezusem. Nie może ona być na pokaz ale musi wypływać z głebi serca, musi ona być rozkoszą, tęsknotą za przebywaniem z Bogiem.

_________________
Ci którzy Panu ufają są jak góra Syjon, która sie nie porusza ale trwa na wieki.


Wt lip 06, 2004 13:04
Zobacz profil
Post 
Każdy modli się jak umie prawda? Ważna jest sama modlitwa a nie postawa otoczenia wobec tego jak ty się modlisz. Jak ktoś Ci zwraca uwwagę, że źle się modlisz to jest jakaś paranoja owszem postawa ciała też jest ważna ale 100x ważniejsza jest postawa DUCHOWA !!!
Ja też czasem modlę się tak jak Ty Kriss ;)


N sie 08, 2004 5:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
według definicji podawanej na katechezie "modlitwa jest to rozmowa człowieka z Bogiem".
Według mnie modlitwa może przybierać różne formy, aby tylko powiedzmy mieściła się w normach przyzwiotości.
Modlić sie można w każdym miejscu. Tak jak kiedyś jakiś ksiądz powiedzial na rekolekcjach "gdyby Kasia ze Ździsiem spotykali sie tylko na przystanku tramwajowym, to nic by z tego nie wyszło" :)
Trzymając się tego, uważam, ze każde miejsce do modlitwy jest dobre, zatłoczony autobus, kolejka w sklepie, to z takich dziwnych codziennych miejsc. Ale także miejsca bardziej kojarzone z modlitwą, czyli kościół, kaplica...
Ciekawym doświadczeniem jest rónież modlitwa oddechem, kiedy z każdym wdechem przyjmujemy moc Chrystusa, a z każdym wydechem oddajuemy mu codzienne kłopotyu i trudności...
Starsi ludzie przyzwyczajeni do modlitwy, a raczej (mam nadzieje, ze tu nikogo nie uraże) niejednokrotnie odklepywania regółek, dziwi a nawet gorszy inna forma modlitwy, więc..
ale modlic się można w sposób bardzo indywidualny, tak jak sie to czuje...


N sie 08, 2004 11:52
Zobacz profil
Post 
Kasiu, słusznie napisałaś, że modlitwa jest rozmową z Bogiem. A Ty rozmawiasz z Bogiem czy też do Niego przemawiasz? A jeśli rozmawiasz, to jak to robisz, Napisz, aby się inni nauczyć mogli.
Pax et bonum!


Pn sie 09, 2004 17:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Drogi teofilu, czy na tym forum pojawiła siekasia, czy moze moderatorzy cos przypadkiem wycięli :)?

Rozmowa z przyjacielem odbywa się w różnych warunkach. kiedy mamy mu coś waznego do powiedzenia, nie czekamy, az za tydzień np. jak będziemy mieli dużo czasu na rozmowe, tylko mowimy mu o tym, tam gdzie aktualnie z nim jesteśmy. Z Bogiem, który jest naszym przyjacielem rownież mozemy tak rozmawiać. :)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn sie 23, 2004 19:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Julio - moderatorzy nic nie wycięli :)
Ot - drobna pomyłka Teofila :) Każdemu się zdarza ;)
Swoją drogą, Kasia to też wdzięczne imię :D

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pn sie 23, 2004 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ok rozalko, to bylo pytanie retoryczne, a teofil pewnie dawno nie bdał wzroku... ale można mu wybaczyć :) a swoja drogą jeszcze nikt mnie tak nie nazywał :)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn sie 23, 2004 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
Więć ktoś mądry powiedział kiedyś: "Jeśli ty rozmawiasz z Bogeim to jest to modlitwa, jeżeli Bóg z tobą to schizofrenia" :-)
śmieszne ale prawdziwe
Bóg mówi do nas przez biblię i jeżeli ktoś w modlitwie szuka ekstazy, to sie może grubo przejechać, gdyż to potrafią tylko niektórzy. A ja sobie np. jade autobusem do szkoły i sobie po prostu gadam z Bogiem tzn. opowiadam mu o problemach, o radościach, o tym co widzę i o moich snach itp. Mówie mu wszystko i naprawde jest to fajne. I to jest właśnie modlitwa. Nikt nie powiedział, że musisz sie modlic rano i wieczorem. Modlitwa to nie obowiązek tylko dar. Kto inny oprócz chrześcijan zwraca się do Boga per tatuś??? To jest cudownie nazywac go tak :-)

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


N wrz 05, 2004 0:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL