Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 19:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 niewybaczalny błąd św. Josemarii Escrivy 
Autor Wiadomość
Post niewybaczalny błąd św. Josemarii Escrivy
Cytuj:
Święty Josemaría Escriva, założyciel Opus Dei, otrzymał kiedyś od pewnej kobiety piękny szmaragd pokaźnych rozmiarów. Od razu udał się z nim do złotnika, by zlecić wykonanie kielicha mszalnego. Piękny kamień został umieszczony wewnątrz podstawy naczynia w taki sposób, że nie mógł go podziwiać nikt, oprócz Pana Boga. Święty Josemaría wiedział dobrze, co wypada ofiarować Bogu.


Bzdura. Św. Josemaria Escriva popełnił niewyczczany błąd. Panu Bogu nie trzeba przecież kielichów i szmaragdów, wystarczy kubeczek jak na zdjęciu poniżej. A zaoszczędzone pieniądze trzeba było przeznaczyć na misje w Indiach pod wezwaniem św. Inkulturacji.

Obrazek
http://breviarium.blogspot.com/2005/08/ ... worka.html


Pt lip 21, 2006 13:18

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
Ależ ten św. Józef Maria Escriva był "niedzisiejszy"... :o

Pewnie się jeszcze do tego umartwiał... ;)


Pt lip 21, 2006 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dużo jeszcze takich samych tematów założysz :?:

Nie wystarczyłby Ci, Torquemada, jeden :?: "Niewybaczalne błędy w liturgii - wg Tomka Torquemady".

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lip 22, 2006 8:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Ostatnimi czasy,kiedy wchodzę na forum,zastanawiam się,czy jestem na innej planecie,czy świat już tak zwariował. :o
Echh...
A tak ogólnie,to dlaczego swieci Słonce? :D
Pozdrawiam :)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


So lip 22, 2006 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Jeśli Tomku zadajesz jakieś (?) pytanie, to owszem - nie uczestniczyłbym w takiej Eucharystii ("eucharystii"?).

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


So lip 22, 2006 8:53
Zobacz profil
Post 
Spidy napisał(a):
Jeśli Tomku zadajesz jakieś (?) pytanie, to owszem - nie uczestniczyłbym w takiej Eucharystii ("eucharystii"?).


Dlaczego? Przecież jest WAŻNA i GODNA. Skoro zdjęcia walają się po sieci... Co innego, gdyby kapłan chciał odprawić sobie "po staremu", w kościele, przy bocznym ołtarzu. O, to od razy wylądowałby na dywaniku u swojego biskupa.


Pn lip 24, 2006 20:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
ToMu ja bym wolał by był założony ogólny temat
"świat według Tomka Torquemady" :P
bez urazy Torquemada ;)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn lip 24, 2006 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:35
Posty: 16
Post 
Powazne?

_________________
___
Umysł jest jak spadochron.
Najlepiej działa gdy jest otwarty.


Wt lip 25, 2006 2:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Mieszek napisał(a):
ToMu ja bym wolał by był założony ogólny temat "świat według Tomka Torquemady" :P

Też mi to przychodzi co rusz do głowy...
Może dodać nową kategorię, np. pod "Liturgią": "Lefebryści - dyskusje na temat nadużyć i wypaczeń posoborowych" ;-)
Bo dla mnie te kolejne watki o tym, że kapłan nie tak ręce złożył i nie tak klęknął jak trzeba, są skrajnie egzotyczne i nie mają nic wspólnego z zagadnieniem WIARY, ino dotyczą poprawności obrzędów...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt lip 25, 2006 6:46
Zobacz profil
Post 
filippiarz napisał(a):
Może dodać nową kategorię, np. pod "Liturgią": "Lefebryści - dyskusje na temat nadużyć i wypaczeń posoborowych" ;-)


Witamy tak znamienite postaci, jak poniżej - w gronie "lefebrystów"!

RS napisał(a):
185. „Jak pokazuje codzienne doświadczenie, początkom rozdziału między ludźmi, tak bardzo zakorzenionego w ludzkości z powodu grzechu, przeciwstawia się odradzająca jedność moc Ciała Chrystusa. Eucharystia, budując Kościół, właśnie dlatego tworzy komunię pomiędzy ludźmi”. Dlatego Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyraża życzenie, aby, również dzięki gorliwemu zastosowaniu norm przypomnianych w tej Instrukcji, słabość ludzka nie była bynajmniej przeszkodą do działania owego Najświętszego Sakramentu Eucharystii i, po usunięciu wszelkiego nadużycia oraz wyeliminowaniu niedozwolonych praktyk, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, „Niewiasty Eucharystii”, wszystkim ludziom zajaśniała zbawcza obecność Chrystusa w sakramencie Jego Ciała i Krwi.

186. Wszyscy wierni w miarę możliwości powinni uczestniczyć w Eucharystii w sposób pełny, świadomy i czynny, czcić ją z miłością przez akty pobożności i nawrócenie życia. Biskupi, prezbiterzy i diakoni, spełniając świętą posługę, winni badać sumienie co do prawdy i wierności swoich czynności spełnianych w imię Chrystusa i Kościoła podczas sprawowania świętej liturgii. Każdy święty szafarz powinien się również poważnie zapytać, czy respektował prawa wiernych świeckich, którzy z zaufaniem powierzają mu siebie oraz swoje dzieci z przekonaniem, że wszyscy oni dla dobra wiernych prawidłowo wykonują te zadania, które Kościół z mandatu Chrystusa pragnie wypełnić, celebrując świętą liturgię. Każdy bowiem zawsze powinien pamiętać, że jest sługą świętej liturgii.

Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia.

Instrukcję tę, opracowaną na polecenie Ojca świętego Jana Pawła II przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w porozumieniu z Kongregacją Nauki Wiary, tenże Papież zatwierdził dnia 19 marca 2004 roku, w uroczystość świętego Józefa, oraz nakazał ją wydać, aby niezwłocznie była zachowywana przez wszystkich, do których jest skierowana.

W siedzibie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w Rzymie, dnia 25 marca 2004 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

+ FRANCISZEK KARD. ARINZE
Prefekt

+ Dominik SORRENTINO
Arcybiskup Sekretarz


Zrozumiałeś, co to znaczy, że KAŻDY ma byc SŁUGĄ świętej Liturgii?
SŁUGĄ, a nie KREATOREM MODY.


Wt lip 25, 2006 7:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Dextimus napisał(a):
filippiarz napisał(a):
Bo dla mnie te kolejne watki o tym, że kapłan nie tak ręce złożył i nie tak klęknął jak trzeba, są skrajnie egzotyczne i nie mają nic wspólnego z zagadnieniem WIARY, ino dotyczą poprawności obrzędów...
...Zrozumiałeś, co to znaczy, że KAŻDY ma byc SŁUGĄ świętej Liturgii? SŁUGĄ, a nie KREATOREM MODY.

Muszę przyznac, że nie, nie zrozumiałem - zupełnie nie wiem o co Ci chodzi... Jaka moda? Jakie służenie św.Liturgii?
Ja mówię po prostu, że te wszystkie gesty, zaśpiewy, regułki, są tylko kabaretem jeśli za tym wszystkim nie stoi wiara. A jeśli jest wiara, to obrzędowość ma podrzędne znaczenie.

Nie moja wina, że Krk tworzy przepisy których ludzie (w tym kapłani) nie widzą sensu przestrzegać. Myślę, że brak reakcji władzy zwierzchniej na nadużycia liturgiczne jest powodowana po prostu zdrowym rozsądkiem - gdyby chcieli wszystko prostować, karać i wydalać heretyków ze swoich szeregów, nagle i znacznie wzrosła by ilość protestantów :) Możliwe też, że Watykan planuje dalszą liberalizację i po prostu przymyka oczy na coś co jeszcze nie jest dozwolone, ale niedługo będzie już zgodne z prawem :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt lip 25, 2006 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
filippiarz napisał(a):
Muszę przyznac, że nie, nie zrozumiałem - zupełnie nie wiem o co Ci chodzi... Jaka moda? Jakie służenie św.Liturgii?
Ja mówię po prostu, że te wszystkie gesty, zaśpiewy, regułki, są tylko kabaretem jeśli za tym wszystkim nie stoi wiara. A jeśli jest wiara, to obrzędowość ma podrzędne znaczenie.
Nie moja wina, że Krk tworzy przepisy których ludzie (w tym kapłani) nie widzą sensu przestrzegać. Myślę, że brak reakcji władzy zwierzchniej na nadużycia liturgiczne jest powodowana po prostu zdrowym rozsądkiem - gdyby chcieli wszystko prostować, karać i wydalać heretyków ze swoich szeregów, nagle i znacznie wzrosła by ilość protestantów :) Możliwe też, że Watykan planuje dalszą liberalizację i po prostu przymyka oczy na coś co jeszcze nie jest dozwolone, ale niedługo będzie już zgodne z prawem :)


Nie zgadzam się! Zaczej zmniejszy liczbę zgorszonych głupotami i wydziwianiem katolików. Czas najwyższy ukrócić dewiacje liturgiczne i obrazę Pana Boga jakimiś kreatywnymi formami własnej inwencji...

Wychodząc z tego założenia, polskie prawodawstwo powinno dopuszczać drobne kradzieże ze względu na zdrowy rozsądek, ponieważ drobni przestępcy mogliby zająć się przestępstwami poważniejszymi i liczba morderców mogłaby znacznie wzrosnąć :)


Wt lip 25, 2006 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
vvv napisał(a):
Wychodząc z tego założenia, polskie prawodawstwo powinno dopuszczać drobne kradzieże ze względu na zdrowy rozsądek, ponieważ drobni przestępcy mogliby zająć się przestępstwami poważniejszymi i liczba morderców mogłaby znacznie wzrosnąć :)

Nie 'powinno', bo jeszcze ciągle 'dopuszcza'. Przykład: kieszonkowcy.
Nawet jak zostaną schwytani na gorącym uczynku, to mimo recydywy są wypuszczani i symbolicznie karani.
Jako uzasadnienie tej łagodności koryfeusze prawa (polskiego) przytaczają przykład dziecięcia, które u sąsiada ukradło jabłko. Jak takie dziecię karać. Przecież mogło być głodne ...
Do niedawna było tak ze złodziejami samochodów. Jak złapano takiego to mógł się tłumaczyć, że tylko chciał się przejechać.

vvv napisał(a):
Nie zgadzam się! Zaczej zmniejszy liczbę zgorszonych głupotami i wydziwianiem katolików. Czas najwyższy ukrócić dewiacje liturgiczne i obrazę Pana Boga jakimiś kreatywnymi formami własnej inwencji...

Kreatywność to nic złego. Inwencja również. Rozumiem, że myślisz o 'przesadnych' odstępstwach od kanonu. Tylko jak to praktycznie zrobić by nie przeregulować i nie zamienić uczestników liturgi w automaty ?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt lip 25, 2006 14:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Czas najwyższy ukrócić dewiacje liturgiczne i obrazę Pana Boga

Tylko czy wszystko co jest niezgodne z przepisami jest jednoczesnie obrazą Boga? Na pewno nie.


Wt lip 25, 2006 14:15
Zobacz profil
Post 
Zawsze jest.


Wt lip 25, 2006 14:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL