Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Msza bez Ewangelii... 
Autor Wiadomość
Post 
Chodzi o parafię w Płaszowie...

Ja sama bylam w szoku, nie wiem jest jeszcze mozliwosc ze mialam pierwszy atak jakiejs choroby polegajacej na utracie przytomnosci, choc to malo prawdopodobne... :?

Ksiadz wszedł na ambonę, stwierdzil, że "dzisiaj bedzie trochę inaczej" i zaczał to sprawozdanie...Pomyslałam, ze moze Ewangelia będzie na koncu, ale nie było...

Zeby bylo smieszniej była to msza koncelebrowana przez 2 księzy...Moze ten drugi myslał, ze ten pierwszy juz przeczytał a pierwszy, ze drugi przeczyta...

nie było czytań, Ewangelii, psalmu responsoryjnego, spiewania " Alelluja' oraz homilii... :?


So lut 24, 2007 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Szkoda słów.

Ciekaw jestem, co by biskup powiedział na takie "robienie inaczej" :?: Chyba warto go zainteresować "pomysłowością" owego księdza.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lut 24, 2007 10:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 12:25
Posty: 225
Post 
Po jakiej części Mszy Św. celebrans wyszedł na ambonę ?


So lut 24, 2007 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Z tego, co napisane, wyszłoby - po kolekcie :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lut 24, 2007 23:37
Zobacz profil WWW
Post 
Po Kolekcie- wszedł na ambonę tak jakby na czytanie a tu zamiast czytania- sprawozdanie :?

Ja myslę, ze to był wypadek przy pracy...poza tym nie jest to moja parafia- więc nie bede podejmowac zadnych kroków...Chyba, ze cos takiego zdarzy się ponownie... :?


N lut 25, 2007 12:18

Dołączył(a): N lis 28, 2004 15:04
Posty: 74
Post 
Teresse napisał(a):
Była to msza o godzinie 18.00 w zeszłą niedzielę w kościele pw. Najswietszego Serca Pana Jezusa w Krakowie...

:?

Jeśli w tym kościele, to nic dziwnego. Tam się takie cuda zdarzają. Opisywałem już to kiedyś na tym forum, jak 2 lata temu w Niedzielę Palmową ksiądz przeszedł tam od znaku krzyża od razu do Ewangelii, pomijając wszystko po drodze. Najgorsze, że jezuici są faktycznie bezkarni. Po tym incydencie napisałem maila do przełożonego tego klasztoru i otrzymałem odpowiedź w stylu "ojciec odprawiający tamtą mszę jest wybitnym kapłanem i nie ma pan prawa go krytykować".


N lut 25, 2007 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 28, 2004 15:04
Posty: 74
Post 
Teresse napisał(a):
Chodzi o parafię w Płaszowie...

Uzupełnienie do poprzedniego postu (ze względu na brak możliwości edycji) - jednak chodziło mi o inny kościół pod tym samym wezwaniem, przy ul. Kopernika. Niestety, przerażająca jest "radosna twórczość" niektórych kapłanów.


N lut 25, 2007 12:22
Zobacz profil
Post 
Akurat mnie chodzi o kościoł w którym posługują księza sercanie...

Chyba więc chodzi Ci o jakiś inny... :)


N lut 25, 2007 12:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL