Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona
 nadużycia liturgiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 28, 2003 12:04
Posty: 12
Post 
pedziwiatr napisał(a):
To nie kol. Monika szuka sensacji w internecie i wkleja zdjecia z wlasnymi komentarzami: "Boze, dziekuje Ci, ze nie jestem jak ten tam ... posoborowiec".

Mogę odbić piłeczkę i napisać:
"Boże dziękuję Ci, że nie jestem tak jak ten trads co szuka sensacji w internecie i wkleja zdjecia z własnym komentarzem".
Tylko nie zmieni to faktu, że Monika obraziła uczestników forum.krzyz oraz zastosowała powołała się na wyimaginowany artykuł (jak dotąd nie podała żadnych namiarów na niego - nie wiemy zatem czy taki istniał - zresztą jutro wybiorę sie do Empiku i sprawdzę sam).


Cz maja 24, 2007 21:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 28, 2003 12:04
Posty: 12
Post 
Z dziejszego Gościa Niedzielnego

http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6 ... 1179915598

Cytuj:
Show księdza Marcelo
Leszek Śliwa

– A teraz błogosławieństwo święconą wodą, wiem,że na to czekacie – woła kapłan i wylewa wiadro wody na kilka najbliższych rzędów. Tłum szaleje. – To tak, jakby dotknął was Pan – zapewnia kapłan.

Księdza Marcelo Rossi kocha cała Brazylia. Na odprawiane przez niego Msze regularnie przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi. Jego audycja w radiu gromadzi przy odbiornikach ponad 2 miliony słuchaczy na minutę, podobnie Msza transmitowana przez najważniejszą brazylijską telewizję O Globo. Media na całym świecie, również polskie, przedstawiają go jako nadzieję na odnowę Kościoła. Nie tylko w Brazylii. No bo jakiemu księdzu na świecie udało się zgromadzić na Mszy dwa miliony czterysta tysięcy wiernych? A tyle właśnie przyszło w 2000 roku na Mszę na autodromie Interlagos koło So Paulo. Pojechałem zobaczyć, jak pracuje najsłynniejszy brazylijski kapłan. Pojechałem i... przeraziłem się.

Piosenkarz i ksiądz
„Obejrzałem w telewizji miniserial o Janie Pawle II i zapragnąłem zostać księdzem” – pisze w swym portalu internetowym Marcelo Mendonca Rossi. W ciągu 13 lat kapłaństwa zdobył niezwykłą popularność jako piosenkarz. Śpiewa utwory z prostą muzyką i łatwym do zapamiętania tekstem o tematyce religijnej. Wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce na brazylijskiej liście przebojów. Jego siedem płyt rozeszło się w liczbie kilku milionów egzemplarzy.

Jako kapłan początkowo był wikarym w jednej z parafii w Santo Amaro, satelickim mieście So Paulo. W 1998 roku udało mu się zdobyć zgodę na zajęcie pobliskiego budynku starej, opuszczonej fabryki szkła. Gmach poświęcono, ks. Rossi nazwał go Sanktuarium Różańca Bizantyjskiego. W 2002 roku biskup Santo Amaro, Fernando Figueiredo, uczynił go tam rektorem.

Impresario każe czekać
Do Santo Amaro przyjechałem na godzinę przed Mszą. Sanktuarium to dość obskurna, ale ogromna hala fabryczna. Wewnątrz, przy jednej ze ścian, szeroka estrada udekorowana religijnymi obrazami. Tam też stoi ołtarz. Przed estradą tysiące plastikowych krzeseł. W rogu hali kaplica z Najświętszym Sakramentem. Wokół sanktuarium mnóstwo straganów: skrzyżowanie targu z odpustem. Jest kukurydza na gorąco, religijne obrazki i figurki, płyty księdza Marcelo.

– Amigo, tu na robienie zdjęć trzeba mieć zgodę padre Marcelo – upomina mnie porządkowy. – A gdzie mogę zastać księdza? – pytam. – Jeśli pan chce z nim rozmawiać, to musi pan się umówić telefonicznie poprzez asystenta – informuje porządkowy. Asystent przez telefon dokładnie mnie wypytuje, kim jestem i o co chcę pytać. Potem każe czekać koło kaplicy. – Jeśli ksiądz się zgodzi, podejdzie do pana przed Mszą – odpowiada. Przed Mszą podchodzi jednak porządkowy. – Ksiądz przeprasza, ale nie ma czasu. Pytania proszę skierować do asystenta.


Cz maja 24, 2007 21:16
Zobacz profil
Post 
PORYS napisał(a):
Tylko nie zmieni to faktu, że Monika obraziła uczestników forum.krzyz oraz zastosowała powołała się na wyimaginowany artykuł (jak dotąd nie podała żadnych namiarów na niego - nie wiemy zatem czy taki istniał - zresztą jutro wybiorę sie do Empiku i sprawdzę sam).


Ależ podała - czytaj uważniej :
Cytuj:
Inne Wasze "swiadectwo" jest szczegółowo omówione w najnopwszym numerze "Listu".


Masz wyraźnie określony tytuł i nr ... w necie raczej nie znajdziesz. Powód jest b. prosty- zazwyczaj czasopisma nie umieszczają w necie najświeższych tekstów - najwyżej zajawki, mające zachęcić do kupna papierowej wersji , a i to nie zawsze :)


Cz maja 24, 2007 21:37

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
PORYS napisał(a):


Ale numer :-)

Wychodzi na to, że Gość zrzyna pomysły z Kroniki Novus Ordo :-)

http://breviarium.blogspot.com/2007/05/ ... o-one.html

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 21:45
Zobacz profil WWW
Post 
Jakie konkretne zarzuty macie do księdza Marcelo??

Że polewa ludzi z wiadra??

Mnie tez denerwuje, jak ksiądz np. swięci pokarmy i na mnie nie spadnie ani kropelka wody... :D

Albo, ze spiewa piosenki??
U nas tez są spiewający księza- chociazby ksiądz Ceberek...
A ze jest popularny- tym lepiej- ewangelizuje skutecznie...

Jakieś zastrzezenia moze budzić budynek fabryki szkła- ale nie mozemy zapominac, ze Brazylia jest krajem z garstką bogaczy i milionami zyjącymi w slumsach...po prostu nie stac ich na budowę porzadnego kościoła...

Dziennikarz chyba po porstu byl zly, ze ksiądz nie znalazł dla niego czasu- podoba mi się to podejście, niz nasze polskie, gdzie księza czapkują dziennikarzom- a juz jak po smierci JP II dziekowali im za, że raczyli relacjomowac jego smierć...No zenada po prostu...
:-X


Cz maja 24, 2007 22:19
Post 

Przykro mi, że się dałam wciągnąć w off-topa
1. Nikogo nie obraziłam, a jeśli dla kogoś fakty są obraźliwe to już niestety nie moja wina.
Forum tamto jest dostępne w necie - można sprawdzić jakie treści zawiera
2. Cytatów z niego, ani linków do niego tutaj zamieszczać nie zamierzam.
3. Wszystkie kolejne posty nic nie wnoszące do dyskusji zostaną usunięte.


Cz maja 24, 2007 22:32
Post 
"Ze względu na brak konkretnych odpowiedzi zarządzam cenzurę" - moderator!


Sory za OT, ale normaqnie sie zdenerwirowałem.
Rozumiem niechęć Moniki do podanego Forum, rozumiem niechęć do konkretnych userów.

Nie rozumiem jednak jednego. Chłopaki (sory za określenie) podali przykład dogmatycznego błędu w wykonaniu kapłana, czyli błędu wysokiej rangi. Nie byłem nigdy w podanym kościele i nie uczestniczyłem w nim w Mszy św.
Coś jednak musi w tym być, skoro ponad 20 lat temu wydano odpowiednie Instrukcję na ten temat, znaczy to , że te błędy były robione.
Obecnie okazuje się, że po upływie tylu lat te błędy są powtarzane.

Należy się tylko cieszyć, że są osoby które to wyłapują, bo na podstawie goostafa można stwierdzić, że wierni nie zauważają spraw istotnych...czyli (sory goostaf nie pije do ciebie) zdecydowana większość wiernych nie ma zielonego pojęcia o tym jak powinna wyglądać i brzmieć Liturgia.

Czas więc by to naprawić i skutecznie usunąć "hucpy mszalne".
Wpisywanie fragmentów Ewangelii w tym temacie jest naprawdę nie na miejscu. W taki sposób możemy się bawić do końca świata i przerzucać wszelakimi cytatami obwarowanymi niejednoznacznymi komentarzami.

Kościół wyraźnie się wypowiedział w temacie słów "Moją i waszą ofiarę" nie wolno zmieniać na "Naszą wspólną ofiarę". Tutaj dyskusja jest zakończona i ktokolwiek twierdzi inaczej ten działa wbrew KrK.

Czy takie herezje mają miejsce na wspomnianych wyżej Mszach, tego nie wiem. Wiem tylko, że jeżeli to ma miejsce to powinno być natychmiastowo zgłoszone do władz zwierzchnich i natychmiastowo usunięte.
Tak więc wina leży także po stronie tych którzy o tym donieśli na Forum, a nie donieśli w Kurii.

Obrażanie się moderatora i "straszenie" zamknięciem tematu jest zwykłą dziecinadą i świadczy o braku kompetencji w prowadzeniu tego Forum.


Cz maja 24, 2007 22:58

Dołączył(a): Śr kwi 25, 2007 9:15
Posty: 82
Post 
kto mnie skasował?


Podtrzymuję prośbę o zamieszczenie odpowiednich cytatów z "Listu" rzekomo świadczących przeciw Forum Krzyż. Bez cytatu to i ja mogę twierdzić, że w "AAS" ukazała się drukiem informacja o anatemie na Forum wiara.pl .


Cz maja 24, 2007 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Nieprawda prosze Pana. Pan i Pana kompani manipulują.

Pani Monika75 wypowiedziała swoja opinię o inkryminowanym forum (że jest niewiarygodne) i jest to po prostu jej opinia jako czytelniczki, oparta o jej osąd stylu, tresci i sposobu prowadzenia tegoż forum. Ma prawo po przeczytaniu wyrazic taka opinię, z która kto inny może się po prostu zgadzac lub nie. szczególnie, że watek dotyczy naduzyc liturgicznych, a nie naduzyc na forum (nawet ewntualnych, to przeciez chyba nie liturgia)

Żądanie przez Panów przeprowadzania "uzasadnień" jest po prostu manipulacją: to odwracanie kota ogonem, taka niezbyt uczciwa socjo-technika w quasi-dyskusji.

Natomiast stwierdzenie "w AAS" ukazała się drukiem informacja o anatemie na Forum wiara.pl " stanowi zupełnie odmienną sytuację - jest to nie opinia tylko informacja. Jeżeli jest to informacja nieprawdziwa wtedy mozna ją nazwać - w zalezności od sytuacji - kłamstwem, naduzyciem, plotkarstwem itp. W celu zweryfikowania tej informacji moża poprosic o numer odpowiedni numer AAS .

Jeżeli natomiast stwierdzi Pan, na postawie swojej lektury, że AAS są nudne, niezrozumiałe, czy niewiarygodne - to będzie to po prostu Pana opinia.


Pt maja 25, 2007 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
Monika75 napisał(a):
Przykładów z tamtego forum teraz Ci podawac nie będe, bo nie mam czasu ani ochoty na przeglądanie dzisiątek stron. Poczytaj sobie ten wątek to będziesz miec przykłady - dziwnym trafem ja przy codziennym uczestnictwie we mszach w bazylice Trójcy Świętej nie słysze takich rzeczy jakie Wy spotykacie przychodząc na mszę raz na jakiś czas.
A najgorszy na Waszym forum jest STYL w jakim to wszystko piszecie.
I tym razem to już na tyle.

Zatem ja podam przykład: zestawienie na jednej stronie przedruku artykułu o szkole tańca u dominikanów (czytam uważnie po raz kolejny ten artykuł, i wynika mi z niego że są to warsztaty prowadzone przez świeckch dla świeckich - obok innych wcześniej powstałych warsztatów artystycznych, jak np. teatralny) ze zdjęciem obleśnie wyglądających facetów w mini spódniczkach, pochodz,acego prawdopodobnie z Linz (kto wie dokładnie, cóż tam się dzieje w tym Linz??)
I niech mi ktos powie, że to nie jest manipulacja :)


Pt maja 25, 2007 6:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Cytuj:
U nas tez są spiewający księza- chociazby ksiądz Ceberek..


ooo, :o ksiądz Ceberek w czasie Mszy św. nie spiewa niczego, co nie jest zawarte w rubrykach Mszału, nie skacze po prezbiterium, instrumentem uzywanym w czasie Mszy św. są organy i śpiew organisty, nie udziela Komunii św. stojacym , o handkomunii nie wspomnę, zwraca uwagę wszystkim, ktorzy nie klekaja, kucają, turystów nie umiejacych zachować się w kościele wyprasza, brzydzi sie polityczną poprawnościa . Stawianie ksiedza Ceberka z tym kapłanem jest mocno obraźliwe.


Pt maja 25, 2007 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
Teresse napisał(a):
Jakie konkretne zarzuty macie do księdza Marcelo??


Kapłan odprawiający Mszę świętą ma być ikoną Chrystusa, a nie showmanem.

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Pt maja 25, 2007 8:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 25, 2007 7:47
Posty: 42
Post 
Wracając do tematu. Takie przeinaczenia tekstu Mszy zdarzają się czasem w mojej parafii:

"Módlcie się aby naszą wspólną Ofiarę przyjął Bóg Ojciec wszechmogący"

"Trwajcie w pokoju Chrystusa" (związek z łacińskim "Ite, Missa est" żaden)

"Wyznaję Bogu Wszechmogącemu i wam bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem..."

Ale tak trochę mi głupio na własnych duszpasterzy donosić... choć przepisy w tej sprawie są jasne http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/33/4d.htm


Pt maja 25, 2007 10:05
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
nie udziela Komunii św. stojacym , o handkomunii nie wspomnę,


Hmm..na taką formę komunii zgodził się Ojciec Święty...Co więc w tym złego złego ??

Cytuj:
turystów nie umiejacych zachować się w kościele wyprasza,


A tamtem ksiądz nie??

Według mnie showmenem mozna nazwać w pewnym sensie nawet JP II- który opowiadal dowcipy i łamał konwencje...

Ja w swojej opinii o księdzu Marcelo opieram sie na tym, co napisal PORYS, jesli macie więcej informacji- to wklejcie...

Szczerze mówiąc na msze, na której leja z wiadra chodziłabym codziennie :D


Pt maja 25, 2007 10:23

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Nie przesadzajmy
Nie przesadzajmy,
Ja osobiście nie widzę nic złego w tym, że ksiądz próbuje zainteresować Mszą.
Coraz więcej ludzi odchodzi z Kościoła. Kapłan, który potrafi zainteresowac tym, co mówi i tym, w jaki sposób odprawia Mszę, przyciąga ludzi do Kościoła. Przyciąga głównie Młodych. A czyż nie Oni są Fundamentem Kościoła?


Pt maja 25, 2007 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL