Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona
 nadużycia liturgiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 06, 2007 8:24
Posty: 126
Post 
Można prosić o jakieś szczegóły co do tego omówionego świadectwa? Na stronie Listu nic nie znalazłem.
Poza tym blog www.breviarium.blogspot.com nie jest "nasz" tylko kilku osób, podobnie forum . Może jakieś szczegóły - co konkretnie jest nieprawdziwe?


Cz maja 24, 2007 1:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
Monika75 napisał(a):
m_q napisał(a):
Monika75 napisał(a):
A świadectwa z forum krzyż są akurat mało wiarygodne.


Jakiś przykład na potwierdzenie tej tezy się znajdzie, czy pozostaniemy na poziomie oszczerstwa?


Wystarczy poczytać tego Waszego bloga, forum i to co tam piszecie, a zwłaszcza to JAK piszecie. Większość tekstów w dość obraźliwym tonie. Akurat dominikanów znam z autopsji, więc wiem ile prawdy jest w Waszych wypowiedziach. Inne Wasze "swiadectwo" jest szczegółowo omówione w najnopwszym numerze "Listu".
I to koniec dyskusji w tym temacie.


A mogę prosić o szczegóły? Listu regularnie nie kupuję, a nie mam czasu by jechać do Empiku.

BTW - blog nie jest nasz, tylko dwóch naszych kolegów. A forum - jak to forum, piszą różni ludzie. Nawet paru neonów, z którymi zazwyczaj się nie zgadzamy, a którym nikt z tego powodu nie drutuje gęby.

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 7:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
Monika75 napisał(a):
Wystarczy poczytać tego Waszego bloga, forum i to co tam piszecie, a zwłaszcza to JAK piszecie. Większość tekstów w dość obraźliwym tonie. Akurat dominikanów znam z autopsji, więc wiem ile prawdy jest w Waszych wypowiedziach. Inne Wasze "swiadectwo" jest szczegółowo omówione w najnopwszym numerze "Listu".
I to koniec dyskusji w tym temacie.


O nie, Panno Moniko75 - tak łatwo sie Panna nie wykpi.

Skoro Panna powiedziała "a" to poproszę o "b" - czyli CYTAT dowodzący kłamstwa.

Czy mówiąc "Akurat dominikanów znam z autopsji, więc wiem ile prawdy jest w Waszych wypowiedziach" - zarzuca mi Panna kłamstwo?

I co, odpowie Panna, czy jak zwykle zrobi "Delete" i zamknie temat?

=======

Panie Piotrze1, pozwoli Pan, że odpowiem trochę później.

_________________
Contra negantem principia non est disputandum


Cz maja 24, 2007 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
P.S. Uwaga natury ogólnej - ten wątek ma role edukacyjną i ostrzegawcza.

Ostrzega, gdzie prowadzi nieumiarkowane folgowanie wygodnictwu, pogoni za dziwactwami i unowoczesnianiu.

Uczy, co jest nie tak w opisywanych przypadkach:
Cytuj:
Cytuj:
m_q napisał:
"Módlcie sie, aby naszą wspólną ofiarę"


:o Jestem w szoku. Nie wiedziałem że taka formułka jest błędna. Słyszałem ją tyle razy że brzmi mi zupełnie naturalnie.


Może dzięki rosnącej świadomości niegodne (czyli z nadużyciami liturgicznymi różnego kalibru) odprawianie Mszy przestanie być "zupełnie naturalne".

_________________
Contra negantem principia non est disputandum


Cz maja 24, 2007 9:18
Zobacz profil
Post 
m_q napisał(a):
I co, odpowie Panna, czy jak zwykle zrobi "Delete" i zamknie temat?


Masz rację - usilnie dązycie do tego żeby temat został zamknięty (chociaż ja w tej chwili nie rozmawiam z Tobą z pozycji moderatora, ale z pozycji zwykłego uczestnika forum). Niestety każda "dyskusja" w Waszym wydaniu zmierza do jednego - do wywołania kłótni, a w efekcie tego do zamknięcia watku.

Przykładów z tamtego forum teraz Ci podawac nie będe, bo nie mam czasu ani ochoty na przeglądanie dzisiątek stron. Poczytaj sobie ten wątek to będziesz miec przykłady - dziwnym trafem ja przy codziennym uczestnictwie we mszach w bazylice Trójcy Świętej nie słysze takich rzeczy jakie Wy spotykacie przychodząc na mszę raz na jakiś czas.
A najgorszy na Waszym forum jest STYL w jakim to wszystko piszecie.
I tym razem to już na tyle.


Cz maja 24, 2007 9:46

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
Monika75 napisał(a):
Masz rację - usilnie dązycie do tego żeby temat został zamknięty


Przypominam, że obiecałaś mi na PW, że będę mógł założyć jeden wątek o nadużyciach, i że go nie zamkniesz.

Ja się stosuję do umowy - nie wrzucam tekstów o nadużyciach nigdzie indziej.

Oczekuję tego samego z drogiej strony.

Chciałbym też zauważyć, że oprócz zamykania wątku są inne sposoby dyscyplinowania użytkowników dyskusji.

I kolejna uwaga: kolega m_q ma rację. Skoro stawiasz zarzuty, to powinnaś je udowodnić.

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 10:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
Czy przypadkiem reguły dyskusji nie mówią, ze to zarzut rzucony publicznie powinien być udokumentowany? I że to nie obrzucony błote ma dowodzić, że nie jest wielbłądem?

Nie wymagam kwerendy po FK i KNO, ale jak się powołuje na jakieś źródło (w tym wypadku "List") to wypadałoby choć streścić swoimi słowami, o co chodzi i podać namiary (nie musi byc linku - wystarczy nr i tytuł artykułu lub strona).

_________________
Contra negantem principia non est disputandum


Cz maja 24, 2007 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 23, 2006 12:06
Posty: 51
Post 
Wystarczy poczytać tego Waszego bloga, forum i to co tam piszecie, a zwłaszcza to JAK piszecie. Większość tekstów w dość obraźliwym tonie. Akurat dominikanów znam z autopsji, więc wiem ile prawdy jest w Waszych wypowiedziach. Inne Wasze "swiadectwo" jest szczegółowo omówione w najnopwszym numerze "Listu".

Ks. J. Twardowski mawiał: "ogólniki są nieprawdziwe". Jednym postem obraziła Pani wszystkich użytkowników innego forum.

Poza tym prawda przeciwstawna kłamstwu ma wartość moralną. Prawda jest wyrazem dostrzegania poszczególnego człowieka jako osoby, jest wyrazem szacunku do człowieka.


Cz maja 24, 2007 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 28, 2003 12:04
Posty: 12
Post 
Postawa Moniki75 - przypomina mi postawę pewnej Pani, która próbowała mi udowdnić, że w Polsce prześladuje się Żydów. Gdy ja poprosiłem ją aby podała jakiś tego przykład ona odpowiedziała: "no co Pan - nie czyta Pan gazet?. Nie widzi Pan co się w Polsce dzieje?".
Moniko - b. prosimy o konkrety - inaczej stacisz twarz.


Cz maja 24, 2007 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Wypowiedzi w tym watku sa coraz bardziej zalosne. Metoda przyjeta przez was to jak napisalalm wczesniej, szukanie sensacji z zajadla pasja, kasanie w rzekomej trosce o swietosc, a w rzeczywistosci to zwykly atak na osobe, ktora osmiela sie wam przeciwstawic.
Cytuj:
Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: "Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz maja 24, 2007 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
pedziwiatr napisał(a):
Wypowiedzi w tym watku sa coraz bardziej zalosne. Metoda przyjeta przez was to jak napisalalm wczesniej, szukanie sensacji z zajadla pasja, kasanie w rzekomej trosce o swietosc, a w rzeczywistosci to zwykly atak na osobe, ktora osmiela sie wam przeciwstawic.


Akurat w tym wątku to kol. Monika oczerniła hurtem członków innego forum dyskusyjnego, oraz zarzuciła bez dowodu kłamstwo koledze m_q i innym.

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 17:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 28, 2003 12:04
Posty: 12
Post 
pędziwiatrze o co Ci chodzi - Monika oczerniła forumowiczów forum.krzyz.org.pl - podała jako argument jakiś wyimaginowany art. z Listu - a Ty tu jakiś zupełnie nie odpowiadajacą tematowi Sigle wklejasz.
Pamiętaj - Pismo Święte jest bronią obosieczną.


Cz maja 24, 2007 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
To nie kol. Monika szuka sensacji w internecie i wkleja zdjecia z wlasnymi komentarzami: "Boze, dziekuje Ci, ze nie jestem jak ten tam ... posoborowiec".

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz maja 24, 2007 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
pedziwiatr napisał(a):
To nie kol. Monika szuka sensacji w internecie i wkleja zdjecia z wlasnymi komentarzami: "Boze, dziekuje Ci, ze nie jestem jak ten tam ... posoborowiec".


Moralność tubylca z forum wiara:

Trads wklejać fotka - BE
Tubylec oczerniać tradsa - CACY!!

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 19:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:26
Posty: 627
Post 
A w ogóle tradsi głupi są. Postępowo jest fajniej. W parafii Chrystusa Króla w Linz jest na przykład tak ładna pani:

Obrazek

które się za księdza przebiera i mszę pomaga odprawiać:

Obrazek

A dla porównania, taka msza u tradycjonalistów, to nie dość że smutna i dziwnym języku, to jeszcze sami faceci... W sumie przyjemniej popatrzeć na ładną kobiecą buzię niż na plecy faceta.

Obrazek

_________________
zrób to sam katolicy.net haft krzyżykowy


Cz maja 24, 2007 19:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 327 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL