Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Czy chodzicie codziennie na Mszę św.? 

Czy chodzisz codziennie na Mszę św.?
tak 14%  14%  [ 21 ]
nie 55%  55%  [ 81 ]
gdy nie ma przeszkód, to codziennie 23%  23%  [ 34 ]
w ogóle nie uczestniczę w Mszy Św. 7%  7%  [ 11 ]
Liczba głosów : 147

 Czy chodzicie codziennie na Mszę św.? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 19:32
Posty: 1
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Czy nie jest tak, że nie powinno się potępiać tych którzy nie chodzą codziennie, każdy ma inne powołanie


Pt lis 18, 2011 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Chyba nie ma tu mowy o potępieniu. Podziwiam i gratuluję. Sama mogę dodatkowo być na MszySw najwyżej raz, czasem dwa w tygodniu. Nie ukrywam przeszkodą jest też moje lenistwo. Trzeba by bardzo rano wstać. Ale gdyby była Msza św o ósmej, mogłabym potem prosto jechać do pracy, bo pracuję najczęściej od dziewiątej. Pozdrawiam


Pt lis 18, 2011 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
ja pisałam kiedyś że rzadko chodzę poza niedzielą. To się trochę zmieniło. Dzieci mi podrosły, i np teraz w adwencie udawało nam się być min 2 razy w tygodniu na roratach :)

_________________
Ania


Cz gru 22, 2011 21:33
Zobacz profil
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
w pewnym momencie zaczynasz odczuwać coś takiego jak głód Boga i choćby się waliło i paliło musisz iść . :tancze:


Pt sie 03, 2012 19:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
trup napisał(a):
w pewnym momencie zaczynasz odczuwać coś takiego jak głód Boga i choćby się waliło i paliło musisz iść . :tancze:


Taaaa.. dokładnie :P

Trzeba sobie postanowic że Msza święta to najważniejszy czas w ciągu dnia. I tak jak czasami cały plan naszego dnia zależy od jakiegoś spotkania czy zakupów, to tak każdy plan dnia powinien byc uzależniony od Eucharystii. Wtedy się na nią znajdzie czas ;)


So sie 04, 2012 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Kiedy uczęszczałam do szkoły średniej miałam blisko kościół więc każdego dnia przed lekcjami o godzinie siódmej szłam na Mszę św. Teraz gdy wakacje kościół mam trochę daleko, ale w każdą niedzielę i święto w nim jestem. Po wakacjach, gdy już pójdę na studia to też będę starała się chodzić jak najczęściej.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So sie 04, 2012 20:59
Zobacz profil
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
mikołaj2009
Cytuj:
Taaaa.. dokładnie

?????
nic nie musisz postanawiać - bo wiara to nie przymus , nie chodzi o żadne plany ani inne jakies tam .idziesz bo czujesz że musisz a to jest co innego od postanowienia (bo z tych postanowień to w zasadzie nigdy nic dobrego nie wychodzi).musisz bo czujesz głód Boga .
iwona 19
Cytuj:
Po wakacjach, gdy już pójdę na studia to też będę starała się chodzić jak najczęściej.

piękne to , ale nie postanawiaj bo nigdy nie wiadomo co człowieka czeka w nastepnym ułamku sekundy .Bogu nie zależy na tym abyśmy chodzili codziennie czy nawet raz w tygodniu do kościoła aby oddać mu chwałę - to chodzenie to jest dla naszego duchowego wzrostu .bo w dzisiejszym medialnym szumie kościół jako budynek jest stosunkowo cichym miejsce w którym możemy próbowac przychamować swoje bieganie za codziennością i może wtedy usłyszymy Boga . może za którymś z kolei razem ta przyjmowana Hostia do nas przemówi głodem i pragnieniem Boga. :spoko:


N sie 05, 2012 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Z tym, że chodzenie do Kościoła przyczynia się do naszego duchowego wzrostu to się zgodzę. Nie zgodziłabym się jednak z tym, że Bogu nie zależy na tym, abyśmy do kościoła przychodzili. Przecież każda modlitwa oraz każdy przyjęty (godnie) sakrament jest oznaką naszej osobistej pamięci o Bogu, szacunku i miłości do Niego, jak również przyczynia się do naszego zbawienia.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N sie 05, 2012 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Teraz przez długi czas mnie nie będzie. Będę na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszam jutro rano z Łowicza. Oczywiście w Mszach św. uczestniczyć będę. Obiecuję również, że będę pamiętała o was w moich modlitwach. Pozdrawiam.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N sie 05, 2012 21:12
Zobacz profil
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
proszę mojergo anioła aby wspomagał cię moją modlitwą w drodze . :)


Pn sie 06, 2012 6:29

Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 12:02
Posty: 2
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
co do samego pytania w temacie, to nie. nie chodzę i nigdy nie chodziłem codziennie do kościoła. co gorsza, ostatni miesiąc i różne awersje do księży sprawiły, że chodzę tylko w niedziele. niestety nie potrafię tego w sobie przemóc, ale prawda jest taka, że kiedyś jak czytałem różne tekst na portalach w necie nt. księży - tego jak wszyscy ich krytykowali, to ich broniłem. teraz już nie, bo sam się kilkakrotnie zawiodłem i już mi "przeszło" stawanie w ich obronie. krytykować ich nie krytykuje, bo napisane jest - nie sądźcie, abyście nie byli... ale bronić ich też już nie będę, bo widzę, że w KK bardzo źle się dzieje i nawet jak już idę na mszę, to posłuchać słowa bożego i ewangelii. kazanie? nie, dziękuję - nie słucham tego zbyt uważnie.

_________________
Alstal - Hale stalowe


Pn sie 13, 2012 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
Trup dzięki, już wróciłam.

Maciejas najważniejsze jest to, że choć w niedzielę na Mszy jesteś.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr sie 15, 2012 16:45
Zobacz profil
Post Re: Czy chodzicie codziennie na Mszę św.?
maciejas napisał(a):
co do samego pytania w temacie, to nie. nie chodzę i nigdy nie chodziłem codziennie do kościoła. co gorsza, ostatni miesiąc i różne awersje do księży sprawiły, że chodzę tylko w niedziele. niestety nie potrafię tego w sobie przemóc, ale prawda jest taka, że kiedyś jak czytałem różne tekst na portalach w necie nt. księży - tego jak wszyscy ich krytykowali, to ich broniłem. teraz już nie, bo sam się kilkakrotnie zawiodłem i już mi "przeszło" stawanie w ich obronie. krytykować ich nie krytykuje, bo napisane jest - nie sądźcie, abyście nie byli... ale bronić ich też już nie będę, bo widzę, że w KK bardzo źle się dzieje i nawet jak już idę na mszę, to posłuchać słowa bożego i ewangelii. kazanie? nie, dziękuję - nie słucham tego zbyt uważnie.



Ale do Kościoła chodzi się dla Boga a nie dla księdza . Ja znam dużo kapłanów co święci nie są ale kazania mają super i zawsze coś dla siebie z tego wyciągnę


Pn lis 12, 2012 15:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL