Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 16:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Droga krzyżowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post Droga krzyżowa
Temat ten powstał po to aby przybliżyć w jaki sposób obchodzona jest w waszych parafiach Droga krzyżowa. Jeśli jest to dla młodzieży.

Na początek może ja zacznę:)

Droga krzyżowa dla młodzieży rozpoczyna się o godzinie 20. W ubiegłych latach na ekranie były wyświetlane zdjęcia męki Pana Jezusa. Jednakże były one drukowane drukarką atramentową to stały się niewyraźne. W tym roku było bez.
Gdy zbliża się godzina rozpoczęcia w kościele gaszone są światła, z wyjątkiem czterech zacheuszek aby było cokolwiek widać.
Ołtarz przedstawia miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa. Są skierowane właśnie na ten ołtarz z przodu dwie lampki niebieska i czerwona, z tyłu biała.
Schola śpiewa co 2 albo 3 stacje jakąś pieśń, a poszczególne stacje czyta ksiądz. Po odśpiewaniu 3 razy któryś za nas jest komunia i potem rozesłanie do domu. Zwykle całość trwa od 1 do 1.5


So lut 28, 2009 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post 
zapomniałem dodać że podczas czytania stacji w tle puszczana jest muzyki z pasji albo jakieś inne takie spokojne nutki :-D


N mar 01, 2009 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 16:51
Posty: 35
Post 
u nas nie ma dla mlodzezy,tylko dla dzieci i ogółu wiernych
przy kazdej stacji czyta ktos rozwazanie,ktos z jakiejs grupy modlitewnej albo ksiadz

_________________
Zycie to chwila,ja tą chwilą chcę się cieszyc "


Wt mar 10, 2009 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post 
co to ludzie u was nie ma dróg krzyżowych ?? tylko klaudiakp się pofatygowała


Pt mar 27, 2009 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
A są owszem :D W każdy piątek Wielkiego Postu o 19:30; za każdym razem inne rozważania i inna dekoracja postna (która daje sporo do myślenia). Nie chodzi się z krzyżem po kościele a uwagę ludzi przykuwa krzyż z dekoracji. W tle puszczana jest spokojna muzyka. Światła na kościele (poza tymi na dekorację) są zawsze wygaszone.

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


So mar 28, 2009 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post 
Poniekąd moja wypowiedź kwalifikuje się do tematu Drogi krzyżowej. Od czasu do czasu "urządzam" sobie ją w domu. Zaczynam od lektury Pisma Świętego. Czasami czytam również fragmenty wizji Anny Katarzyny Emmerich. Odmawiam Litanię do Serca pana Jezusa oraz do Jego Świętej Krwi. Od niedawna codziennie odmawiam też tajemnicę szczęścia. Około północy podpinam do komputera słuchawki, siadam na łóżku i krocze z Jezusem w jego męce oglądając "Pasję".
Dla mnie męka Pana jest najbardziej inspirującym wydarzeniem w całym planie zbawienia ludzkości. Czasem kręci mi się łezka w oku, ale zawsze podziwiam męstwo i odwagę Chrystusa. Uwielbiam przypominać sobie to Pańskie poświęcenie, gdyż ukazuje ono miłość, jaką jesteśmy obdażeni z góry.


N paź 11, 2009 23:03
Zobacz profil
Post Re: Droga krzyżowa
Dziwna parafia. Młodzi inwalidzi? Nie mogą chodzić od krzyżyka do krzyżyka? Trzeba im obrazki wyświetlać?


N lis 29, 2009 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 12:00
Posty: 37
Post Re: Droga krzyżowa
Mysmy w tym 2009 roku w wielkim poście zrobili sobie taką naszą droge krzyżową czytalismy jakis fragmencik do danej stacji potem przy każdej stacji kady co chciał mógł cos powiedzieć i po kazdej ze stacji spiewalismy jakąs pieśń. Krzyż i świece nosilismy my sami. Bardzo ladnie to wyglądalo i tyle lez ze wzruszenia, smutku, żalu, radości wypływało. Na tej drodze Krzyżowej byliśmy tylko my :)

_________________
adzia1989


Wt gru 29, 2009 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 20:54
Posty: 3
Post Re: Droga krzyżowa
W mojej parafii teraz jest Droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych o tej samej godzinie. Kiedyś tak było, że każda kategoria wiekowa miała w inny dzień na inną godzinę.
Jeśli chodzi o przebieg nabożeństwa to dzieci wraz z rodzica idą po stacjach wraz z ministrantami, a ksiądz albo zostaje przy ambonce lub idzie z nimi.
Najlepsza jest Droga krzyżowa ulicami miasta, gdzie uczestnicy w niej biskup diecezjalny :D


Pn mar 08, 2010 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Droga krzyżowa
u mnie droga krzyżowa..co piątek o godzinie 15stej (wiec nie ma szans na udział dzieci) później ks nie zrobi..bo wierni nie przyjdą-w środy droga krzyżowa wspólna dla katolików i anglikanów.w kościele anglikańskim...czytania rozważań (stacji)..bez śpiewu..bez podchodzenia do stacji


Pn mar 08, 2010 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Droga krzyżowa
Pytanie tak przy okazji - czy ktoś zna albo słyszał o przepisie, z którego by wynikało, że nabożeństwu takiemu w kościele NIE MOŻE przewodniczyć świecki :?:

Zwykła droga krzyżowa, w sensie rozważań, modlitwy (oczywiście bez Komunii i błogosławieństwa).

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr mar 10, 2010 10:58
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Droga krzyżowa
Nie ma takiego przepisu, bo świecki może Drodze Krzyżowej przewodniczyć.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr mar 10, 2010 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Droga krzyżowa
U mnie Droga Krzyżowa - codziennie prócz niedziel, po Mszy o 8.30. W piątki dla dzieci o 17.00, dla dorosłych zaraz po Mszy wieczornej o 18.00, dla młodzieży o 19.30.

Na młodzieżowej gaszą światło, a co więcej, to nie wiem, bo idę do domu :)

_________________
Dominik Jan Domin


Cz mar 11, 2010 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Droga krzyżowa
Codziennie, cały rok?

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt mar 12, 2010 11:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Droga krzyżowa
Codziennie w Wielkim Poście.

Aha, już wiem, co jest na młodzieżowej: To samo co na dorosłej (przynajmniej tak było wczoraj). Tylko światło jest zgaszone.

_________________
Dominik Jan Domin


So mar 13, 2010 13:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL