Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Rezurekcja 
Autor Wiadomość
Post Re: Rezurekcja
Witam uprzejmie. Z tego, co widzę, na dzień dzisiejszy przewidziana jest Ewangelia o dwóch uczniach, biegnących/idących do grobu. Uczestniczyłem dziś w jednym kościele w Rezurekcji i była Ewangelia, w której początek był, tak mi się wydaje, identyczny tudzież podobny do tego z Wigilii Paschalnej, a dalej było coś o tym, że, chyba żołnierzom dano pieniądze, aby rozgłaszali, że uczniowie Chrystusa wykradli jego ciało z grobu. Czy na dziś możliwe są 2 Ewangelie?


N kwi 24, 2011 18:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Re: Rezurekcja
Dziejsze czytania to:

Pierwsze czytanie: Dz 10,34a.37-43
Psalm: Ps 118
Drugie czytanie: Kol 3, 1-4
Ewangelia: J 20,1-9

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


N kwi 24, 2011 19:47
Zobacz profil
Post Re: Rezurekcja
Jak wobec tego rozumieć fakt, że odczytano inną Ewangelię?


N kwi 24, 2011 21:31
Post Re: Rezurekcja
Najprawdopodobniej tą dzisiejszą, tj. z Poniedziałku Wielkanocnego?


Pn kwi 25, 2011 9:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Re: Rezurekcja
Widocznie czytający pomylił się.

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


Pn kwi 25, 2011 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 17:35
Posty: 27
Post Re: Rezurekcja
Skoro już jest ten wątek to zapytam: Jak zapatrujecie się na pokaz fajerweków w trackie procesji rezurekcyjnej w nocy? Proboszcz pozwolenie z Urzędu Miasta i od policji dostał.. mnie się to jednak trochę kłóci z tym co się właśnie dokonywało, z tym, że na przedzie idzie sam Zmartwychwstały a cała procesja patrzy w niebo na wyrzucane przez LSO fajerwerki...a może się mylę, może owe fajerweki miały wyrażać radość ze Zmartwychwstania? Co sądzidzie o takim "znaku liturgicznym"?

Swoją drogą wielki plus dla mojego Proboszcza za zachęcanie do zabrania na Liturgię Paschalną dzieci. Niesamowita Liturgia trwajaca prawie 5 godzin a na podłodze w kościele karimaty i pełno przedszkolaków, całe rodziny.... dwie katechezy między czytaniami specjalnie dla dzieci....jedne spały inne chodziły, jeszcze inne "przeszkadzały" ale jednak Paschę na której jest pełno dzieci przeżywa się jakos inaczej, sama miałam wątpliwości czy córki zabierać, zabrałam i to byla dobra decyzja.


Wt kwi 26, 2011 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Rezurekcja
Fajnie:) U nas było klasycznie, aczkolwiek bardzo bardzo pięknie, tłum maluchów przed samym ołtarzem dostał w łapki paschaliki, zapalane od paschału, te pyszczki przejęte czekające na Światło.. :) A potem przepiękny śpiew, podkłady śpiewane do recytacji :) Super, dawno nie byłam na tak pięknych obrzędach. My też bylismy wszyscy, łacznie z moim czterolatkiem który zasnąl w połowie:)

_________________
Ania


Wt kwi 26, 2011 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2011 8:43
Posty: 4
Lokalizacja: Bieruń, Śląskie
Post Re: Rezurekcja
Jestem ministrantem od 6 lat i wiem, że nie trzeba.


Pn wrz 12, 2011 10:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL