Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 rocznica zmartwychwstania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:43
Posty: 2
Post rocznica zmartwychwstania?
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Chciałabym rozwiać moje wątpliwości dotyczące Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, a raczej tego co tak naprawdę obchodzimy pod tą nazwą. Rocznicę Jego śmierci i zmartwychwstania, czy On faktycznie umiera i zmartwychwstaje w tym dniu?
Z tego co się orientuję to w każdej Mszy Świętej przeżywamy Jego śmierć i zmartwychwstanie, więc chyba szczególnie w tym czasie.
Nie ogarniam tego, bo rocznicę śmierci to przezywają świadkowie Jehowy(przynajmniej tego dowiedziałam się w google;-p ) u nas się więc to po prostu ładniej nazywa i dodane jest zmartwychwstanie? Jak to jest?
Proszę o pomoc w odnalezieniu prawdy, bo pojawił mi się taki w głowie nieład.
Pozdrawiam i dziękuję! :-)


N kwi 24, 2011 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: rocznica zmartwychwstania?
Eucharystia jest UOBECNIENIEM i AKTUALIZACJĄ poprzez znaki sakramentalne jedynej Ofiary Chrystusa na Krzyżu. Tak to określa katechizm wyciągając wnioski ze Słowa Bożego. W praktyce oznacza to, że my podczas Mszy Świętej uczestniczymy w Ostatniej Wieczerzy i spożywamy Ciało Chrystusa na takich samych zasadach, jak doświadczali tego apostołowie. Również poprzez naszą wiarę w prawdziwość tych znaków sakramentalnych mamy już dziś dostęp do łaski, czyli wszystkich darów dawanych przez Boga i zasług wysłużonych przez Chrystusa na krzyżu.

Dzięki Mszy Świętej wydarzenia Golgoty i Zmartwychwstania są aktualne także dziś, tak jakby się dziś wydarzyły. Dlatego też Eucharystia nie jest tylko pamiątką, a Męka Chrystusa tylko historycznym wydarzeniem.


N kwi 24, 2011 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: rocznica zmartwychwstania?
Tak jak napisał Meritius i jest w tym coś pięknego że tak naprawdę dane jest każdemu człowiekowi szansa w pewnym sensie bycia tam z Jezusem w każde chwili. Choć żyjemy dziś, Bóg jest z nami a my z Nim tak jak apostolowie 2000 lat temu. Jednak skoro On obiecał że będzie z nami, to nie powinno to nikogo dziwić.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 24, 2011 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:43
Posty: 2
Post Re: rocznica zmartwychwstania?
No właśnie tak mi się wydawało, że ksiądz troszeczkę herezji naopowiadał mówiąc o tym, żeby pamiętać o rocznicy śmierci Chrystusa. Dziękuję za rozwianie wątpliwości!


Pt kwi 29, 2011 20:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL