Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 msza św polowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 19:51
Posty: 3
Post msza św polowa
Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu doklejam ten temat, ale zależy mi na opinii ludzi,którzy się trochę znają. Na terenie mojej parafii ma odbyc się rekonstrukcja historycznych walk. Z racji tego ma byc celebrowana msza św. polowa z udziałem duchonych prawosławnych i ewangelickich. Powiedzcie mi czy organizatorzy muszą zgłosci chęc organizacji takiej mszy do miejscowego proboszcza i powiedziecie mi w ogóle po krótce jak się zabrac do organizacji takiej mszy. Pozdrawiam.


Pn maja 02, 2011 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 19:51
Posty: 3
Post Re: msza św polowa
może się źle wyraziłem...katolickim kapelanom mają towarzyszyc duchowni innych wyznań


Pn maja 02, 2011 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 16:30
Posty: 418
Post Re: msza św polowa
Nie ma takiej opcji jak "celebrowanie Mszy św." z duchownymi innych wyznań. Można odprawic nabożeństwo jakieś wspólne - no, Ojcze nasz odmówic. Ale nie Mszę św. (kan. 908 - Katolickim kapłanom jest zabronione koncelebrowanie Eucharystii z kapłanami lub szafarzami kościołów lub wspólnot kościelnych nie mających pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim).
Sprawa druga. Pytanie, czy ta Msza polowa spełnia wymóg konieczności, opisany w kan. 932 § 1. (Eucharystię należy sprawować w miejscu świętym, chyba że w poszczególnym wypadku czego innego domaga się konieczność; w takim wypadku Eucharystia winna być sprawowana w odpowiednim miejscu).


Pn maja 02, 2011 20:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 19:51
Posty: 3
Post Re: msza św polowa
no ok. ale czy takie nabożeństwo też wymaga zgody miejscowego proboszcza?


Wt maja 03, 2011 9:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL