Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 co myślicie o churchingu ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 08, 2007 17:06
Posty: 87
Post co myślicie o churchingu ?
Churching to termin wymyślony bodajże przez Szymona Hołownię albo tylko przez nego rozpropagowany. Polega on na tym że nie chodzi sie do swojej parafiii na liturgię niedzielnej Eucharystii ale chodzi się do innych parafii
czasem jeździ do innych parafii. Wszystko aby znaleźć najlepiej i najbardziej odpowiadajacą liturgię. Ja od pewnego czasu mam takie postanowienie aby przynajmniej gdy jest lato. Jeździć każedej niedzieli do innego kościoła na rowerze a chcę wybierać te kościoły o których mogę przypuszczać żeliturgia będzie sprwowana z największą starannością. A utwierdziłem sie w tym po osttatniej Mszy gdy uczestniczylem 3 maja a ktora była sprawowana przez starzego księdza który pomaga w naszej parafii a który ma tak fatalną dykcję że można było zrozumieć co najwyżej jedna czwartą z modlitw eucharystycznych. Również kazanie było niewiadomo o czym i oczywiście można było zrozumieć najwyzej jedna zcwartą z tego co mówił powiedzialem sobie dość mogę zz racji mojej pracy być tylko raz w tygodniu na mszy i chcę aby byla jak najlepiej sprawowana i przeżyta przeze mnie. Więc widze ratunek w churchingu.


So maja 05, 2012 16:37
Zobacz profil
Post Re: co myślicie o churchingu ?
viewtopic.php?f=27&t=28824&hilit=churching
Temat: Churching czyli chodzenie od kościoła do kościoła


So maja 05, 2012 16:40
Post Re: co myślicie o churchingu ?
Praktykowałam. Skończyłam, gdy obok mojego bloku powstała nowa, fajna parafia :)


So maja 05, 2012 16:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL