Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Cena za Mszę Św. 
Autor Wiadomość
Post Re: Cena za Mszę Św.
Cytuj:
Moja Mama ostatnio była w Częstochowie i zamówiła Mszę Św., dała 30 zł a inni dawali nawet 20 zł podobno tam jest co łaska naprawdę. Msza będzie za dwa tygodnie.


No tak, ale tam w letnich miesiącach przewija się wielokrotnie więcej wiernych niż w ciagu całego roku w niejednej parafii (w przypadku parafii wiejskich to może i w ciagu dziesieciolecia).
Hurtowo zawsze jest taniej :D

Trzeba tez troche rozsądku tak po jednej jak i po drugiej stronie


Pt wrz 14, 2012 17:44

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Cena za Mszę Św.
niki napisał(a):
Moja Mama ostatnio była w Częstochowie i zamówiła Mszę Św., dała 30 zł a inni dawali nawet 20 zł podobno tam jest co łaska naprawdę. Msza będzie za dwa tygodnie.

A moja mama była w lipcu w Licheniu i dała 10 zł za msze św. i ksiądz jeszcze pocałował ja w rękę.


So wrz 15, 2012 16:49
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Cena za Mszę Św.
Uważam za nieprzyzwoite rozpowszechnianie legend, a zwłaszcza fałszywych legend o ogromnych kwotach za Msze Święte. Jest XXI wiek, kościołów jest mnóstwo, księży jeszcze więcej i Mszę Świętą można zamówić tam, gdzie jest, naszym zdaniem taniej i stać nas.

A nie rozpisywać głupoty po forach.
Ósme Przykazanie aż się kłania.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 15, 2012 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Cena za Mszę Św.
boguśkuszyński napisał(a):
niki napisał(a):
Moja Mama ostatnio była w Częstochowie i zamówiła Mszę Św., dała 30 zł a inni dawali nawet 20 zł podobno tam jest co łaska naprawdę. Msza będzie za dwa tygodnie.

A moja mama była w lipcu w Licheniu i dała 10 zł za msze św. i ksiądz jeszcze pocałował ja w rękę.

Mój wujek w Hamburgu dał 1 euro i ksiądz katolicki odprawił aż 2 msze święte.

_________________
*****


N wrz 16, 2012 3:06
Zobacz profil
Post Re: Cena za Mszę Św.
Cytuj:
Mój wujek w Hamburgu dał 1 euro i ksiądz katolicki odprawił aż 2 msze święte.


No tak...tylko, że Hamburg to Niemcy, a tam Kościół jest finansowany z podatku, a nie z ofiar.

Tak więc sytuacja nieadekwatna do omawianej.


N wrz 16, 2012 10:43

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 15:17
Posty: 45
Post Re: Cena za Mszę Św.
To prawda że w Częstochowie " co łaska" za Mszę Świętą bo po prostu inni wierzący na pewno nie tam żałują "ofiar"


N wrz 16, 2012 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Cena za Mszę Św.
U nas daje się otwarcie bez koperty zwykle 50 zł, ale często widzę ludzie dają po 100. Po prostu kładzie się na notesie księdza. Za to nigdy nie ma wołania- dajcie parafianie na to czy tamto . Po prostu jest informacja np jest jak widzicie z ofiar założony nowy witraż. Częste są Msze św za parafian, w inencji mosób odwiedzanych w I piątki itp.Pozdrawiam


Pn wrz 17, 2012 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: CU nas daje się otwarcie bez koperty zwykle 5ena za Mszę
U nas daje się zwykle 250 zł, ale często widzę ludzie dają po 300 PLN i jest to normą.


Pt wrz 21, 2012 3:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Cena za Mszę Św.
a ode mnie ksiądz ostatnio nic nie przyjąl :oops: Uparł się skubany i koniec. Powiedział że zawsze może na nas liczyć w wielu sprawach i chociaż tyle może zrobić. A mszę nam dołożyl jako drugą intencję w niedzielę w samą rocznicę śmierci teścia..... pomimo że były już oczywiście wszytkie niedzielne zajęte. Mam zamiar złożyć coś anonimowo na remont w kościele bo własnie modernizują ogrzewanie a to napewno duży koszt, może chociaż tak przyjmie....

_________________
Ania


Pt paź 05, 2012 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Cena za Mszę Św.
[quote="Alus
Mnie w ubiegłym roku tak paskudnie potraktował ksiądz przyjmujący intencje Mszy św. na cały rok, że po przyjściu do domu musiałam zażyć tabletkę uspakajającą.
A intencje na rok bieżący zamawiał mąż.
Prawdopodobnie w kolejne lata też nie pójdę zamawiać.[/quote]

W podobnej sytuacji powiedziałabym duchownemu co o tym myślę. Nawet jeżeli nie pójdziesz zamawiać Mszy św , nie unikniesz spotkania. Można też wysłać do klasztoru (oni ślubowali ubóstwo), czy na misje.


Pt paź 05, 2012 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 4:53
Posty: 12
Post Re: Cena za Mszę Św.
No właśnie... :-D

Ja chciałem zamówić u Salwatorianów w Krakowie 30 Mszy Św. "Do dworu niebieskiego". :oops:

Ile trzeba przelać na konto by nie było za mało a ofiara była godziwa? :?:


Wt lis 27, 2012 5:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Cena za Mszę Św.
grzess69 napisał(a):
No właśnie... :-D

Ja chciałem zamówić u Salwatorianów w Krakowie 30 Mszy Św. "Do dworu niebieskiego". :oops:

Ile trzeba przelać na konto by nie było za mało a ofiara była godziwa? :?:

Nic nie stracisz jak przelejesz 30 x 300 PLN = 9 000 zetów. Napewno pracujesz w Irlandii, to uczciwie przyzwoita kwota i szybciej trafisz do "Do dworu niebieskiego" biorąc pod uwagę stawki Iroona.

Iroon napisał(a):
U nas daje się zwykle 250 zł, ale często widzę ludzie dają po 300 PLN i jest to normą.


Wt lis 27, 2012 6:06
Zobacz profil
Post Re: Cena za Mszę Św.
Moim zdaniem zdecydowanie przydałby się jakiś cennik (cen minimalnych). Przecież załatwiając sprawy w urzędach mamy ustalone kwoty co i za co.
Księdzu zawsze można dać więcej niż minimum.

Niestety sytuacje traumatyczne pamięta się dłużej. Swego czasu gdy miałem "co łaska" zapłacić za ślub i już wyciągałem portfel, ksiądz powiedział - "niech pan schowa portfel i tak tyle ile potrzeba nie ma pan przy sobie" - a akurat byłem po wypłacie, więc z lekka się załamałem.


Wt lis 27, 2012 8:29
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Cena za Mszę Św.
Nie może być cennika, ponieważ Kodeks Prawa Kanonicznego zastrzega wyraźnie, że:
Cytuj:
Kan. 947 - Od ofiar mszalnych należy bezwzględnie usuwać wszelkie pozory transakcji lub handlu.



To ma być ofiara składana dobrowolnie, która staje się partycypacją w trosce o utrzymanie szafarzy i dzieł podejmowanych przez Kościół.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt lis 27, 2012 13:09
Zobacz profil
Post Re: Cena za Mszę Św.
Ewelinka napisał(a):
grzess69 napisał(a):
No właśnie... :-D

Ja chciałem zamówić u Salwatorianów w Krakowie 30 Mszy Św. "Do dworu niebieskiego". :oops:

Ile trzeba przelać na konto by nie było za mało a ofiara była godziwa? :?:

Nic nie stracisz jak przelejesz 30 x 300 PLN = 9 000 zetów. Napewno pracujesz w Irlandii, to uczciwie przyzwoita kwota i szybciej trafisz do "Do dworu niebieskiego" biorąc pod uwagę stawki Iroona.

Zera Ci się pomyliły: 30x30 = 900 zł.
Najczęściej aktualnie ludzie dają po 50 zł.


Wt lis 27, 2012 15:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL