Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 9:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
 Problem z pójściem do kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 12:21
Posty: 3
Post Problem z pójściem do kościoła
Witam serdecznie
Otóż jestem osobą wierzącą. Modlę się w miarę możliwości.
Ale niestety mw od 3 miesięcy chodzenie do kościoła sprawia mi dużą nieprzyjemność.
Chodzę, tam zaraz przychodzą mi do głowy różne myśli na różne tematy jakieś zmartwienia etc. w efekcie po wyjściu z kościoła mam zazwyczaj doła.
Ostatnio notorycznie pobyt na Mszy świętej powodował u mnie potem złe samopoczucie.
Tak, że pojawiła się u mnie niechęć, żeby chodzić a ostatnio nawet nie poszedłem bo nie miałem siły...
Nie wiem co się dzieje, do modlitwy nie mam niechęci a nawet mi pomaga ale do kościoła to nie daje rady, bo wszystko co złe we mnie wszystkie pesymistyczne i złe czarne myśli ze mnie tam wychodzą potęgują się i potem jest masakra...


Śr cze 19, 2013 12:26
Zobacz profil
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
Jeżeli już tam dotrzesz proponuję zrobić krok dalej i wejść do konfesjonału. Sorry, ale nic łatwiejszego mi nie przychodzi do głowy.


Śr cze 19, 2013 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 10:03
Posty: 34
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
Spowiedź tak jak najbardziej, a może wcześniej rozmowa z księdzem (godnym zaufania, takim przed którym się otworzysz) Ze względu na moje różne znajomości, taka osoba mi przyszła na myśl, która była w podobnej sytuacji do Ciebie i okazało się, że to szatan tak mieszał. Pomyśl sobie tak na spokojnie, w ciszy czy kiedyś otworzyłeś/aś furtkę szatanowi?

_________________
"Tak, kocham krzyż, tylko krzyż; kocham go dlatego, że widzę go na ramionach Jezusa Chrystusa.” (św. O. Pio)


Śr cze 19, 2013 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 12:21
Posty: 3
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
Otworzyłem furtkę ?
Tzn jak ?
Grzechem ? No raczej grzeszę jak każdy.
Ale nigdy nie bawiłem się w żadne magie demony wróżby etc...
Spowiedź nie pomaga.


Śr cze 19, 2013 21:53
Zobacz profil
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
KCN napisał(a):
Ale niestety mw od 3 miesięcy chodzenie do kościoła sprawia mi dużą nieprzyjemność.

Pamiętasz jakieś szczegóły, które mogły mieć wpływ na Twoje problemy? Co się stało przed 3 miesiącami?
KCN napisał(a):
]wszystko co złe we mnie wszystkie pesymistyczne i złe czarne myśli ze mnie tam wychodzą potęgują się i potem jest masakra...

Jest coś co Ci nie daje spokoju i być może to, nie pomaga skupić Ci się na mszy? Masz zdiagnozowane stany lękowe, depresję?


Śr cze 19, 2013 21:55

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 12:21
Posty: 3
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
3 miesiące temu nic się nie wydarzyło.
Nerwicę.


Śr cze 19, 2013 22:07
Zobacz profil
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
To dziwne, że mimo że nic się nie wydarzyło, ot tak sobie pojawiły się problemy. Jednak skoro masz problem z nerwicą, to nikt tak dobrze nie pomoże Ci rozwiązać problemu jak fachowy terapeuta, który dotrze do źródeł Twoich lęków dotyczących kościoła i pomoże Ci je rozpracować. Userzy tego forum nie znają Cię osobiście, mają jedynie strzępki informacji, więc z pewnością nie chciałbyś wywlekać szczegółów osobistych spraw tu na forum, aby można Ci było udzielić tak dobrej rady jaką uzyskałbyś od terapeuty :?:

Skoro masz nerwicę, to i nie przez kościół masz takie myśli i uczucia, dlaczego więc skupiasz się tak na kościele, gdy opisujesz swój problem? One są skutkiem nerwicy, akurat padło na kościół i możesz coś z tym zrobić, czyli rozpracować u terapeuty :)


Śr cze 19, 2013 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Problem z pójściem do kościoła
Współczuję tej trudnej sytuacji. Ale tak jak przedmówczyni napiszę, że problem jest jednak natury psychologicznej. Forum nie jest miejscem gdzie można go rozwiązać. To takie samo miejsce jak ulica i przypadkowi ludzie, aby szukać tego typu porady. Terapia, plus opieka duchowa, to jest rozwiązanie. Przypadkowi ludzie w internecie bez wiedzy, ze strzępami informacji to nie jest rozwiązanie. Jedyne co tu możesz znaleźć to zrozumienie i zachętę do działania. Nic więcej. Ryzyko rad i sugestii od ludzi, którzy nie wezmą za nie odpowiedzialności jest tak duże, że muszę zamknąć ten temat.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr cze 19, 2013 23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL