Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 ABC Mszy Trydenckiej 
Autor Wiadomość
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
WIST napisał(a):
Już wyjaśniłem, powołując się bardzo konkretnie na treść tekstu. Nie da się jaśniej.
No to widocznie jestem za głupi by zrozumieć.
Cytuj:
Pytam aby w ogóle mieć zdanie na ten temat, a tu się okazuje że to źle że pytam.
No a kto ma Ci odpowiedzieć?
Cytuj:
Cytuj:
Proszę wymienić moje tezy tutaj, które są "wymysłami".

Czytam dyskusję od początku. Proszę - nie graj sobie w kulki, tylko odpowiadaj na konkretne argumenty.
Czytam dyskusję od początku - nie jest to mój wymysł. Chęć, abyś nie grał w kulki to po prostu moje pragnienie, a nie "wymysł" dotyczący jakiegoś faktu.


Śr lut 12, 2014 16:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Zefciu, ochłoń, poczekaj zanim coś napiszesz, przemyśl i wróć. Narazie piszesz o czymś co jest już dla mnie abstrakcją. Nie wiem w czym problem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lut 12, 2014 17:16
Zobacz profil
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
WIST napisał(a):
Zefciu, ochłoń,
WIST ja jestem spokojny i nie muszę "ochłonąć". Ty bezpodstawnie zarzucasz ludziom emocje (mi że się obraziłeś, autorowi strony jakiś podstęp etc.). Ja piszę konkretnie, co myślę o tematach tej dyskusji. Nieładnie, że moderator jedzie tak ad personam
Cytuj:
Narazie piszesz o czymś co jest już dla mnie abstrakcją. Nie wiem w czym problem.
Piszę jedynie o tym, by nie szukać podstępów i ukrytych intencji.


Cz lut 13, 2014 7:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Zefciu
To nie jest ad personam bo nijak ma się do dyskusji. To zalecenie, które pozwoli Ci uspokoić się i przestać widzieć rzeczy których nie ma, a w efekcie dyskutowania z czymś czego nie ma. To jest obserwacja dotycząca Ciebie. Dalej nie ochłonąłeś, lecz zarzucasz mi rzeczy których nie ma - znów. Jak na razie nie odpowiadasz na jasno postawione pytania, ale sam stosujesz tzw argument ad personam - nieładnie że moderator... Jeśli nie potrafisz się odnieść, mimo wyjaśnień, nie rozumiesz, to pozostaje mi uznać że nie umiemy się tutaj dogadać, a Tobie zaprzestać offtopów.

Cytuj:
Piszę jedynie o tym, by nie szukać podstępów i ukrytych intencji.

Na razie próbuję się dowiedzieć po prostu jakie są intencje. Ale jeśli uznam że są też ukryte, to czemu miałbym ich nie demaskować?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 13, 2014 18:17
Zobacz profil
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
WIST napisał(a):
To nie jest ad personam bo nijak ma się do dyskusji.
Mnie się zawsze wydawało, że to właśnie jest ad personam - coś, co się nijak ma do dyskusji, a jest uwagą nt. dyskutanta. Widać Ty inaczej definiujesz ad personam. Ciekawe...
Cytuj:
To zalecenie, które pozwoli Ci uspokoić się i przestać widzieć rzeczy których nie ma, a w efekcie dyskutowania z czymś czego nie ma.
Jakie znowu "rzeczy, których nie ma"? Zwróciłem uwagę na to, że doszukujesz się intencji. Nie doszukiwałeś się?
Cytuj:
Jeśli nie potrafisz się odnieść, mimo wyjaśnień, nie rozumiesz, to pozostaje mi uznać że nie umiemy się tutaj dogadać, a Tobie zaprzestać offtopów.
Jeszcze musisz te offtopy wskazać, bo ja takowych (poza odpowiedziami na Twoje personalne zarzuty) nie widzę.
Cytuj:
Na razie próbuję się dowiedzieć po prostu jakie są intencje. Ale jeśli uznam że są też ukryte, to czemu miałbym ich nie demaskować?
Jeśli masz przesłanki, to demaskuj. Na razie jedynie zadajesz pytania.

Powtórzę. Wskaż:
  • Rzeczy, które rzekomo widzę, a ich nie ma.
  • Offtop, którego rzekomo się dopuściłem.
Albo przestań powtarzać, że tak robię.


Cz lut 13, 2014 19:46
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
@WIST
Nie daj się wkręcać, nie karm trolla. Po prostu przemilcz.


Cz lut 13, 2014 21:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Racja Koźle, tak też i czynię.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 14, 2014 2:54
Zobacz profil
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Czyli okazuje się, że Twoje zarzuty WIST nie miały żadnego pokrycia. Dziękuję, że wreszcie to stwierdziłeś, bo mnie dowodzenie, że nie jestem wielbłądem już męczyło (szkoda, że musiałeś mnie przy tym obrazić, ale cóż uczynić).


Pt lut 14, 2014 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Zefciu, postawię sprawę jasno. Długo tolerowałem to co robisz. Kolejne Twoje offtopy będą usuwane, a jak przekroczysz granicę będą ostrzeżenia, a jak zechcesz to i ban. Analizuj uważnie każde kolejne swoje słowo.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lut 15, 2014 1:40
Zobacz profil
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
WIST napisał(a):
Zefciu, postawię sprawę jasno. Długo tolerowałem to co robisz. Kolejne Twoje offtopy będą usuwane, a jak przekroczysz granicę będą ostrzeżenia, a jak zechcesz to i ban. Analizuj uważnie każde kolejne swoje słowo.
A nie możesz po prostu wydzielić tego sporu gdzieś? Ja naprawdę nie wiem, dlaczego na mnie naskoczyłeś i dlatego się dopytuję i bronię. Ja nie dysponuję banhammerem, więc okaż trochę zrozumienia.


So lut 15, 2014 9:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Ty uważasz że niepotrzebnie pytam, a ja nie, moje pytania są aktualne i nadal otwarte na odpowiedzi. Możemy ustalić zatem że znam Twoje zdanie, ale mogę mieć swoje i podtrzymywać to co uważam za zasadne. Niestety, albo przez nasze dyskusji, ale przez brak woli, nie ma w temacie więcej opinii. Na tym forum nie podważa się wśród wierzących znaczenia Mszy w rycie trydenckim, podważa się jedynie wykorzystywanie jej jako oręż do walki z obecnymi porządkami w Kościele. Jeśli ktoś o tym pisze, jeśli ktoś powołuje się na niejednoznaczne teksty, to nie może się dziwić że ktoś zapyta o intencje. Ale i tu to normalne w dyskusji że zadaje się pytania. Dziwić można się wtedy, gdy nie pada żadna odpowiedz. To nasuwa wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lut 15, 2014 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
WIST napisał(a):
Na tym forum nie podważa się wśród wierzących znaczenia Mszy w rycie trydenckim, podważa się jedynie wykorzystywanie jej jako oręż do walki z obecnymi porządkami w Kościele.

Ale nikt tradycyjnej Mszy nie wykorzystuje jako oręż do walki z obecnymi porządkami, tylko ewentualnie jako oręż do walki z nieporządkami. :D
Przy okazji. Z ostatnich dwóch stron "dyskusji o dyskusji" wnioskuję, że przedstawiciele wszystkich opcji są już nieco znużeni pisaniem kolejny raz tego samego...


N lut 16, 2014 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Ajja napisał(a):
Ale nikt tradycyjnej Mszy nie wykorzystuje jako oręż do walki z obecnymi porządkami, tylko ewentualnie jako oręż do walki z nieporządkami.

Jak miałem przyjemność dyskutowania w tym temacie to zauważyłem że często mamy do czynienia ze zwykłym czepianiem się i to nie nieporządków, ale wyjątkowych wypaczeń, które nie stanowią normy, jako dowód na normę, oraz rzeczy drobnych, małych, mało znaczących, nie będących filarami wiary. Jako obserwator potwierdzam - instrumentalnie wykorzystuje się Mszę trydencką do walki i to wcale nie z nieporządkiem. Wielu jest zmęczonych, to fakt, również totalną nie możnością zrozumienia o co np lefebrystom chodzi. Gdy oni grzmią, mówią o tym że zło czai się tu i tu, to przeciętny dyskutant patrzy i nic tam nie widzi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N lut 16, 2014 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: ABC Mszy Trydenckiej
Kim jest przeciętny dyskutant, który patrzy i nic nie widzi?

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt paź 07, 2014 11:13
Zobacz profil
Post Re: Czy kult Maryjny jest dozwolony?
Tomek44 napisał(a):
Po soborze trydenckim w 1570 roku ustanowiono nowy wówczas tzw. "ryt trydencki", który zapewne wyeliminował jakiś inny wcześniejszy ryt, który wówczas "Kościół sobie przekazywał". I ten ryt Kościół przekazywał sobie przez kolejne ok 400 lat. I co? Powstał znowu zupełnie nowy ryt, który "Kościół obecnie przekazuje sobie".


Tobie płacą za pisanie tych bredni? Bo jak tak to chętnie się zapiszę. Msza Trydencka jest tą samą mszą którą odprawiali apostołowie. Kiedy odszczepieńcy zaczęli wprowadzać swoje msze, św. Pius V w odpowiedzi na to, sprawił że msza została odprawiana wszędzie w taki sam sposób

Btw, osobiście bym warnował za używanie określenie Kościół Rzymskokatolicki


N cze 09, 2019 17:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL