Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 źle się dzieje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post źle się dzieje
źle się dzieje na zachodzie w kościele

http://www.youtube.com/watch?v=BAtoCsns6dM

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt maja 13, 2014 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Ale co konkretnie źle się dzieje? Ja na tym filmiku nie widzę aby kapłani profanowali cokolwiek.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 13, 2014 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: źle się dzieje
takie tańce to nie jest cześć liturgii to jakieś dziwactwa, żeby ksiądz za ołtarzem tanczył

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt maja 13, 2014 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Ale skąd wiesz że to w ogóle była liturgia?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 13, 2014 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: źle się dzieje
Ksiadz ubrany w szaty liturgiczne powinien sprawować liturgie a nie tanczyć za ołtarzem, zresztą trzeba spojrzeć też na inne filmy tego autora już nawet komunie mają inna.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt maja 13, 2014 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Być może, ale ja nie mam pewności czy tu była liturgia, czy np spotkanie modlitewne, czy jakieś występy.

Jeśli jednak chodzi o zjawisko globalne to jedyny zarzut jaki można mieć to o nie przestrzeganie prawa w zakresie co można a co nie, bo same prezentowane zachowania nie są dla mnie karygodne jako niewłaściwe i jakoś Bogu urągające.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 13, 2014 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: źle się dzieje
to przypomina protestantów
po zatym podczas tego przedstawienia oni śpiewją ortodoksyjny Hymn Trisagion a ten hymn nie nalezy tam, poplatane jest wszytko

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Ostatnio edytowano Wt maja 13, 2014 20:20 przez nokia, łącznie edytowano 1 raz



Wt maja 13, 2014 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Nadal nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 13, 2014 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: źle się dzieje
nokia napisał(a):
Ksiadz ubrany w szaty liturgiczne powinien sprawować liturgie a nie tanczyć za ołtarzem, zresztą trzeba spojrzeć też na inne filmy tego autora już nawet komunie mają inna.

To nie wyglądało na szaty liturgiczne, nie było na nich żadnych symboli religijnych. Szata uszyta prosto i wkładana przez głowę, to jeszcze nie ornat. Na ołtarzu nie było nic, ilość świec, się też nie zgadza. Mogło być spotkanie modlitewne. Nie wiem co śpiewali , ale na pewno niczego nie profanowali. :-)


Śr maja 14, 2014 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: źle się dzieje
No niestety ale to idzie w zła stronę i wg mnie dziła to na szkodę.Pozatym wygląda to całkiem śmiesznie i żenująco. To nawet nie ma wartości artystycznej.

http://www.youtube.com/watch?v=UkdQ2bcKVlk

nie wiem czemu ma służyć w tej procesji kręcenie się wokół własnej osi tych uczestników.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr maja 14, 2014 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Więc jak już ustaliliśmy, najpewniej nie była to liturgia, ale jakiegoś rodzaju przedstawienie, lub spotkanie modlitewne.

Twoje osobiste odczucia są subiektywne i nie możesz ich traktować jako wyznacznik dla wszystkich, bo Tobie się nie podoba, w głowie się nie mieści, to powinno być zakazane i sprowadza na Kościół gniew boży. Moim zdanie przesadzasz. Poza wrażeniami nie zaprezentowałeś żadnego argumentu przeciw.

Zresztą, jak możesz podawać anonimowy filmik, bez opisu, ze swoimi błędnymi domysłami, a na koniec pisać że nie wiesz czemu to służy. Czyli komentujesz coś czego nawet nie rozumiesz... I to jest ok?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr maja 14, 2014 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: źle się dzieje
Nie jest anonimowy, odszukałem dokładnie jest to proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Niemczech
http://dialog.maria-geburt.de/2014/05/1 ... riageburt/

jesli ktoś zna niemiecki to jest strona tej parafii gdzie można odnaleźć jescze inne dziwne filmy. Moje odczucia są w porównaniu z polskim Kościolem gdzie takei dziwactwa nie mają mejsca. A jak wiadomo Polski Kosciół i wiara ma się znacznie lepiej niż ten w Niemczech gdzie ludzie nawet do spowiedzi nie przystępują. A tamtejsi biskupi głosza herezję niezgodne z doktryną KK że należy udzielać komunii osoba rozwiedzionym

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Cz maja 15, 2014 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: źle się dzieje
Teraz już mniej, ale w pierwszym poście dostaliśmy tylko filmik na którym coś się dzieje. Był anonimowy.

Cóż, jeśli dziwią Cię takie rzeczy to możesz mi uwierzyć że nie znasz wszystkich parafii i środowisk. Zerknij na filmiki, a najlepiej na żywo idź na spotkanie charyzmatyczne, to się dopiero przerazisz :D

Poza tym nadal mam tylko Twoje prywatne wrażenia, że to są jakieś dziwactwa. A sytuacja w Polsce, być może i lepsza, ale jak dla mnie porównywanie dwóch aut po wypadku i które auto jest mniej do kasacji, a które bardziej, nie ma znaczenia. Te auta to właśnie stan Kościoła - gdy jest zły to nie ma co porównywać gdzie mniej, a gdzie bardziej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 15, 2014 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: źle się dzieje
Ja ze swojej strony mogę dodać że byłem przez jakiś czas we Włoszech i chodząc tam do kościoła przykro mi się robiło gdy widziałem jak na Mszy Świętej ludzie otwarcie w kościele wyjmowali telefony i dzwonili.Żal patrzeć jak niby centrum chrześcijaństwa zamienia się w obłudną wyspę ,chociaż już nie wyspę bo świat zachodni jest na równi zepsuty i co najgorsze i co się rzuca w oczy im się ludziom lepiej powodzi tym bardziej się oddalają od BOGA.Mamona niszczy wiarę ,pozostawiając ją poza marginesem ,i dając człowiekowi wszystko to co tu i teraz a niszcząc to co najważniejsze WIECZNOŚĆ.Panie WIST to prawda odnośnie pierwszego spojrzenia na spotkanie charyzmatyczne.Moje pierwsze odczucie gdy byłem tam pierwszy raz było takie.Kurcze czy to kościół katolicki.Stałem jak wmurowany :) .Ale to nie o tym mowa zachód odchodzi od BOGA a kościoły są zamieniane na biblioteki czy salony samochodowe ,niestety zły bardzo oddziały wuje na ludzkie słabości.

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


Cz maja 15, 2014 22:23
Zobacz profil
Post Re: źle się dzieje
Coś tam w ogóle jest pokręcone. Zna ktoś lepiej niemiecki? Bo ja tam czytam, że to Sanctus, a śpiewają Święty Boże.


Pt maja 16, 2014 7:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL