Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Złoty Ojcze Nasz 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Złoty Ojcze Nasz
W opisie objawień w Litmanowej Katka i Ivetka wspominają, że odmówiły trzy razy Ojcze Nasz, trzy razy Zdrowaś Mario i trzy razy Złoty Ojcze Nasz. Próbowałem to wygooglać, ale poza złotymi obrączkami z wygrawerowanym Ojcze nasz nic nie wychodzi. Bracia grekokatolicy i prawosławni na waszą pomoc szczególnie liczę.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 12, 2017 8:48
Zobacz profil
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
https://charismatismus.wordpress.com/20 ... aterunser/

No akurat prawoslawni nic z tym nie maja wspolnego.
Niby za trzykrotne odmawianie tej modlitwy od Niedzieli Palmowej do Soboty masz 100 lat odpustu, prwnosc wlasnego zbawienia i ratujesz 77 dusz z czysca. W linku u gory (niestety po niemiecku) masz wyjasnione dlaczego nie nalezy w to wierzyc.


Pn cze 12, 2017 11:03

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Strzeżmy się takich turbo-modlitw!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Kael napisał(a):
https://charismatismus.wordpress.com/2012/04/01/unsinnige-verheisungen-mit-dem-goldenen-vaterunser/

No akurat prawoslawni nic z tym nie maja wspolnego.
Niby za trzykrotne odmawianie tej modlitwy od Niedzieli Palmowej do Soboty masz 100 lat odpustu, prwnosc wlasnego zbawienia i ratujesz 77 dusz z czysca. W linku u gory (niestety po niemiecku) masz wyjasnione dlaczego nie nalezy w to wierzyc.

Dzięki, każdy trop jest dobry (na razie nie przeczytałem, bo niemieckiego nie znam- jak będę miał więcej czasu to sobie jakoś potłumaczę). Modlitwę odmawiały dzieci grekokatolickie, więc wydaje mi się, że trop wschodni jednak jest uzasadniony. One mówią, że odmówiły wszystko co znały z lekcji religii i kościoła.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 12, 2017 11:54
Zobacz profil
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Grekokatolicy to nie prawoslawni. Mam wrazenie, ze prawowoslawie inaczej widzi sprawe czyscca.


Pn cze 12, 2017 13:36
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Kael napisał(a):
Grekokatolicy to nie prawoslawni. Mam wrazenie, ze prawowoslawie inaczej widzi sprawe czyscca.

Prawosławie odrzuca naukę o czyśćcu.


Pn cze 12, 2017 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
A czy ja pytałem o czyściec? Pytałem o modlitwę, znaną nastoletnim Rusinkom wyznania grekokatolickiego. Skoro znana jest grekokatolikom, może wywodzić się z tradycji bizantyjskiej i być znana prawosławnym. Nie wiem, czy jest w niej o czyśćcu. Gdybym znał jej tekst, to bym przecież nie pytał.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 12, 2017 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Alus napisał(a):
Kael napisał(a):
Grekokatolicy to nie prawoslawni. Mam wrazenie, ze prawowoslawie inaczej widzi sprawe czyscca.

Prawosławie odrzuca naukę o czyśćcu.

A ja słyszałem że nie odrzuca, tylko gorszy jest, coś w rodzaju piekła z demonami.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 14:52
Zobacz profil
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Tekst jest w moim linku.
Z poszukiwan w necie wynika, ze krajach niemieckojezycznych byl w tej formie znany juz 100 lat temu
https://books.google.de/books?id=M_o8AA ... &q&f=false

http://www.rudolfsgnad-banat.de/geschichten/gebete/

Jest to modlitwa w formie rozmowy Maryji z Panem Jezusem o tym, co bedzie sie dzialo kazdego dnia Wielkiego Tygodnia.


Pn cze 12, 2017 15:28
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
I juz tyle samo czasu (rok 1826) byla krytyka pomyslu, ze pobozne odmawianie tej modlitwy zapewnia niebo bez zadnych warunkow.
https://books.google.de/books?id=FFY_AA ... er&f=false


Pn cze 12, 2017 15:45
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Z poszukiwan wychodzi mi, ze ten grekokatolicki Zlatý otčenáš to niekoniecznie ten sam zloty Ojcze Nasz co niemiecki


Pn cze 12, 2017 16:37
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
No i wyszedl mi niechcacy blog. Moze moderacja to scalic?

Wychodzi na to, ze to jefnak ta sama modlitwa. W krajach niemieckojezycznych do odmawiania w Wielkim Tygodniu u grekokatolikow na Slowacji dowlnie.
Cytuj:
Modlitba
ZLATÝ A SVATÝ OTČENÁŠ
Ku pobožnosti a úctivosti a trpezlivej smrti Pána nášho Ježiša Krista s veľkým vyprevádzaním a myslením Pána smútku. Jeden od druhého odlúčení boli. Môj najmilší synu čo ty budeš ne tú Kvetnú nedeľu robiť? Moja najmilejšia Matička, ja Tebe chcem povedať, ja budem veľkým kráľom, ja pôjdem do Jeruzalema, budem tam vyučovať ľud vieru moju, ale nie všetkých.
Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na ten veľký pondelok v tom mordárskom týždni robiť? Moja najmilšia Matička, ja tebe chcem povedať, ja budem veľmi slabý a chorý a žiaden mi nepomôže ku kostolu dôjsť.
Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na ten veľký utorok v tom mordárskom týždni robiť? Moja najmilejšia Matička, ja tebe chcem povedať, ja budem veľkým vandrovníkom, budem vandrovať od jedného mesta ku druhému. Pôjdem na tú svätú olivovú horu a nebudem od strachu žiadnu noc spať, jak jednu, tak druhú.
Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na tú škaredú stredu robiť? Moja najmilejšia Matička, ja Tebe chcem povedať, ja budem od falošného Judáša za tridsať strieborných predaný.

Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na ten zelený štvrtok robiť? Moja najmilejšia Matička, ja Tebe chcem povedať, ja budem vedený od jedného sudcu k druhému, od Ananáša ku Kajfášovi, od Pontského Piláta pred Herodesa.
Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na ten Veľký piatok robiť? Moja najmilejšia Matička, ja Tebe chcem povedať, ja budem na jednom vysokom kríži troma veľkými strašnými klincami cez ruky a nohy prerazený. A potom jeden vojak kopijou môj bok prerazí. Z neho krv a voda vytečie. Potom Boh pošle dvoch poslov, svätého Jána a svätého Jozefe, ktorí ma dolu snímu a položia ma na tvoje sväté kolená.
Ty budeš tvojimi svätými očami na mňa hľadieť, Tvojimi svätými slzami ma umyješ a Tvojimi svätými vlasmi poutieraš.
Zostanem ležať až do večerného času.
Môj najmilejší synu Ježiši, čo ty budeš na tú Bielu sobotu robiť? Moja najmilejšia Matička, ja Tebe chcem povedať, ja budem ležať v jednom hlbokom hrobe až do veľkonočného dňa. Vstanem zmŕtvych a vstúpim do temnosti tých otcov chcem vyslobodiť. Vezmem ich do svojej pravej ruky, ja chcem vojsť do krajiny môjho otca, tam nech sa všetci spoločne večne radujú, všetky dni sobotné, všetky malé dietky v kolíske zomrelé Tebe odporúčané budú.
Na to Mária Matička Božia povedala, keby som ja len jedného takého človeka mala, čo by sa tento svätý a zlatý otčenáš dvakrát, trikrát denne modlil a pomyslel o umučení jej najmilšieho syna, o horkej a trpezlivej smrti. Boh chce jeho dušu vyslobodiť a keď mu nie je dosť, Boh mu chce ešte dať o čo si na svete prosí.
Amen
Sláva...

http://referaty.atlas.sk/vseobecne-huma ... 7/?print=1

Ciekawa historia.


Pn cze 12, 2017 17:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Czy ten Złoty jest lepszy od naszego poczciwego Ojcze Nasz?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Oczywiście. Za złotego masz +10 do "tarcza przeciwko lewakom".


Pn cze 12, 2017 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Złoty Ojcze Nasz
Owszem, należy rozważać Mękę Pańską ale bezinteresownie a nie dla magii typu:
"Niby za trzykrotne odmawianie tej modlitwy od Niedzieli Palmowej do Soboty masz 100 lat odpustu, prwnosc wlasnego zbawienia i ratujesz 77 dusz z czysca"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 17:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL