Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Msza się "nie odbyła" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 19:43
Posty: 1
Post Msza się "nie odbyła"
Dzisiaj chciałem pójść na Mszę Świętą o 18. Byłem 20 minut przed czasem i zastałem zamknięty kościół. Poczekałem do 18 i nikt nie otworzył kościoła. W niedzielę dokładnie słuchałem ogłoszeń i nie było żadnej informacji o innych godzinach mszy 1.11. Czy mam grzech ciężki?


Cz lis 01, 2018 18:27
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Może jeszcze gdzieś zdążysz na dwudziestą? :)


Cz lis 01, 2018 18:29
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Katechizm Kościoła katolickiego:

"Aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: "Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą" (KKK 1857)

Materia ważna, to Przykazania Boże.Pełna świadomość i całkowita dobrowolność oznacza, że człowiek, wie o tym, że dany czyn jest grzechem, oraz że nie jest on zgodny z Bożym prawem, a mimo to, zgadza się i świadomie go popełnia.

Podsumowując: W opisanej przez Ciebie sytuacji, nie występuje spełnienie wszystkich trzech warunków jednocześnie, które są konieczne do tego, aby zaistniał grzech ciężki.


Cz lis 01, 2018 23:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Msza się "nie odbyła"
A ja nie wiem ktora z tych dwoch form obecnosci na Mszy Sw jest "odbyta". A moze zadna.
Kilka miesiecy temu bylo jasne - telewizja lub internet. Teraz jestem w rozterce bo w niedziele w naszym kosciele Msza jak zwykle - nie powiedzial bym zebym zdawal sobie dokladnie sprawe, ze spotykam sie z Chrystusem w Eucharystii. Po prostu jestem. W dni powszednie jezdze myszka komputera po calej Polsce, spotykam rozne parafie, roznych ksiezy celebrujacych Msze Sw i rozne kazania. Wczoraj bylem u Jezuitow w Lodzi, przedwczoraj w Lublinie, najczesciej jestem w Czestochowie i za kazdym razem odnosze wrazenie jak by Chrystus zstepowal na oltarz tylko dla mnie. Czytania mszalne i wszystkie modlitwy mowimy razem z celebransem i wogole jest super oprocz wspoluczestnictwa z innymi jako ze najczesciej nie zgadzaja sie godziny. Pytanie - o ktorej z tych Mszy Sw i czy wogole mozna powiedziec "odbyta"


Wt lip 28, 2020 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
robaczek2 napisał(a):
A ja nie wiem ktora z tych dwoch form obecnosci na Mszy Sw jest "odbyta". A moze zadna.
Kilka miesiecy temu bylo jasne - telewizja lub internet. Teraz jestem w rozterce bo w niedziele w naszym kosciele Msza jak zwykle - nie powiedzial bym zebym zdawal sobie dokladnie sprawe, ze spotykam sie z Chrystusem w Eucharystii. Po prostu jestem. W dni powszednie jezdze myszka komputera po calej Polsce, spotykam rozne parafie, roznych ksiezy celebrujacych Msze Sw i rozne kazania. Wczoraj bylem u Jezuitow w Lodzi, przedwczoraj w Lublinie, najczesciej jestem w Czestochowie i za kazdym razem odnosze wrazenie jak by Chrystus zstepowal na oltarz tylko dla mnie. Czytania mszalne i wszystkie modlitwy mowimy razem z celebransem i wogole jest super oprocz wspoluczestnictwa z innymi jako ze najczesciej nie zgadzaja sie godziny. Pytanie - o ktorej z tych Mszy Sw i czy wogole mozna powiedziec "odbyta"


Może tak być, że covid 19 wymyślono po to żeby ludzie zaczęli jednoczyć się z telewizorem.
Każdy w swoim bunkrze i jeden na drugiego patrzy się jak na potencjalnego zabójcę.


Wt lip 28, 2020 19:52
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
Może tak być, że covid 19 wymyślono po to żeby ludzie zaczęli jednoczyć się z telewizorem.
Nie. Nie może być tak. Bowiem nie ma obecnie technologii, która by pozwoliła tak precyzyjnie „wycelować” wirusa, aby miał on dokładnie takie efekty jak COVID-19.
Cytuj:
Każdy w swoim bunkrze i jeden na drugiego patrzy się jak na potencjalnego zabójcę.
A może właśnie Bóg dlatego dopuścił pandemię COVID-19, żeby ludzie się zjednoczyli wobec wspólnego wroga oraz mogli ćwiczyć się w miłości bliźniego przez dbanie o zdrowie innych i pomoc im. Nie patrzę na zamaseczkowanego bliźniego jak na zabójcę. Natomiast jak mam patrzeć na gościa, który mówi „przecież i tak ci ludzie mieli choroby współistniejące, więc co z tego że umarli”, to już Ty mi powiedz.


Śr lip 29, 2020 7:35

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Może tak być, że covid 19 wymyślono po to żeby ludzie zaczęli jednoczyć się z telewizorem.
Nie. Nie może być tak. Bowiem nie ma obecnie technologii, która by pozwoliła tak precyzyjnie „wycelować” wirusa, aby miał on dokładnie takie efekty jak COVID-19..


No ale w tym temacie rozmawiamy o efektach wynikających z propagandy i zarządzeń władzy.
"Msza się nie odbyła" - dlaczego na trzy najważniejsze niedziele w chrześcijaństwie zarządzono, że może być w kościele tylko pięć osób? Jeśli chodzi o wielkość niektórych świątyń, to nie wydaje Ci się bardzo dziwne? No a wtedy to u nas zarażeń było stosunkowo niewiele. No i maseczki weszły dopiero na tą trzecią niedzielę. No a episkopat nawet nie zaprotestował. No, skoro episkopat zarządza żeby się modlić do telewizora, to chyba powstaje jakaś nowa religia.


gzaze napisał(a):
Cytuj:
Każdy w swoim bunkrze i jeden na drugiego patrzy się jak na potencjalnego zabójcę.

A może właśnie Bóg dlatego dopuścił pandemię COVID-19, żeby ludzie się zjednoczyli wobec wspólnego wroga oraz mogli ćwiczyć się w miłości bliźniego przez dbanie o zdrowie innych i pomoc im. Nie patrzę na zamaseczkowanego bliźniego jak na zabójcę. Natomiast jak mam patrzeć na gościa, który mówi „przecież i tak ci ludzie mieli choroby współistniejące, więc co z tego że umarli”, to już Ty mi powiedz.


Według nauki Jezusa, to mieliśmy się jednoczyć w Komunii z nim. No a jak będziemy się modlić do telewizora, każdy w swoim bunkrze i bać się drugiego człowieka, to o jednoczeniu ludzi możemy zapomnieć. Jednoczenie z telewizorem raczej powoduje, że stajemy się niewolnikami telewizora i to on zaczyna decydować o naszym życiu.


Śr lip 29, 2020 8:51
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale w tym temacie rozmawiamy o efektach wynikających z propagandy i zarządzeń władzy.
No to czemu piszesz o „wymyśleniu COVID-19”, a nie o „wprowadzonych zarządzeniach”?
Cytuj:
No a wtedy to u nas zarażeń było stosunkowo niewiele.
No i? Należało czekać, aż będzie więcej i środki ostrożności już nic nie dadzą?
Cytuj:
No, skoro episkopat zarządza żeby się modlić do telewizora, to chyba powstaje jakaś nowa religia.
Nie. Episkopat nie zarządza, żeby się modlić do telewizora, a uczestnictwo we Mszy przy pomocy mediów to nie jest nic nowego.
Cytuj:
Jednoczenie z telewizorem raczej powoduje, że stajemy się niewolnikami telewizora i to on zaczyna decydować o naszym życiu.
Zjawisko uzależnienia od telewizora w naszym kraju występuje. I przejawia się ono tym, że w wielu domach telewizor musi być włączony cały czas. Włączenie telewizora w określonym celu – obejrzenia konkretnego filmu, programu, czy Mszy nie ma znamion „niewolnictwa”. Wręcz przeciwnie – jest to używanie telewizora jako narzędzia.


Śr lip 29, 2020 8:57

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale w tym temacie rozmawiamy o efektach wynikających z propagandy i zarządzeń władzy.
No to czemu piszesz o „wymyśleniu COVID-19”, a nie o „wprowadzonych zarządzeniach”?.


No a z czego te zarządzenia wynikają, jak nie z propagandy covid 19?

gzaze napisał(a):

Cytuj:
No a wtedy to u nas zarażeń było stosunkowo niewiele.
No i? Należało czekać, aż będzie więcej i środki ostrożności już nic nie dadzą?


No i patrz. Te trzy najważniejsze niedziele minęły, zarażalność się w tym czasie się nie zmieniła, a sankcje zostały mocno złagodzone. A największe restrykcje były właśnie na ten najważniejszy dla chrześcijaństwa okres. Antychryst marzył o tym przez dwa tysiące lat żeby odwołać Święto Zmartwychwstania Jezusa. No i mu się udało.
gzaze napisał(a):
Cytuj:
No, skoro episkopat zarządza żeby się modlić do telewizora, to chyba powstaje jakaś nowa religia.
Nie. Episkopat nie zarządza, żeby się modlić do telewizora, a uczestnictwo we Mszy przy pomocy mediów to nie jest nic nowego.


No ale antychrystowi zależy na tym żeby to była powszechna praktyka. Żebyśmy nie przystępowali do Komunii. No bo tylko dzięki Komunii z Jezusem mamy w sobie Życie.

gzaze napisał(a):
Cytuj:
Jednoczenie z telewizorem raczej powoduje, że stajemy się niewolnikami telewizora i to on zaczyna decydować o naszym życiu.
Zjawisko uzależnienia od telewizora w naszym kraju występuje. I przejawia się ono tym, że w wielu domach telewizor musi być włączony cały czas. Włączenie telewizora w określonym celu – obejrzenia konkretnego filmu, programu, czy Mszy nie ma znamion „niewolnictwa”. Wręcz przeciwnie – jest to używanie telewizora jako narzędzia.


No, myślę że nie doceniasz tego, co telewizja robi z ludźmi. Ten świat z telewizji dla wielu jest dużo ważniejszy od tego, co się wokół nich dzieje. To właśnie prowadzi do niewolnictwa.
Już w wielu przypadkach obserwowałem, że ludzie zachowują się tak jak to jest przedstawiane w filmach. Msza w telewizji zabija potrzebę żywego kontaktu z drugim człowiekiem. Wystarczy własny bunkier i złudzenie wspólnoty wirtualnej. Ten za ścianą jest anonimem.


Śr lip 29, 2020 17:11
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a z czego te zarządzenia wynikają, jak nie z propagandy covid 19?
To CoViD-19 prowadzi jakąś akcję propagandową? Mnie się wydawało, że to bezmyślny kawałek białka i RNA. Twoim zdaniem posiada zdolność głoszenia propagandy. Ciekawie się robi.
Cytuj:
No i patrz. Te trzy najważniejsze niedziele minęły, zarażalność się w tym czasie się nie zmieniła, a sankcje zostały mocno złagodzone.
A czy ja usprawiedliwiam rząd za to, że za wcześnie złagodził sankcje?
Cytuj:
Antychryst marzył o tym przez dwa tysiące lat żeby odwołać Święto Zmartwychwstania Jezusa. No i mu się udało.
To ciekawe. Bo ja jakoś Paschę świętowałem. Ty nie? To Twój problem.
Cytuj:
No ale antychrystowi zależy na tym żeby to była powszechna praktyka. Żebyśmy nie przystępowali do Komunii. No bo tylko dzięki Komunii z Jezusem mamy w sobie Życie.
Będziemy jeszcze przystępować do komunii. Nie bój się. Tzn. nie wiem, jak Ty. Bo Ty sobie za podszeptem diabła wymyśliłeś, że jak w domu zjesz kromkę chleba i popijesz jabolem, to jest to komunia. Ale chrześcijanie będą przystępować.
Cytuj:
No, myślę że nie doceniasz tego, co telewizja robi z ludźmi.
Doceniam. Ale nie uważam, że czasowe przełączenie się na Mszę w telewizji jakoś przyczyni się do zwiększenia uzależnienia od telewizora.


Cz lip 30, 2020 7:15

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
Cytuj:
Antychryst marzył o tym przez dwa tysiące lat żeby odwołać Święto Zmartwychwstania Jezusa. No i mu się udało.
To ciekawe. Bo ja jakoś Paschę świętowałem. Ty nie? To Twój problem.


Od początku podejrzewałem, że jesteś Żydem i teraz się do tego przyznałeś. Zmartwychwstanie Jezusa najwyraźniej Ciebie boli.
gzaze napisał(a):
Cytuj:
No ale antychrystowi zależy na tym żeby to była powszechna praktyka. Żebyśmy nie przystępowali do Komunii. No bo tylko dzięki Komunii z Jezusem mamy w sobie Życie.
Będziemy jeszcze przystępować do komunii. Nie bój się. Tzn. nie wiem, jak Ty. Bo Ty sobie za podszeptem diabła wymyśliłeś, że jak w domu zjesz kromkę chleba i popijesz jabolem, to jest to komunia. Ale chrześcijanie będą przystępować.


No i tutaj w sposób oczywisty wyśmiewasz się z mojej wiary i łamiesz w ten sposób miejscowy regulamin.


Cz lip 30, 2020 8:38
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
Od początku podejrzewałem, że jesteś Żydem i teraz się do tego przyznałeś.
Tragedia! Naprawdę tragedia! Twoja wiedza choćby o chrześcijańskiej terminologii jest tragiczna. Co dopiero z teologią.
Cytuj:
No i tutaj w sposób oczywisty wyśmiewasz się z mojej wiary
W jaki sposób? Jeśli jesteś katolikiem, to przecież katolicy tak nie głoszą. A jeśli nie jesteś, to przecież jedynie przytoczyłem to co sam głosiłem o swojej wierze.


Cz lip 30, 2020 8:56

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
Od początku podejrzewałem, że jesteś Żydem i teraz się do tego przyznałeś. Zmartwychwstanie Jezusa najwyraźniej Ciebie boli.


Lepiej się zastanowić pięć razy i napisać raz niż na odwrót.

Cytuj:
Hirmos: Zmartwychwstania dzień! Rozjaśnijmy twarz, ludy! Pascha Pańska, Pascha! ze
śmierci do Ŝycia, i z ziemi do nieba, Chrystus Bóg Nas wiedzie, hymn zwycięstwa nucących.


Cz lip 30, 2020 10:27
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Smokepsv napisał(a):
Cytuj:
Hirmos: Zmartwychwstania dzień! Rozjaśnijmy twarz, ludy! Pascha Pańska, Pascha! ze
śmierci do Ŝycia, i z ziemi do nieba, Chrystus Bóg Nas wiedzie, hymn zwycięstwa nucących.
No nie! krzysiekniepiekło uważa się za rzymskiego katolika. Zatem bardziej stosownym byłoby:
Cytuj:
Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego Baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących.


Cz lip 30, 2020 10:34

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Ale Tobie zarzucał, że jesteś Żydem.


Cz lip 30, 2020 11:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL