Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Msza się "nie odbyła" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Proszę kulturalnie dyskutować.
Niedopuszczalne są wypowiedzi o jabolu i o Żydach, które właściwie już kwalifikują się jako podstawa do udzielenia ostrzeżenia.
Gzaze i Krzysiek, jak nie stonujecie swoich wypowiedzi będą ostrzeżenia.

_________________
ksiądz


Cz lip 30, 2020 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):

Cytuj:
Antychryst marzył o tym przez dwa tysiące lat żeby odwołać Święto Zmartwychwstania Jezusa. No i mu się udało.


To ciekawe. Bo ja jakoś Paschę świętowałem. Ty nie? To Twój problem.


No ale jak inaczej można zrozumieć to, co napisał gzaze?
Ja pisałem o Święcie Zmartwychwstania, a gzaze napisał, że świętował Paschę. To Żydzi świętowali Paschę, a po Passze żadnego zmartwychwstania nie ma. To Jezus złożył paschalną ofiarę, a później dopiero zmartwychwstał. Najwidoczniej gzaze nie świętował zmartwychwstania, skoro do zmartwychwstania, o którym pisałem, wcale się nie odniósł.
Więc niech gzaze dokładnie opisze, co świętował i jak to jego świętowanie wyglądało. I nie macie tutaj podstaw żeby się na mnie oburzać. A co gzaze miał na myśli, jak pisał, to ja nie wiem. Starałem się to zrozumieć tak, jak to zostało napisane.


Cz lip 30, 2020 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
I nie macie tutaj podstaw żeby się na mnie oburzać.

Ja mam. Opisalem moja sytuacje ze codziennie siedze przez godzine przed ekranem komputera i slucham Mszy Sw celebrowanej w roznych kosciolach a Ty mi wyjezdzasz z koronawirusem czy go wymyslili czy nie wymyslili.
Dla mnie to chyba (na razie) dobrze ze sie wirus pojawil bo w zyciu tak nie mialem zeby przez godzine sluchac codziennie Mszy Sw. Wszystko jedno na zywo czy przez media.
Oczywiscie nie jest dobrze ze mamy z tym wirusem do czynienia ze wzgledu na ofiary ktore zbiera.


Cz lip 30, 2020 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
I nie macie tutaj podstaw żeby się na mnie oburzać.

Ja mam. Opisalem moja sytuacje ze codziennie siedze przez godzine przed ekranem komputera i slucham Mszy Sw celebrowanej w roznych kosciolach a Ty mi wyjezdzasz z koronawirusem czy go wymyslili czy nie wymyslili.
Dla mnie to chyba (na razie) dobrze ze sie wirus pojawil bo w zyciu tak nie mialem zeby przez godzine sluchac codziennie Mszy Sw. Wszystko jedno na zywo czy przez media.
Oczywiscie nie jest dobrze ze mamy z tym wirusem do czynienia ze wzgledu na ofiary ktore zbiera.



""""Wszystko jedno na zywo czy przez media. """"

A na czym opierasz swoje przekonanie, ze to jest wszystko jedno? No bo według mojego przekonania to Jezusowi chodziło o prawdziwą jedność, a nie o jedność wirtualną. No bo jak by Mu chodziło o jedność wirtualną, to nie musiał by się pojawiać na ziemi.

Mt 16
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.


Może komuś bardzo zależy na tym żebyśmy zaczęli się nawzajem siebie bać i żebyśmy zaczęli żyć życiem wirtualnym.


Cz lip 30, 2020 21:58
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo oczywiscie wie co oznacza Pascha, dlaczego nazywamy Liturgie Wielkiej Soboty Wigilia Paschalna i ze jest ona centralnym momentem Triduum Paschalnego? Wiesz tez, czym jest Misterium Paschalne?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Misterium_paschalne

Czy w zapale misjonarskim zapomnial o podstawach? A moze dla twojej religii wiedza katechizmowa religii katolickiej jest zbyteczna?
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-1wst.htm


Pt lip 31, 2020 6:01

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Kael napisał(a):
krzysiekniepieklo oczywiscie wie co oznacza Pascha, dlaczego nazywamy Liturgie Wielkiej Soboty Wigilia Paschalna i ze jest ona centralnym momentem Triduum Paschalnego? Wiesz tez, czym jest Misterium Paschalne?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Misterium_paschalne

Czy w zapale misjonarskim zapomnial o podstawach? A moze dla twojej religii wiedza katechizmowa religii katolickiej jest zbyteczna?
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-1wst.htm


Ja na Twoim miejscu bym się tak nie rozpędzał w obronie gzaze. Niech sam napisze, jak świętował Paschę. Bo na przykład ja nie miałem możliwości uczestniczenia w Triduum Paschalnym, o którym piszesz. W mojej parafii weszło świeckich pięć osób, a parafia liczy pewnie powyżej 10 tyś osób.
I właśnie o tym pisałem, jak gzaze się pochwalił, że świętował Paschę. No, widocznie on ze świętowaniem problemów nie miał, a jeśli jest katolikiem, to widocznie zalicza się do tych elit ( jeden z tysiąca) które same sobie zrobiły liturgię ale bez udziału wiernych. Nam zostało wirtualne uczestnictwo. No i tutaj została złamana jedność chrześcijańska. Nie poczekali na nas do czasu, aż wszyscy będziemy mogli uczestniczyć. Sami sobie zrobili święta.


Pt lip 31, 2020 7:08
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Twoje swietowanie Paschy sprowadzasz do godzinnej wizyty w kosciele? Smutne.

Przedtem czepiales sie gzaze, ze swietuje Pasche, czyli jest zydem, bo ty jako chrzescijanin swietujesz Zmartwychwstanie, a teraz juz udajesz, ze nie, ze ty przeciez tez, oczywiscie Pasche, ale tylko w kosciele...

Pozytek jest taki, ze moze z Katechizmem sie zapoznasz i mniej wlasnych wymyslow o nauce Kosciola bedziesz wypisywal?


Pt lip 31, 2020 8:22

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Kael napisał(a):
Twoje swietowanie Paschy sprowadzasz do godzinnej wizyty w kosciele? Smutne.

Zaczynasz mylić pojęcia. Spróbuję Ci to wytłumaczyć:
Pascha - święto żydowskie obchodzone przez Żydów na pamiątkę wyjścia z Egiptu.
Triduum Paschalne - trzydniowa liturgia w Kościołach chrześcijańskich sprawowana na pamiątkę
Ostatniej wieczerzy - (co prawda była w rycie Paschy żydowskiej ale nabrała nowego sensu), aresztowania (to we czwartek)
Sąd, ukrzyżowanie, śmierć i złożenie do grobu Jezusa (to w piątek)
No a w sobotę to trochę takiej liturgii, dla której nie bardzo widzę uzasadnienia w Piśmie ( no, może się na tym nie znam), a kończy się to świętowaniem zmartwychwstania. ( nie wiadomo dlaczego już w sobotę, skoro Jezus zmartwychwstał w niedzielę). To mniej więcej tak wygląda Triduum Paschalne i nie jest to godzinna wizyta w kościele ale wyjdzie razem około pięciu godzin.
No a świętowanie zmartwychwstania odbywa się już po Triduum Paschalnym w Niedzielę Zmartwychwstania. No i świętujemy zmartwychwstanie dwa dni - pewnie jest to ukłon w stronę Żydów, bo nigdy nie mieli pewności, kiedy ten czternasty Nissan powinien wypaść i na wszelki wypadek świętowali dwa dni żeby temu terminowi nie uchybić.




Kael napisał(a):
Przedtem czepiales sie gzaze, ze swietuje Pasche, czyli jest zydem, bo ty jako chrzescijanin swietujesz Zmartwychwstanie, a teraz juz udajesz, ze nie, ze ty przeciez tez, oczywiscie Pasche, ale tylko w kosciele...


Jeśli chodzi o Triduum Paschalne to tylko w kościele, bo nie znam się na liturgii, a nie chcę świętować sam sobie i świętuję ze wszystkimi, mimo że do tej liturgii mam sporo zastrzeżeń.
No a Zmartwychwstania w kościele też nie mogłem świętować z powodów już przedstawionych.
Więc się zastanawiam, w jaki sposób gzaze świętował.

Kael napisał(a):
Pozytek jest taki, ze moze z Katechizmem sie zapoznasz i mniej wlasnych wymyslow o nauce Kosciola bedziesz wypisywal?


J 14
25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.


No i Jezus daje tutaj gwarancję tylko na to, co sam mówił. Więc jak ktoś wprost powołuje się na to, co Jezus powiedział, to jest to gwarantowane przez Jezusa. No a nauki innych już takiej gwarancji nieomylności nie mają.


Pt lip 31, 2020 11:14
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pascha - święto żydowskie obchodzone przez Żydów na pamiątkę wyjścia z Egiptu.
Które przejęli chrześcijanie już w nowym znaczeniu.
Cytuj:
no, może się na tym nie znam
Jak się nie znasz? Przecież Ty znasz Ewangelię doskonale i jeszcze piszesz pod natchnieniem.
Cytuj:
nie wiadomo dlaczego już w sobotę
Komu nie wiadomo? Osobom, które mają zielone pojęcie o kulturze żydowskiej, z której wywodzi się kultura chrześcijańska i o sposobie mierzenia czasu w tej kulturze jest wiadomo. A jak Tobie nie jest wiadomo, to się doucz trochę. Ale po co się masz douczać, skoro Ty rozumiesz wszystko lepiej.
Cytuj:
No i świętujemy zmartwychwstanie dwa dni
Konkretnie która denominacja chrześcijańska świętuje Zmartwychwstanie dwa dni? Proszę o uzasadnienie ze źródłami.
Cytuj:
pewnie jest to ukłon w stronę Żydów, bo nigdy nie mieli pewności, kiedy ten czternasty Nissan powinien wypaść i na wszelki wypadek świętowali dwa dni żeby temu terminowi nie uchybić.
Nie. Żadnej takiej praktyki nie było.


Pt lip 31, 2020 11:33

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
Cytuj:
no, może się na tym nie znam
Jak się nie znasz? Przecież Ty znasz Ewangelię doskonale i jeszcze piszesz pod natchnieniem.


Nie rozumiesz, jak to funkcjonuje. Ja nie jestem ekspertem od Pisma i nie ślęczę nad nim żeby wszystko zrozumieć. Pewnie nie bardzo rozumiesz, co to jest natchnienie.
Nie jest tak, że czytam i wszystko rozumiem. czasem czytam i nic nie rozumiem. To znaczy dla mnie tyle, że Bóg nie kieruje do mnie tego, co czytam. Przecież nie muszę wszystkiego rozumieć. Mam rozumieć to, co Bóg do mnie kieruje i dokładnie tym się mam zajmować. Właśnie bardzo często stymuluje moje myślenie to, co inni do mnie piszą. Każdy czasami jest prorokiem i mówi od Boga aby drugi mógł coś nowego zrozumieć. Ludzie tylko nie mają tego świadomości. Nawet małe dziecko może być dla mnie prorokiem. Jeśli będę takie dziecko lekceważył, to nie zrozumiem tego, co Bóg do mnie chce powiedzieć.

gzaze napisał(a):
Cytuj:
nie wiadomo dlaczego już w sobotę
Komu nie wiadomo? Osobom, które mają zielone pojęcie o kulturze żydowskiej, z której wywodzi się kultura chrześcijańska i o sposobie mierzenia czasu w tej kulturze jest wiadomo. A jak Tobie nie jest wiadomo, to się doucz trochę. Ale po co się masz douczać, skoro Ty rozumiesz wszystko lepiej.


No i właśnie zbyt głęboko tkwimy w kulturze żydowskiej, która chce zniszczyć chrześcijaństwo.
Czas najwyższy z tą kulturą zerwać.


gzaze napisał(a):
Cytuj:
No i świętujemy zmartwychwstanie dwa dni
Konkretnie która denominacja chrześcijańska świętuje Zmartwychwstanie dwa dni? Proszę o uzasadnienie ze źródłami.


No a ile trwają Święta Wielkiej Nocy w polskim Kościele katolickim? Muszę jeszcze coś tłumaczyć?


gzaze napisał(a):
Cytuj:
pewnie jest to ukłon w stronę Żydów, bo nigdy nie mieli pewności, kiedy ten czternasty Nissan powinien wypaść i na wszelki wypadek świętowali dwa dni żeby temu terminowi nie uchybić.
Nie. Żadnej takiej praktyki nie było.

To poczytaj sobie o świętowaniu Paschy w diasporze żydowskiej.
A oktawa w KRK jest właśnie praktykowana na podstawie tego żydowskiego zwyczaju. W Jerozolimie świętowali siedem dni, a w diasporze osiem.


Pt lip 31, 2020 12:10
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pewnie nie bardzo rozumiesz, co to jest natchnienie.
Wiem, że Pismo Święte było pisane pod natchnieniem. Natomiast dlaczego krzysiekniepiekło twierdzi, że jest natchniony, mimo że nie ma bladego pojęcia o Piśmie Świętym, tego nie wiem. Nie wiem też dlaczego krzysiekniepiekło z jednej strony burzy się, że nie mógł uczestniczyć w pewnym święcie, a z drugiej – nie zna nawet nazwy tego święta.
Cytuj:
No i właśnie zbyt głęboko tkwimy w kulturze żydowskiej, która chce zniszczyć chrześcijaństwo.
Ale przecież i Chrystus i Apostołowie byli pod względem kulturowym Żydami. I mierzyli czas jak Żydzi – od zachodu Słońca. Ty chcesz być bardziej chrześcijański od nich?
Cytuj:
No a ile trwają Święta Wielkiej Nocy w polskim Kościele katolickim?
Różne odpowiedzi mogą być uzasadnione: 1 dzień, 8 dni, 39 dni, 50 dni. Ale odpowiedź „2 dni” akurat nie ma żadnej sensownej podstawy. Jak uważasz, że ma, to ją podaj.
Cytuj:
A oktawa w KRK jest właśnie praktykowana na podstawie tego żydowskiego zwyczaju. W Jerozolimie świętowali siedem dni, a w diasporze osiem.
A gdzie świętowali dwa?


Pt lip 31, 2020 12:27

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pewnie nie bardzo rozumiesz, co to jest natchnienie.
Wiem, że Pismo Święte było pisane pod natchnieniem. Natomiast dlaczego krzysiekniepiekło twierdzi, że jest natchniony, mimo że nie ma bladego pojęcia o Piśmie Świętym, tego nie wiem. Nie wiem też dlaczego krzysiekniepiekło z jednej strony burzy się, że nie mógł uczestniczyć w pewnym święcie, a z drugiej – nie zna nawet nazwy tego święta.

No a Ty w odróżnieniu ode mnie świętowałeś i nawet nazwałeś to swoje świętowanie ale w dalszym ciągu trzymasz w tajemnicy - co świętowałeś i w jaki sposób to świętowałeś.


gzaze napisał(a):
Cytuj:
No i właśnie zbyt głęboko tkwimy w kulturze żydowskiej, która chce zniszczyć chrześcijaństwo.
Ale przecież i Chrystus i Apostołowie byli pod względem kulturowym Żydami. I mierzyli czas jak Żydzi – od zachodu Słońca. Ty chcesz być bardziej chrześcijański od nich?

No ale my (chrześcijanie) w zdecydowanej większości Żydami nie jesteśmy i mierzymy czas zupełnie inaczej, jak Żydzi. Nie musimy więc świętować równolegle z tymi, którzy zupełnie co innego świętują.


Pt lip 31, 2020 14:35
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a Ty w odróżnieniu ode mnie świętowałeś i nawet nazwałeś to swoje świętowanie ale w dalszym ciągu trzymasz w tajemnicy - co świętowałeś i w jaki sposób to świętowałeś.
Napisałem, co świętowałem, a jak świętowałem? Tak jak się w świetle problemów covidowych dało. Natomiast nie jest prawdą, że świąt nie było.
Cytuj:
No ale my (chrześcijanie) w zdecydowanej większości Żydami nie jesteśmy i mierzymy czas zupełnie inaczej, jak Żydzi.
To się zdecyduj. Świętujemy zupełnie inaczej, czy świętujemy „jak Żydzi”?
Cytuj:
Nie musimy więc świętować równolegle z tymi, którzy zupełnie co innego świętują.
No ale przecież nie świętujemy równolegle z Żydami, tylko po nich.


Pt lip 31, 2020 14:42

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Msza się "nie odbyła"
gzaze napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a Ty w odróżnieniu ode mnie świętowałeś i nawet nazwałeś to swoje świętowanie ale w dalszym ciągu trzymasz w tajemnicy - co świętowałeś i w jaki sposób to świętowałeś.
Napisałem, co świętowałem, a jak świętowałem? Tak jak się w świetle problemów covidowych dało. Natomiast nie jest prawdą, że świąt nie było.

Skoro dalej unikasz konkretnej odpowiedzi, to zapytam się wprost:
Czy świętowałeś zmartwychwstanie Jezusa?



gzaze napisał(a):

Cytuj:
No ale my (chrześcijanie) w zdecydowanej większości Żydami nie jesteśmy i mierzymy czas zupełnie inaczej, jak Żydzi.
To się zdecyduj. Świętujemy zupełnie inaczej, czy świętujemy „jak Żydzi”?.

No ale Ty przeczytałeś to, co zacytowałeś? Czy tylko nie zrozumiałeś, co ja tam napisałem?


gzaze napisał(a):
Cytuj:
Nie musimy więc świętować równolegle z tymi, którzy zupełnie co innego świętują.
No ale przecież nie świętujemy równolegle z Żydami, tylko po nich.


To na ogól fakt, tyle że do wyznaczania święta posługujemy się kalendarzem, którym się na co dzień nie posługujemy i za bardzo nie wiadomo, w imię czego?


Pt lip 31, 2020 15:28
Zobacz profil
Post Re: Msza się "nie odbyła"
Czytam, czytam i mysle, ze to jest rozpaczliwe: krzysiekniepieklo nie ma kompletnie pojecia o podstawach chrzescijanstwa, ba, nawet o najwazniejszym swiecie chrzescijan nie wie nic, ale uwaza, ze to Panu Bogu nie przeszkadza i ten powolal krzysiekniepieklo zeby zreformowac chrzescijanstwo, jak krzysiekniepieklo sie wydaje, ze mial natchnienie!

Pismo swiete to niby podstawa "wiedzy" krzysiekniepieklo, ale tylko te fragmenty, ktore go natchnely, a reszta, szczegolnie do natchnien nie pasujaca, to bzdury.

Uwaza, ze Triduum Paschalne swietujemy z zydami i jestesmy za bardzo zydowscy.
Pan Jezus moze byl Polakiem? A Jego Matka to na pewno, w koncu to polska krolowa!

Jest poziom abstrakcji, ktory ja uwazam za przesadny. Tam sie juz o niczym sensownym nie dyskutuje.

Wiedza, krzysiekniepieklo, nie boli. Pan Jezus znal Stary Testament na wyrywki i na jego bazie wyjasnil.uczniom w drodze do Emaus, dlaczego Mesjasz musial cierpiec i umrzec.
Tobie by niczego na bazie Slowa Bozego nie mogl wyjasnic, bo ty go po prostu nie znasz.


Pt lip 31, 2020 20:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL