Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Matki Z 
Autor Wiadomość
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
To rzymskokatolickie dyskusje, ja modlę się, by potrafili zachować jedność, otwartość i życzliwość do siebie nawzajem.
A czemu nie modlisz się byśmy WSZYSCY katolicy zachowali jedność????


N paź 13, 2019 10:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Małgosiaa napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
Gdzie złośliwość czy kpina, chamstwo?

A niby przemawia przez Ciebie troska? :o

Nie. Nie jesteście dziećmi byście mieli potrzebować przejawiania jakiejś specjalnej troski i nie zamierzam Was tak traktować. Dlaczego pytasz? Co "przejawiam" napisałem jasno.

Cytuj:
Szukasz sensacji, aby dokopać.

Niby co ma być sensacją? komu dokopać? Na czym miałby polegać kopanie kogokowliek? Nie rozumiemo czym piszesz.

Cytuj:
I nie mów, że to była liturgia, bo najwyraźniej nie rozumiesz czym jest liturgia.

Być może nie rozumiem. Piszę o obrzędzie, rytuale, nabożeństwie. Rozumiem, że ścsle technicznie w waszej liturgice nie każdy obrzęd liturgiczny jest liturgią, samo słowo "obrzęd' "ritus: może mieć też różne znaczenia, czy to prawnokanoniczne czy liturgiczne, ale ja nie o tym.

Cytuj:
To rzymskokatolickie dyskusje, ja modlę się, by potrafili zachować jedność, otwartość i życzliwość do siebie nawzajem.
A czemu nie modlisz się byśmy WSZYSCY katolicy zachowali jedność????

Jedno drugiego nie wyklucza. Wszyscy wyznajemy w Credo et unam, sanctam catholicam et apostolicam Ecclesiam i bez wątpienia za wszystkich nas, o naszą jedność, o otwartość na siebie nawzajem też się modlę, podobnie jak o wiele innych rzeczy. Natomiast tu pisałem o modlitwie w konkretnym sporze w Waszych Kościołach, dla których pełnia katolickości wiąże się ze społecznością ze stolica biskupią w Rzymie. Inaczej definiujemy katolickość, ale szanuję i doceniam wasza tradycję, tak Kościoła łacińskiego jak i wschodnich Kosciołów sui iuris związanych z Rzymem (jesli do tego się odnosisz).

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


N paź 13, 2019 11:01
Zobacz profil
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Piotr1 napisał(a):
Nie wiem dlaczego bierzesz do siebie. To forum będące własnością rzymskokatolickiej instytucji (archdiecezja katowicka) więc zapewne są tu rzymskokatolicy


Dlatego, heretyku który poszedł za urojonymi naukami zbrodniarza Lutra i jego następców. Że jestem członkiem Kościoła Katolickiego a żadnego rzymskokatolickiego
Cytuj:
Nie wiem o kim piszesz, używając "nas"


Bo protestanckie zbiorowisko wyznawców mesjasza i zbawcy Lutra i jego następców, święci lesbijki na kapłanki, dopuszcza do małżeństwa homoseksualistów. I generalnie popadlo w kompletną degrengodladę moralną i intelektualną. Zresztą, nie od dziś. Bo to się zaczęło w 1517 roku. Czego popis widzimy w tym wątku

Cytuj:
A to już są sprawy rzymskokatolików

Już ci było pisane. Skoro moderacja nie reaguje na to określenie. To ja będę protestantów nazywał sekciarzami, bo za takich ich uważam
Cytuj:
To rzymskokatolickie dyskusje


Raz, to zdanie nie było skierowane do cìebie
Dwa, nie obchodzi mnie opinia na ten temat wyznawców mesjasza i zbawcy Lutra


N paź 13, 2019 12:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
@Quinque
To, że ktoś szydzi z KK nie upoważnia Ciebie do tego, aby jego obrażać. To, co sobie myślisz o protestantach jest Twoim prywatnym zdaniem. Na forum obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do każdego człowieka. Swoje emocje proszę upuszczać w innym miejscu i w inny sposób. Może kup sobie worek bokserski i rękawice i naparzaj ile się da w domowym zaciszu myśląc, że to protestant. Tu proszę przeprosić za obelgi (heretyka i inne).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 13, 2019 12:18
Zobacz profil
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Quinque napisał(a):
Że jestem członkiem Kościoła Katolickiego a żadnego rzymskokatolickiego
A nie dociera do Ciebie, że dla osób spoza KRK nie ma takiej tożsamości, że Kościół Katolicki to jest byt tożsamy z ogółem chrześcijan uznających papieża rzymskiego? A skoro tak nie jest, to mamy dwa wyjścia:
  • Albo przyjmiemy pewne terminy, które będą określać pewne grupy chrześcijan i które wszyscy będziemy podobnie rozumieć.
  • Albo będziemy w każdym zdaniu sobie nawzajem przypominać, jaka to ta wiara drugiego jest głupia. Czyli zamiast „rzymskokatolicki” pisać „zwolennik odszczepieńczego rzymskiego biskupa, który sobie ubrdał, że jest głową Kościoła Powszechnego”.
Z oczywistych względów dla dialogu lepsza jest opcja pierwsza.


N paź 13, 2019 13:27
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Aha, skoro tak to ja nie będę nazywał Cerwki Prawosławnej prawosławną bo jej za takową nie uważam. Będzie ci miło jak wasze wyznanie będę nazywał błędnosławiem?

Małgosia napisał(a):
Tu proszę przeprosić za obelgi (heretyka i inne).


Od kiedy nazwanie zgodnie z faktami heretyka heretykiem jest obelgą? Od kiedy nazwanie zbrodniarza zbrodniarzem(Lutra) na co są dowody że zbrodniarzem był(konkretnie mordercą, i mizoginem) jest obelgą?


N paź 13, 2019 13:42
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Protestant, zgodnie z faktami, nazwie Quinque heretykiem i będzie miał rację, bo Quinque jawnie odrzuca nakaz Chrystusa miłości nieprzyjaciół.


N paź 13, 2019 13:59
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Quinque napisał(a):
Aha, skoro tak to ja nie będę nazywał Cerwki Prawosławnej prawosławną bo jej za takową nie uważam. Będzie ci miło jak wasze wyznanie będę nazywał błędnosławiem?
A czy Ty w ogóle przeczytałeś to, co pisałem? Jeśli nie chcesz mówić „prawosławna”, to możesz mówić po staremu o „wierze greckiej”, „wschodniej”, „wschodnim prawosławiu” etc. Żadne z tych określeń nie jest obraźliwe i nie da się do nich przyczepić. Tak samo żadem rzymski katolik nie ma problemu z określeniem „rzymski katolik”. Poza Tobą, z jakiegoś powodu.
Alus napisał(a):
bo Quinque jawnie odrzuca nakaz Chrystusa miłości nieprzyjaciół.

Alus – skończ już z tymi insynuacjami od czapy, bo zaczyna to być nudne.


N paź 13, 2019 14:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
@Quinque
Proszę zapoznać się z dokumentami SWII, co mówi o innych chrześcijanach (i nie tylko) i przestać stawiać siebie jako wyrocznię. Ponawiam apel: proszę przeprosić @piotr1 za obrażanie. Więcej takich sugestii ani próśb nie będzie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 13, 2019 14:55
Zobacz profil
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Proszę wykazać że kogoś obraziłem. Proszę wykazać że dokumenty SWII kogokolwiek obowiązują


N paź 13, 2019 21:12
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Niekatolikow nie obowiazuja na pewno.
Widac ciebie tez juz nie....Twoj wybor.


A na powaznie: do kogo Pan Jezus zwracal sie radykalnie (groby pobielane)? Do zapatrzonych w Prawo i przepisy, poboznych na pokaz faryzeuszy. Dlaczego?

Jak zwracal sie do jawnogrzesznicy, Samarytanki, Zacheusza, Mateusza itp itd?

Jestes wiekszy niz twoj Mistrz i masz jakiekoleiek prawo mowic do kogos "bezbozniku" (heretyku)?
Chyba wiesz, co ci za to grozi i to nie na tym forum?


N paź 13, 2019 21:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
@Quinque
Proszę nie lecieć w kulki. Ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 13, 2019 21:58
Zobacz profil
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Proszę wykazać że dokumenty SW2 kogokolwiek obowiązują. Oraz o pokazanie co jest obrazliwego w określeniu heretyk


Pn paź 14, 2019 0:00
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
No coz, heretyk Quinque ma racje. Nic obrazliwego w tym stwierdzeniu nie ma.
W koncu kazdy moze sobie sam zdefiniowac, co jest herezja i kto jest heretykiem.
A czy Luter byl (jesli w ogole) wiekszym grzesznikiem niz niejeden z papiezy, nie mowiac o zwyklych katolikach to tez trzeba by udowodnic.


Pn paź 14, 2019 5:39
Post Re: Rzymskokatolicka liturgia w rycie Pachamamy - Bogini Mat
Aha, czyli dostałem ostrzeżenie za obrazę ale żeby wykazać ze kogoś obraziłem, to już nie łaska. No cóż św. Atanazy też był prześladowany za głoszenie prawdy :(


Pn paź 14, 2019 9:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL