Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Franciszek zakazuje mszy wszechczasów 
Autor Wiadomość
Post Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
https://papiez.wiara.pl/doc/6981497.Now ... OCjQ8FR5Fs

Niszczenia KK ciąg dalszy :(. Gdy mówiono że Franciszek zakaże mszy wszechczasów nie wierzyłem w to. Informację te przyjąłem z wielkim smutkiem (i piszę to serio). Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK


Pt lip 16, 2021 18:38
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
I dlaczego klamiesz?
Wlasnie takie postawy dzielace Kosciol przyczynily sie do tej decyzji.
Tyle ze zadnego zakazu nie ma.


Pt lip 16, 2021 19:36
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK

A niby czym?


Pt lip 16, 2021 19:48

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Kael napisał(a):
I dlaczego klamiesz?
Wlasnie takie postawy dzielace Kosciol przyczynily sie do tej decyzji.
Tyle ze zadnego zakazu nie ma.

Nie ma zakazu, ale jesteśmy na prostej drodze do jego wprowadzenia. "Przywrócić jednolitą formę celebracji" - to cel, który formułuje papież w liście do biskupów, towarzyszącym temu motu proprio.


Pt lip 16, 2021 20:45
Zobacz profil
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Kael napisał(a):
I dlaczego klamiesz?
Wlasnie takie postawy dzielace Kosciol przyczynily sie do tej decyzji.
Tyle ze zadnego zakazu nie ma.


Ciekawe że nic nie robi z schizmą Niemiecką


Pt lip 16, 2021 20:45
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Zbiera mi się na płacz w związku z tą decyzją

do połączenia


Pt lip 16, 2021 21:01
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Nawet Tygodnik Powszechny nie rozumie tej decyzji, a jak oni bronią tradycjonalistów to znaczy że coś jest na rzeczy

https://www.tygodnikpowszechny.pl/duch- ... azu-168395


Pt lip 16, 2021 21:13
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
I dlaczego klamiesz?
Wlasnie takie postawy dzielace Kosciol przyczynily sie do tej decyzji.
Tyle ze zadnego zakazu nie ma.


Ciekawe że nic nie robi z schizmą Niemiecką

A cos robi ze schizma polska?


Pt lip 16, 2021 21:29
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Nic, bo takowej nie ma


Pt lip 16, 2021 22:00
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
Gdy mówiono że Franciszek zakaże mszy wszechczasów nie wierzyłem w to. Informację te przyjąłem z wielkim smutkiem (i piszę to serio). Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK

Niby dlaczego ktokolwiek miałby przyznawać jakieś prawa znacznej mniejszości?


So lip 17, 2021 6:02
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
Nic, bo takowej nie ma

Niemieckiej tez nie ma.


So lip 17, 2021 6:36

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
Niszczenia KK ciąg dalszy :(. Gdy mówiono że Franciszek zakaże mszy wszechczasów nie wierzyłem w to. Informację te przyjąłem z wielkim smutkiem (i piszę to serio). Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK
KIm dla Ciebie jest Franciszek? Kolegą? Znacie się, jesteście na TY?

Franciszek jest papieżem. Jest to tytuł mianowany przez zgromadzenie. Nawet jeśli nie uznajesz Jego autorytetu głowy kościoła tu na ziemi, to chociaż poprzez szacunek nie należy pomijać tytułu autorytarnego.

Warto zajrzeć do Zapisków więziennych i odnaleźć lekcję, jaką daje prymas tysiąclecia agentowi, po tym jak tamten zwrócił się do głowy kościoła polskiego per pan.

Choć zdaję sobie sprawę, że młode pokolenie przestaje stosować tytułów autorytarnych. Staje się to już powszechne, szczególnie w internecie.


So lip 17, 2021 6:44
Zobacz profil
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Quinque napisał(a):
https://papiez.wiara.pl/doc/6981497.Nowe-papieskie-normy-dla-przedsoborowej-liturgii?fbclid=IwAR1GEaq_13a7vs__HsgC3-uZiWHyQyJJW19k6RFRotkACvOO3OCjQ8FR5Fs

Niszczenia KK ciąg dalszy :(. Gdy mówiono że Franciszek zakaże mszy wszechczasów nie wierzyłem w to. Informację te przyjąłem z wielkim smutkiem (i piszę to serio). Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK

Ludzie opracowali formę Mszy zwanej "wszechczasów" i ludzie mają prawo zmienić formę, zrezygnować z umownie nazwanej wszechczasów.
Jezus nie ustanawiał Mszy po łacinie, tyłkiem odwrócony do apostołów.


So lip 17, 2021 7:05
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
nolda napisał(a):
Quinque napisał(a):
Gdy mówiono że Franciszek zakaże mszy wszechczasów nie wierzyłem w to. Informację te przyjąłem z wielkim smutkiem (i piszę to serio). Widocznie Franciszek robi wszystko by zohydzić takim osobom jak ja i mnie posoborowy KK

Niby dlaczego ktokolwiek miałby przyznawać jakieś prawa znacznej mniejszości?


Ano dlatego że na mocy Bulli św. Piusa V nikt nie ma prawa zabronić jakiemukolwiek księdzu odprawiać Mszy Trydenckiej. Już pomijam całkowicie fakt że to NOM zostało wprowadzone pod przymusem

Kael, ależ jest. Komunikowanie protestantów, błogosławienie homo. Czekam na ekskomunikę Niemieckiego episkopatu


So lip 17, 2021 9:00
Post Re: Franciszek zakazuje mszy wszechczasów
Kazdy papiez moze decyzje poprzednika zmienic.
I nikt Mszy sw w rycie przedsoborowym z 1962 roku nie zabronil.

Poczytaj sobie o powodach
https://info.wiara.pl/doc/6982292.Wokol ... s-custodes

Cytuj:
Warto natomiast odnieść się do wyrażanych przez wielu obaw, że Traditionis custodes będzie przyczyną kolejnej schizmy w Kościele. Jeśli już – moim zdaniem – pewne reakcje odsłonią schizmę, pełzającą i rozwijającą się w Kościele od dłuższego czasu. Człowiek wiary decyzję papieża uszanuje, przyjmie z pokorą, chociaż może z bólem. Wiedząc, że List duszpasterstwa tradycji nie likwiduje. Jedynie nadaje mu pewne ramy, służące dobru i jedności Kościoła.



A jedyna Msza sw wszechczasow, to ta z Wieczernika.
Nazywanie jakiegokolwiek innego rytu w ten sposob to naduzycie!
Moze nie wiesz tego, ale Pan Jezus nie mowil do apostolow w Wieczerniku po lacinie.

Quinque napisał(a):
Czekam na ekskomunikę Niemieckiego episkopatu

Jesli chcesz dyskutowac o schizmach wyobrazonych i prawdziwych, to zaloz nowy watek. Na razie kary koscielne spadaja na, ach jakze swietych i prawomyslnych, polskich biskupow.


Ostatnio edytowano So lip 17, 2021 9:54 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lip 17, 2021 9:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL