Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Stolica Święta chce ukrócić samowolę DrogiNeokatechumenalnej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
sinuhe napisał(a):
No ale jeśli tam nie ma jezusa, to może oni nie stanowią jedno z jezusem, tylko z jakimś kiko - z tego co wiem różni się on bardzo od jezusa pod każdym względem... i raczej nie jest 'synem światłości'... ja też nie jestem, ale ja nie jestem katolikiem


A do tego z brakiem elementarnych zasad szacunku do osoby - co widać z tego jak i co piszesz.

Imiona własne - pisze się z dużej litery, o Jezusie nie wspomną, bo szkoda gadać.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr lis 19, 2008 13:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ostatni nic niewnoszący do dyskusji post został przeze mnie usunięty!
I proszę się powstrzymać od takich uwag na przyszłość.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt gru 23, 2008 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Temat jest o dyscyplinowaniu Drogi w kontekście listu kard. Arinze.
Trochę teraz nieaktualny - w tzw. międzyczasie zatwierdzony został Statut Drogi, definitywnie i kwestie "dyscyplinowania" też ujął. Czy już się pojawiły nowe "odstępstwa", moim zdaniem nie - zmiany jakich od Drogi wymagano są wprowadzone.

Pytanie, czy w takim kształcie temat ma sens?
Zwłaszcza w kontekście zatwierdzenia Statutu przez stosowne włądze kościelne (czego nie mają liczne inne zjawiska kościelne, jak chociażby Rodzina Radia Maryja).
W moim odczuciu słuzy jedynie wyładowywaniu się tych braci z Kościoła, którzy mają problem z akcepacją czegokolwiek innnego od swojej wizji. Dodatkowo jest traktowany alternatywnie do wątku "Droga Neokatechumenalna" w dziale "Modlitwa i Formacja". Dubeltowe dokopywanie z cytatami w tle.

Nie rozumiem, jak można czuć się doskonałym katolikiem i jednocześnie kwestionować decyzje Rzymu. Wybiórcze podjeście? Powrót Mszy Trydenckiej - cacy, zatwierdzenie Statutu - spisek modernistów?

Dla chętnych i otwartych na zrozumienie czym Droga jest polecam wywiad bp. Kiernikowskiego:

http://ekai.pl/wywiad/x16471/bp-kiernik ... wierzacym/

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Wt gru 30, 2008 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Na Frodzie ukazała sie tego typu wzmianka o wydawnictwie. Zakładam , że autor zamieścił na okładce właściwy tron. Może kto z członków Nk potrafi wyjaśnić , dlaczego krzyż jest na tronie odwrócony. Czyżby to jakis nowy symbol wiary ? Mnie akurat kojarzy się z zupełnie czym innym ...... .

Sądzę , że trzeba dać szanse wyjaśnienia.


Wt sty 13, 2009 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Robur napisał(a):
Na Frodzie ukazała sie tego typu wzmianka o wydawnictwie. Zakładam , że autor zamieścił na okładce właściwy tron. Może kto z członków Nk potrafi wyjaśnić , dlaczego krzyż jest na tronie odwrócony. Czyżby to jakis nowy symbol wiary ? Mnie akurat kojarzy się z zupełnie czym innym ...... .
Odwrócony krzyż jest związany z męczeństwem św. Piotra. Nie należy zapominać o tym, że spora część tzw. symboli satanistycznych jest w rzeczywistości symbolami kościelnymi. Satanistyczność ich została "domalowana" przez protestantów, którym od początku rzymski papież kojarzył się z szatanem.
Prawdę mówiąc, większość przesądów, lęków, kreacjonistycznych bredni, dopatrywania się wszędzie działania szatana itd., jest pochodzenia reformacyjnego, z katolicyzmem zaś ma wspólnego niewiele. Ale to już zupełnie inna historia.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


So maja 23, 2009 10:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL