Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 22:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Stolica Święta chce ukrócić samowolę DrogiNeokatechumenalnej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 9:34
Posty: 352
Post 
sinuhe napisał(a):
czy ja napisałem że ktoś kogoś wypycha? :)

Skądże, nic takiego nie napisałeś! Tylko dość sugestywnie dałeś do zrozumienia

_________________
Cóż z tego, że go kiedyś zdmuchniesz w mgnieniu oka,
skoro wciąż przemijając – wciąż jeszcze jest sobą?
Ja ten Twój świat, co mija, kocham Panie! – kocham!
Jak żywą kadzielnicę bujam go przed Tobą! (Beata Obertyńska)


Wt paź 28, 2008 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
ktoś kiedyś powiedział w takiej sytuacji: mnie przez okno nie wyskoczą :)

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


Śr paź 29, 2008 17:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Proponuję zakończyć rozmowy o wypychaniu przez okno (zapewne wyssane z palca) i wrócić do meritum!

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz paź 30, 2008 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
Cytuj:
MERITUM: Stolica Święta chce ukrócić samowolę DrogiNeokatechumenalnej

Może wystarczyłaby oficjalna przynależność do Drogii Neokatechumenalnej jako instytucji Kościoła [z której to przynależności możnaby oficjalnie zrezygnować], rejestrowanie przez lokalne parafie wszystkich katechez i spotkań z katechistami i udostępnienie danych osobowych członków tzw. drogi, katechistów i informacji o hierarchicznych strukturach dla instytucji państwowych? O ile nie podejmują działań sprzecznych z prawem, nie powinno to w niczym przeszkadzać w ich działalności...

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


Wt lis 04, 2008 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post Re: śmieszny?
sinuhe napisał(a):
Dla mnie nie. Z tego co wiem było wiele osób które wcześniej, jak to mówią, 'były na drodze' lub wiedziało co się dzieje próbowało przebić się z podobnymi rzeczami i ginęły w niewyjaśnionych wypadkach drogowych [nomen omen], popadały w alkoholizm, lądowały w szpitalach psychiatrycznych, zapadały na dziwne choroby lub ginęły w niewyjaśnionych okolicznościach..


Człowieku Ty taką informację chyba czerpiesz z Faktów i Mitów. Znam wielu członków Drogi Neokatechumenalnej, jak i tych, którzy stwierdzili, że to nie ich powołanie być w tym Ruchu. Ale nigdy nic takiego co piszesz od nikogo nie słyszałem.

Tak czy inaczej to co piszesz to pospolite kłamstwo, a co gorsza, może się okazać iż Ty "walczysz" z samym Bogiem, który przez Ducha Świętego wzbudza różne ruchy oddolna w KRzK. Bo DN jest zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, wraz z setkami innych ruchów.
edit by szumi

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Wt lis 04, 2008 17:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Po pierwsze proszę o spokój i brak inwektyw! Szanujmy się wzajemnie nawet jeśli inni użytkownicy forum mają odmienne poglądy.
Po drugie: sinuhe- proszę o niekwestionowanie Bożego źródła wspólnot, które są przez Kościół Katolicki aprobowane! To, że na Drodze są pewne niedociągnięcia i nadużycia, nie oznacza, że całe dzieło u podstaw na Szatana!
Szanujmy zatem siebie i działania Kościoła!

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr lis 05, 2008 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
cytat dotyczy tego że brak krytyki nie świadczy wcale o kimś dobrze, raczej wprost przeciwnie.
W moim mieście są katechezy tzw. drogi - ktoś urwał kawałek z obrazka [oficjalnej ikony tzw. drogi] przedstawiający kiko i podpis na górze kiko 1973 i dopisał nad tym: a gdzie jest Jezus?

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


Pt lis 14, 2008 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
sinuhe napisał(a):
cytat dotyczy tego że brak krytyki nie świadczy wcale o kimś dobrze, raczej wprost przeciwnie.
W moim mieście są katechezy tzw. drogi - ktoś urwał kawałek z obrazka [oficjalnej ikony tzw. drogi] przedstawiający kiko i podpis na górze kiko 1973 i dopisał nad tym: a gdzie jest Jezus?


To wyraźnie świadczy w "wysokiej" kulturze owego człowieka. :o

Możesz powiedzieć, o jaką ikonę Ci chodzi?. Ja osobiście nie znam takiej z podobizną Pana Kiko, mimo że przejżałem wszystkie dostępne w sieci. :o

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Pt lis 14, 2008 13:01
Zobacz profil
Post Re: śmieszny?
Wojtek37 napisał(a):
sinuhe napisał(a):
Dla mnie nie. Z tego co wiem było wiele osób które wcześniej, jak to mówią, 'były na drodze' lub wiedziało co się dzieje próbowało przebić się z podobnymi rzeczami i ginęły w niewyjaśnionych wypadkach drogowych [nomen omen], popadały w alkoholizm, lądowały w szpitalach psychiatrycznych, zapadały na dziwne choroby lub ginęły w niewyjaśnionych okolicznościach..


Człowieku Ty taką informację chyba czerpiesz z Faktów i Mitów. Znam wielu członków Drogi Neokatechumenalnej, jak i tych, którzy stwierdzili, że to nie ich powołanie być w tym Ruchu. Ale nigdy nic takiego co piszesz od nikogo nie słyszałem.

Tak czy inaczej to co piszesz to pospolite kłamstwo,

To nie kłamstwo :D ...to przekazywanie "prawdy" w rodzaju "czarnej wołgi", którą wielu widziało, znało fakty porwań :D


Pt lis 14, 2008 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
chodzi o tę ikonę,
podpisaną na górze nie maria i jezus, ale maria i kiko 1973: czyli kto jest na tej ikonie? [autor ikony nie powinien się podpisywać, a już na pewno nie w tym miejscu, na równi z marią - tak opisuje się osoby które są na przedstwione na ikonie] No a pod tekstem zaproszenia na dole, pod tekstem zaproszenia na tzw katechezy ktoś dopisał: szerokiej drogi...
miasto to kielce, kościoł ojców kapucynów przy ulicy warszawskiej, można zobaczyć, jesli ktos w to nie wierzy...

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


So lis 15, 2008 11:11
Zobacz profil
Post 
sinuhe - ten ktoś, kto urwał kawałek obrazu i pytał "Gdzie jest Jezus?" wcale nie szukał Jezusa.
- "Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzieki ich słowom będa wierzyc we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno" (J 17,20-21).
Odpowiedz sobie sam co jest istotniejsze: - podpis Kiko na obrazie, czy sprzeciwianie sie goracej prosbie Jezusa, wyrazonej w modlitwie - aby stanowić jedno???


N lis 16, 2008 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
No ale jeśli tam nie ma jezusa, to może oni nie stanowią jedno z jezusem, tylko z jakimś kiko - z tego co wiem różni się on bardzo od jezusa pod każdym względem... i raczej nie jest 'synem światłości'... ja też nie jestem, ale ja nie jestem katolikiem

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


N lis 16, 2008 12:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
A skąd Tyś wziął tę ikonę? Sam Jezusa wymazałeś?
Ja na oficjalnej stronie Drogi widzę taką:
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/index.asp

A zatem jak widzimy Jezus jest.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lis 16, 2008 13:20
Zobacz profil
Post 
szumi napisał(a):
A skąd Tyś wziął tę ikonę? Sam Jezusa wymazałeś?
Ja na oficjalnej stronie Drogi widzę taką:
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/index.asp

A zatem jak widzimy Jezus jest.

Na podanej stronce pisze "utwórz swój fotoalbum"...więc ktoś utworzył :D


N lis 16, 2008 13:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 10:47
Posty: 47
Post 
Cytuj:
A skąd Tyś wziął tę ikonę? Sam Jezusa wymazałeś?

A dlaczego myślisz że to Jezus skoro jest podpis Kiko? ja tam Jezusa nie widziałem, na tzw. drodze zresztą tez nie...
Cytuj:
Na podanej stronce pisze "utwórz swój fotoalbum"...więc ktoś utworzył

a może ktoś najpierw wymazał coś z ikony [fałszywej] a poźniej poszukał gdzie to umieścić? i znalazł? Nie oceniaj innych wg twojego sposobu myślenia i działania...

_________
Bardzo proszę przestrzegać zasad pisowni słownictwa religijnego oraz w tym przypadku ortografii polskiej. Oficjalne upomnienie.
zm

_________________
"Widzę i osądzam, jak Stwórcy namiestnik,
Taniec śmierci, zdrady, gwałtu i rabunku."


Śr lis 19, 2008 10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL