Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 20:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Śpiew części stałych po łacinie. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2006 15:02
Posty: 25
Post Śpiew części stałych po łacinie.
Witam. W tym roku przygotowujemy w naszej parafii wyjatkowo uroczystą liturgię Triduum Paschalnego. Postanowiliśmy także zaśpiewać Kyrie , Sanctus i Agnus Dei po łacinie. Niestety nie mogę znaleźć żadnej dość łatwej melodii. Łatwej gdyż w naszej parafii nie ma konkretnego churu więc będą je śpiewać lektorzy. Mam prośbę abyście podali mi linki do nagrań lub zapisu nutowego.


Śr mar 29, 2006 20:42
Zobacz profil
Post Re: Śpiew części stałych po łacinie.
Szim'eon napisał(a):
Witam. W tym roku przygotowujemy w naszej parafii wyjatkowo uroczystą liturgię Triduum Paschalnego. Postanowiliśmy także zaśpiewać Kyrie , Sanctus i Agnus Dei po łacinie. Niestety nie mogę znaleźć żadnej dość łatwej melodii. Łatwej gdyż w naszej parafii nie ma konkretnego churu więc będą je śpiewać lektorzy. Mam prośbę abyście podali mi linki do nagrań lub zapisu nutowego.


Hmmm... Prosta melodia do wyjątkowo uroczystej liturgii? Toż to sprzeczność sama w sobie :-) pozdrawiam :-)


Śr mar 29, 2006 22:06
Post Re: Śpiew części stałych po łacinie.
Szim'eon napisał(a):
Witam. W tym roku przygotowujemy w naszej parafii wyjatkowo uroczystą liturgię Triduum Paschalnego. Postanowiliśmy także zaśpiewać Kyrie , Sanctus i Agnus Dei po łacinie. Niestety nie mogę znaleźć żadnej dość łatwej melodii. Łatwej gdyż w naszej parafii nie ma konkretnego churu więc będą je śpiewać lektorzy. Mam prośbę abyście podali mi linki do nagrań lub zapisu nutowego.


http://romaaeterna.jp/

Proponuję "ósemkę" (Mszę "de Angelis"), jest chyba najłatwiejsza, a poza tem większość z was powinna ją znać z telewizji (transmisji z Watykanu ;-)


Śr mar 29, 2006 22:55

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post 
Nie no... bez scholi nie dacie rady z ósemką!
Tu są wszystkie gregoriańskie części stałe:
http://www.christusrex.org/www2/cantgre ... e_eng.html

Ja bym proponował na początek - przede wszystkim na oswojenie wiernych z łaciną - najprostszą mszę tj. XVIII.
A co będzie w tym czasie robił wasz organista? ;)

Aha, i tak jak powiedział Tomek - w tradycyjnym chorale istnieje stopniowanie śpiewów. Im większa uroczystość, tym dłuższe melizmaty.
Na okres paschalny przeznaczona jest Msza I (Lux et origo).


Cz mar 30, 2006 8:31
Zobacz profil
Post 
No toć właśnie organista powinien dbać o rozwój życia muzycznego w parafii!


Cz mar 30, 2006 18:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2006 15:02
Posty: 25
Post 
Dzięki wielkie. I wiecie co macie racje pogadam z ksiedzem i zaspiewamy uroczyste, ja sam spiewakiem nie jestem ale znajdzie sie schola.


Cz mar 30, 2006 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 22:06
Posty: 15
Post 
Ja śpiewam w chórze, wiec jak mi podasz emaila to mogę Tobie przesłać nutyi tekst :) czekam na wiad. pryw. :)
Pozdrawiam :)

_________________
Mateo


Pt lut 23, 2007 0:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL