Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona
 Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentarze 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pielgrzymka do Grecji
bramin napisał(a):
Wiec proszę mi odpowiedzieć konkretami, jakie herezje głosi Franciszek?


I znowu się wtrącę uzupełniając, że Quninque* wymienił jednym tchem tzw. prawaków, lefebrystów i sedwakantystów. Z tych grup ci ostatni oficjalnie (a ci przedostatni w praktyce) odrzucają nie tylko Franciszka, ale co najmniej ostatnich sześciu papieży. Nie bez powodu i nieprzypadkowo pewno znane bractwo obrało sobie jako patrona Piusa XII.

(*używając formy "my", a to chyba nie jakiś pluralis majestatis, tylko te grupy, z którymi się identyfikuje)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 07, 2021 12:03
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka do Grecji
bramin napisał(a):
Moze byś nam tak wyjaśnił i nas oświecił, w jaki sposób papież Franciszek odszedł od integralnej wiary katolickiej


1)Zezwolenie na korzystanie z komunii dla grzeszników którzy nie pokutują i nie zaułją swych czynów
2)Zakazywanie Mszy Trydenckiej
3)Stawianie pomników Marcina Lutra w Watykanie
4) ostatnia inba z Papieską A. Nauk

Itd.

Cytuj:
Nie, mówicie kierowani pychą i jesteście głusi na argumenty historyczne, biblijne, teologiczne i Bog wie jeszcze jakie



No tak. Dawniej osobę która twierdzi że Maryja nie jest wieczną dziewicą by ekskomunikowano. A dzis taki John P. Meier może uważać się za katolickiego biblistę i jest zapraszany do Watykanu. Dalej, osobom które twierdzą ze możliwe jest kapłaństwo kobiet nakazno by milczenie. A taki C. Napiórkowski sobie pisał swoje pomysły i nic. Dalej, dawniej uważano że nikt poza Kościołem się nie zbawi (z pewnym zastrzeżeniem), a dzis? Dawniej, nakazywano nawracać wszystkich (w tym Żydów), a dziś?


Warto też zaznaczyć że nie ekskomunikowano E. Schilebexcka który negował dogmat transsubstancjacji. H. Kunga tez nie ekskomunikowano. No super. Jakie argumenty na to macie?
Cytuj:
Mów za siebie. Ja i ci, których znam, nie mamy masochistycznych skłonności


Niech papież przeprasza w swoim imieniu, nie wszystkich katolików. Ja nie mam zamiaru nikogo przepraszać


Wt gru 07, 2021 12:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pielgrzymka do Grecji
Quinque, na serio nie masz dysonansu poznawczego, jeżeli oburzasz się na jakichś dwóch gostków wyzywających Franciszka od heretyków, żeby za chwilę samemu to robić? Nie widzisz, że każdy argument przeciw schizmatykom z roku 1054 dotyczy w równym stopniu schizmatyków z roku 1970? Ze ustawiasz się w szeregu z tymi, dla których sukcesja apostolska w Rzymie skończyła się w 1958 (jeżeli nie wcześniej)?

PS: Autokorekta pomylili mi się papieże, lefebryści odwołują się do piusa X, chociaż uznają bez ograniczeń jedynie trzech następnych.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 07, 2021 14:45
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka do Grecji
Ale ja nie neguje tego że Franciszek jest waznie wybranym papieżem. Ekskomunikę na FSSPX nałożono w 1988 roku za wyświęcenie biskupów beż zgody Rzymu. W 1970 założono bractwo. powodem założenia FSSPX było to że zakazano odprawiać Mszę Trydencką. Zresztą, emisarjusze wysłani do FSSPX chyba w 1972 roku byli zgorszeni tym że zakonnicy się modlą. To już świadczy o tym jaki wtedy mieliśmy klimat w Kościele


Wt gru 07, 2021 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Quinque napisał(a):
1)Zezwolenie na korzystanie z komunii dla grzeszników którzy nie pokutują i nie żałują swych czynów


Prosze pokazać to zezwolenie.

Quinque napisał(a):
2)Zakazywanie Mszy Trydenckiej


Nie ma zakazu odprawiania Mszy Trydenckiej.

Quinque napisał(a):
3)Stawianie pomników Marcina Lutra w Watykanie


Proszę napisać ile pomników Lutra zostało zbudowanych w Watykanie i wskazać ich lokalizację.

Quinque napisał(a):
4) ostatnia inba z Papieską A. Nauk


Na forum posługujemy się językiem polskim a nie slangiem dla małolatów. I jaki to ma związek z herezją? Czy jak to nazwałeś z odejściem od integralnej wiary katolickiej?

Do tej pory nie dowiedziałem sie co to jest ta integralna wiara katolicka.

Quinque napisał(a):
W 1970 założono bractwo. powodem założenia FSSPX było to że zakazano odprawiać Mszę Trydencką.


Zapoznaj sie z historią powstania bractwa.

Quinque napisał(a):
Zresztą, emisarjusze wysłani do FSSPX chyba w 1972 roku byli zgorszeni tym że zakonnicy się modlą.


Kłamiesz i manipulujesz. Jeśli nie uzasadnisz swoich kłamliwych tez, będzie ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Śr gru 08, 2021 10:52
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
bramin napisał(a):
Prosze pokazać to zezwolenie


Amoris Letitia. Zapis mówiący o tym że kapłan ma rozeznawać w tych przypadkach. Dawniej nie do pomyślenia

Cytuj:
Nie ma zakazu odprawiania Mszy Trydenckiej


Ależ jest. Można ją odprawiać tylko za zgodną Watykanu. A dodatkowo będzie można ją odprawiać tylko przez jakiś czas. Aż nie umrą ci co mają ją odprawiać. Bo zakazuje się wyświęcać księży w tradycyjnym rycie

Cytuj:
Proszę napisać ile pomników Lutra zostało zbudowanych w Watykanie i wskazać ich lokalizację.


https://gloria.tv/post/zqSVr6JdV62r41ELBbrcMzy7U

Możliwe że to fejk. Jeżeli tak jest to wycofuje ten zarzut

Cytuj:
Do tej pory nie dowiedziałem sie co to jest ta integralna wiara katolicka


Wiara przekazywana przez Jezusa, od Ojców Koscioła, przez Doktorów Kościoła. Wszyscy oni twierdzą np. że Kościół Katolicki jest niezbędny do zbawienia itd.

Cytuj:
Kłamiesz i manipulujesz


Racja. Chodziło o wizytację w 1974 roku nie 72

"W listopadzie 1974 r. odbyła się wizytacja apostolska seminarium Bractwa w Econe. Jeden z wizytatorów gorszył seaminarzystów swoimi modernistycznymi twierdzeniami: odnośnie prawdy (która miałaby zmieniać się wraz z człowiekiem), kapłańskiego celibatu (znieść gdy tylko będzie to możliwe), Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa (poddając go w wątpliwość)... Był to wyjątkowy skandal, gdyż w oczach młodych kleryków ten apostolski wizytator przybywał z Rzymu; był wysłannikiem Rzymu; reprezentował Rzym; nauczyciela wiary. Odpowiedzią arcybiskupa na tę wizytację była Deklaracja z 21.11.1974 r., będąca deklaracją wierności Wierze wszystkich czasów"

https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/19

Tutaj rzeczywiście mogłem popełnić błąd. W jednym z wykładów na temat FSSPX, była mowa o tym że wysłannicy Rzymu w ogóle się nie modlili w czasie wizytacji

W ogóle tendencyjne jest że nie odpowiedziałeś na część moich zarzutów


Śr gru 08, 2021 11:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Quinque napisał(a):
Amoris Letitia. Zapis mówiący o tym że kapłan ma rozeznawać w tych przypadkach. Dawniej nie do pomyślenia


To nic nowego. Zresztą przeczytaj najpierw VIII rozdział tej adhortacji.
Już od długiego czasu jest taka praktyka w Kościele, ze pod pewnymi warunkami można dopuścić niesakramentalnych małżonków do spowiedzi i Komunii. Zawsze jest to jednak sytuacja wyjątkowa i do każdej z nich trzeba podchodzić indywidualnie.

Quinque napisał(a):
Ależ jest. Można ją odprawiać tylko za zgodną Watykanu. A dodatkowo będzie można ją odprawiać tylko przez jakiś czas.

Drogi bracie, przeczytaj uważnie co napisał papież Franciszek na ten temat. Bo mam wrażenie, ze nie przeczytałeś lub przeczytałeś nie rozumiejąc tego tekstu lub trzecia możliwość: trollujesz.
Można Mszę odprawiać za zgodą miejscowego biskupa dopóki będzie takie zapotrzebowanie ze strony wiernych.
Zgoda, ze papież nie wydał zgody na tworzenie nowych wspólnot.

Quinque napisał(a):
Bo zakazuje się wyświęcać księży w tradycyjnym rycie

Jest tylko jeden ryt rzymski, nie ma tradycyjnego lub nowego rytu.

Ja się tu gubię a Ty plączesz się w zeznaniach. Piszesz tak:
Quinque napisał(a):
Jeden z wizytatorów gorszył seminarzystów swoimi modernistycznymi twierdzeniami: odnośnie prawdy (która miałaby zmieniać się wraz z człowiekiem), kapłańskiego celibatu (znieść gdy tylko będzie to możliwe), Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa (poddając go w wątpliwość).

W innym miejscu piszesz:
Cytuj:
Zresztą, emisariusze wysłani do FSSPX chyba w 1972 roku byli zgorszeni tym że zakonnicy się modlą.

Moje pytanie: kto, czym i kim się zgorszył? Czy wizytatorzy gorszyli seminarzystów czy zakonnicy (czyli członkowie Bractwa) gorszyli emisariuszy?

Quinque napisał(a):
W ogóle tendencyjne jest że nie odpowiedziałeś na część moich zarzutów

Nie lubię OT. Tematem wątku jest papież Franciszek a nie twierdzenia różnych teologów.
Na koniec prośba abyś nie werbalizował swoich wymysłów tylko swoje tezy opierał na faktach i argumentach.
Nie mam zamiaru ciągle udowadniać, ze papież Franciszek jednak nie jest wielbłądem.

_________________
ksiądz


Cz gru 09, 2021 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Wypowiedz papieza za onetem:
"mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni!"
Swieta prawda ale moim zdaniem nalezalo jasno wskazac winnego. Nawet wskazal bym odpowiedni cytt:"niech mowa wasza bedzie.... "
Tak sobie porownuje z listami papiza kilkaset lat temu:
- do naszego umilowanego syna, Krola Polskigo.....
- do naszego umilowanego syna, Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyzackiego....
Tyle ze wtedy to bardziej mialo sens.


Wt kwi 05, 2022 14:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
robaczek2 napisał(a):
Swieta prawda ale moim zdaniem nalezalo jasno wskazac winnego. Nawet wskazal bym odpowiedni cytt:"niech mowa wasza bedzie.... "

Kogo nazywano papieżem Hitlera? Piusa XII, a korzeni dyplomacji neutralności należałoby szukać jeszcze wcześniej, bo przed I wojną światową. Papież Franciszek kontynuuje linię przyjętą przez Piusa X, wyłożoną w "Sapienti Consilio".
Po drugie, KK naucza że należy potępiać grzech, a nie człowieka. Chrystusa ukrzyżowali nie tylko gwałciciele, złodzieje czy mordercy, ale każdy kto grzeszy, łatwo swoje małe grzeszki ukryć, wytykając palcem tych, których grzechy widzi cały świat.
Po trzecie, winnym tej wojny nie jest tylko Putin, ale także Ci, których nazwisk nie ma na pierwszych stronach gazet, nie cała Rosja, ale zniewolone tłumy, które wydały wyrok na Ukrainę, a wcześniej innych sąsiadów Rosji, tak jak to miało miejsce dwa tysiące lat temu, gdy Piłat skazał Chrystusa na śmierć, bo domagał się tego tłum. I tak mamy w Rosji ludzi, którzy trafiają do więzienia za solidaryzowanie się z cierpiącą Ukrainą, tak są też Ci, którzy na swoich samochodach malują dzisiejszą nową swastykę w geście poparcia dla działań wojennych.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt kwi 05, 2022 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Mrs_Hadley napisał(a):
Po drugie, KK naucza że należy potępiać grzech, a nie człowieka.

Masz racje. Przekonalas mnie.
Dobry przyklad ze czasem forum moze wplywac na zmiane pogladow.


Wt kwi 05, 2022 19:30
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Cytuj:
Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem, to co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! #Pokój #Ukraina

https://twitter.com/Pontifex_pl/status/ ... uhOPg&s=19

Te slowa jako reakcja na ofiary w Buczy to kpina z ofiar.
Kpina z pomagajacych Ukrainie.
Obraza dla broniacych swojej ojczyzny.
Wyrzut sumienia moze jedynie dla obojetnych, bo przestepcy z Rosji to wysmieja. Ich patriarcha im blogoslawi.

Oczywiscie, ze nie ma bezgrzesznych, ale w obliczu tych konkretnych ofiar gwaltow, tortur i morderstw te slowa sa rozmywaniem winy. Wrecz dopisywaniem winy ofiarom.

Watykan i papiez nie potrafia dzis mowic prostego "tak-tak, nie-nie".
Jezeli zadne panstwo nie ma prawa do pokojowej egzystencji, to pierwszy powinien zniknac z mapy Watykan. Bezsilny i zbyteczny.
Pan Jezus zadnego panstwa w panstwach, z administracja, wygodnymi posadkami w kuriach itp nie tworzyl.


Wt kwi 05, 2022 20:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Kael napisał(a):
Te slowa jako reakcja na ofiary w Buczy to kpina z ofiar.

Tak łatwo przychodzi Ci osądzanie innych, rzucanie pochopnych oskarżeń, a tu wyżej po prostu piszesz nieprawdę... to takie smutne.

Te słowa z Twittera to skrót cytatu wypowiedzi Franciszka z konferencji prasowej, która odbyła się w niedzielę wieczorem, kiedy papież wracał z pielgrzymki na Malcie.


Franciszek na końcu swojej refleksji wspomniał też o swoich wizytach na cmentarzach wojennych, gdzie pochowani są żołnierze. Przywoła Redipuglię, gdzie pochowanych jest 100 tysięcy włoskich żołnierzy, którzy zginęli w I wojnie światowej i Anzio, gdzie w czasie kampanii włoskiej w II wojnie światowej zginęło 12 tysięcy wojskowych.

Powiem wam coś osobistego, kiedy byłem w Redipuglia w 2014 r. i zobaczyłem imiona chłopców, rozpłakałem się. Naprawdę płakałem z rozgoryczenia. Rok lub dwa lata później, w Dzień Zaduszny, udałem się na obchody do Anzio i zobaczyłem nazwiska chłopców, którzy tam polegli. Wszyscy młodzi mężczyźni, a ja też tam płakałem. Naprawdę tak było. Trzeba płakać na grobach. Szanuję to, ponieważ mamy tu do czynienia z problemem politycznym. Kiedy obchodzono rocznicę lądowania w Normandii, szefowie rządów zebrali się, aby ją upamiętnić. Ale nie pamiętam, żeby ktoś mówił o 30 tysiącach młodych ludzi pozostawionych na plażach. Młodość się nie liczy. To daje mi do myślenia. Jestem zasmucony. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni - zakończył swoją refleksję Franciszek.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-woj ... rp_state=1

Czasem warto uświadomić sobie, że nie tylko na Ukrainie giną ludzie w wyniku wojny, że ofiary wojen pochowane x lat temu też zasługują na przypomnienie, że przelali krew za wolność, nawet jeżeli dla Ciebie to nieważne, bo widzisz tylko to, co dziś, to dla innych ludzi, o innej wrażliwości, może to mieć znaczenie, nie musisz tego rozumieć, ale chociaż powstrzymaj się z bezpodstawnymi osądami. Mam blisko do Auschwitz i ilekroć mijam to miejsce, nie tylko myślami jestem przy Ukraińcach, ale również ogarnia mnie współczucie dla tych, którzy w tym miejscu grozy, które nigdy nie powinno powstać- umierali w cierpieniu. Przeszłość jest ważna, nie można ograniczać swojego współczucia tylko do wydarzeń, które dzieją się blisko nas obecnie, bo prawda jest taka, że piekło wojny trwa w różnych rejonach świata cały czas.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt kwi 05, 2022 21:12
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Zacytowalam tekst z twittera, ktory dotarl dokladnie w takiej formie do milionow jego uzytkownikow 4.04.2022.
Ci uzytkownicy nie studiuja kazdej wypowiedzi papieskiej w calosci. Tak jak nie wglebiaja sie w tajniki mysli innych uzytkownikow mediow spolecznosciowych.
Tekst poszedl w tej formie, tego konkretnego dnia w swiat i tak zostal w wiekszosci odebrany, patrzac na komentarze.

Widac ten, kto umieszcza urywki wypowiedzi papieza na twitterze nie nadaje sie do tej pracy.


Śr kwi 06, 2022 5:59

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Mrs_Hadley napisał(a):
Czasem warto uświadomić sobie, że nie tylko na Ukrainie giną ludzie w wyniku wojny, że ofiary wojen pochowane x lat temu też zasługują na przypomnienie, że przelali krew za wolność, nawet jeżeli dla Ciebie to nieważne, bo widzisz tylko to, co dziś, to dla innych ludzi, o innej wrażliwości, może to mieć znaczenie, nie musisz tego rozumieć, ale chociaż powstrzymaj się z bezpodstawnymi osądami.
Tutaj nie chodzi o „inną wrażliwość”, ani o negowanie faktu, że nie tylko na Ukrainie giną i ginęli ludzie. Bo nikt przecież tego faktu nie neguje. Chodzi o absolutnie obrzydliwą sytuację, w której ostatni monarcha absolutny Zachodniej Europy ma problem z jednoznacznym potępieniem czynów innego absolutnego monarchy. W którym królowi Watykanu nie potrafi przejść przez gardło zdanie „Rosja napadła na Ukrainę”. Nie można się dziwić, że dla „zwykłych ludzi”, którzy z jednej strony widzą obywateli Buczy zarzynanych przez Putina jak prosiaki, a z drugiej — monarchę, który gada frazesami, że „wszyscy są winni” takie coś jest oburzające. Nie można się dziwić, że większość tzw. 99% identyfikuje się raczej z trupami z Buczy, a nie z gładko gadającymi Putinem i Franciszkiem.

Przypominanie o Auschwitz ma w tym kontekście tylko taki sens, żeby wyrazić wolę, aby Putin poszedł do końca w ślady Hitlera.


Śr kwi 06, 2022 7:46
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Tak Hitler, jak i Putin, poszli śladami Kaina. I papież głośno wypowiedział kim są obaj - mordercami braci swoich.


Śr kwi 06, 2022 14:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL